DOZORRO-NEWS

Верхована Рада у першому читанні проголосувала за внесення змін до закупівельного законодавства

11.09.2019 07:54

Верховна Рада України у першому читанні  проголосувала за внесення змін до закону про публічні закупівлі. За даний законопроект проголосував 351 депутат, інформує «Громадське».

Запропонованими змінами планується знизити поріг обов’язкового використання системи ProZorro з 200 до 50 тис. гривень. Очікується, що це виведе з тіні понад 250 тис. закупівель.

Ще одним нововведенням стане автоматичне відхилення аномально низьких цінових пропозицій для боротьби з демпінгом цін, який призводить до закупівель неякісних товарів і послуг, або змушує установи погоджуватися на менший обсяг закупівлі.

Ще одним нововведенями має стати особиста відповідальність посадових осіб (зокрема, керівників органів) за порушення законодавства у сфері публічних закупівель у вигляді штрафу від 2 до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів (34-170 тис. грн).

Нагадаємо, перша редакція закону про публічні закупівлі, в якій вводилось обов’язкове використання системи ProZorro, був ухвалений в 2016 році.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері