102 млн гривень на новорічні подарунки

27.12.2019 09:00

Традиційно, до свят, органи місцевого самоврядування купують новорічні подарунки для дітей. Цього року їх вже купили майже  на 102 млн грн!

З них 66% — відкриті торги, 30% прямі угоди і 4% — допорогові закупівлі.

Закупівля новорічних подарунків у вигляді солодощів росте корінням ще з радянського минулого. Тоді цукерки були дефіцитом, і профспілки влаштовували для дітей свята з солодкими подарунками.

Проте, зараз немає дефіциту цукерок. Навпаки — їх безліч! А основна проблема батьків як обмежити кількість солодощів в дитячому раціоні. Однак, традиція продовжує існувати. Тільки Укрзалізниця придбала дитячих подарунків на 31 млн. грн.!

Крім загальної доцільності подібних витрат взагалі, закупівлі подарунків — дуже ризикові.  Часто, прикриваючись діточками, замовники прописують дискримінаційні вимоги у тендерній документації і вимагають зразок товару від переможця. Так, наприклад, зробило управління освіти Бориспільській РДА та в Деснянській адміністрації Києва.

Якщо ж говорити про прямі угоди на закупівлі новорічних подарунків, то часто ми не бачимо навіть кількості придбаного товару. Наприклад, Білогородська сільська рада на 149 тисяч придбала невідомо-що.

І виходить так, що замість того, щоб придбати щось справді корисне, кожен рік десятки мільйонів гривень викидають на суміш ароматизаторів, жирів та цукру. А чи доцільне таке витрачання коштів мають вирішувати платники податків. Чи хочете ви, щоб ваша дитина отримувала цукерки на святі у дитячому садочку чи, може, краще купити на ці гроші зволожувач повітря в групу? Або жалюзі, на які вимагають гроші у батьків? Зрештою можна купити фруктів! Тож, новорічні закупівлі – чудовий привід задуматися над раціональністю витрачання бюджетних коштів. Бо 150 тисяч в межах однієї сільради – це дитячий майданчик або іграшки для дитячого садка. А 100 мільйонів на країну – це одна поміняна на цукерки школа. То що краще?

Стадіон так стадіон: громадські активісти зберегли Українці 10 млн грн

В м. Українка збираються будувати новий стадіон, на що були закладені 32,8 млн гривень. 

09.10.2019 14:30

Новий стадіон в Українці: 32-мільйонний тендер під "свого" підрядника

Третина річного бюджету міста – 32,8 млн гривень. Саме така очікувана вартість у закупівлі реконструкції міського стадіону міста Українка.

20.08.2019 07:13

Чому друзям не можна брати участь в одній закупівлі

Нерідко участь у закупівлях беруть компанії, які добре знайомі між собою.

07.08.2019 08:46

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері