Сміттєвоз з переплатою в мільйон

28.02.2020 13:30

Пам’ятаєте, ми вже писали про село Гатне, що на Київщині? Це саме те село, де компанію священика незаконно обрали підрядником будівництва дитячого садочку. До речі за цим випадком відкрили кримінальне провадження. І, мабуть, одного такого замало!

2 лютого Гатненська сільська рада оголосила тендер на закупівлю сміттєвоза. Нічого дивного. От тільки очікувана вартість його на мільйон вище, ніж у інших замовників. За технічними характеристиками, купувати планують таке спецавто:

І такий сміттєвоз можна зайти за 2,5 млн грн.  щоправда, потужність двигуна трохи більша, ніж зазначає у технічному завданні замовник. Водночас, потенційний учасник вже вимагав у замовника внести зміни у тендерну документацію. Але безрезультатно.І такий сміттєвоз можна зайти за 2,5 млн грн.  щоправда, потужність двигуна трохи більша, ніж зазначає у технічному завданні замовник. Водночас, потенційний учасник вже вимагав у замовника внести зміни у тендерну документацію. Але безрезультатно.

На запитання місцевих мешканців щодо обґрунтування ціни, службовці відповіли, що очікувану вартість планували встановлювати на рівні 3 млн. Після проведення моніторингу очікувану вартість підвищили до 3,4-3,5 млн грн. Цікаво, що це був за моніторинг, якщо за даними Prozorro замовники купують сміттєвози дешевше.

Так, звісно, у сміттєвозів може бути різна вантажопідйомність та інші технічні параметри. Але навіть з аналогічними параметрами сміттєвози купують значно дешевше. Наприклад, очікувана вартість аналогічного сміттєвоза у  закупівлі КП "Чисте місто" Козятинської міськради – 2,65 млн грн. Технічні параметри моделей – дуже схожі: і об’єм бункеру для сміття, і вантажопідйомність.

Звісно, можна говорити про аукціон і конкуренцію. Але поставте себе на місце продавця: якщо замовник хоче купити дорого, чи хотіли б ви знижувати ціну? Тому, завищена очікувана вартість закупівлі потенційно несе ризики додаткової необґрунтованої витрати бюджетних коштів.  А, судячи з вимог замовника, все йде до того, що під технічні параметри підходить сміттєвоз лише одного виробника. Тож, маємо ситуацію дуже подібну до тої, яку досліджував Ярослав Пилипенко з «Трансперенсі Інтернешнл Україна». Тоді після звернення прокуратура відкрила кримінальне провадження. 

Віримо у здоровий глузд працівників Гатненської сільської ради та сподіваємось, що вони не будуть укладати угоду на закупівлю сміттєвоза за завищеною ціною.

Сільські депутати чаклують на сесії

На Київщині депутати проводять закупівлі рішенням сесії. Купують вже виконані роботи. 

09.01.2020 18:48

Стадіон так стадіон: громадські активісти зберегли Українці 10 млн грн

В м. Українка збираються будувати новий стадіон, на що були закладені 32,8 млн гривень. 

09.10.2019 14:30

Школи: харчові добавки замість здорового харчування

Сотні навчальних закладів по всій Україні купують харчовий розчин, збагачений Бета-каротином, вітамінами Е та К. Ніби й турбота про дітей, але дуже підозрілим є те, що постачальник – лише один

18.09.2019 08:10

Новий стадіон в Українці: 32-мільйонний тендер під "свого" підрядника

Третина річного бюджету міста – 32,8 млн гривень. Саме така очікувана вартість у закупівлі реконструкції міського стадіону міста Українка.

20.08.2019 07:13

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors