Фірми зі спільним нотаріусом та екс-керівником розіграли ремонт трьох вулиць у Знам’янці

17.04.2019 13:32

У березні 2019 року управління містобудування Знам'янської міськради оголосило закупівлі ремонту вулиць Осадчого, Соборної та Героїв Чорнобиля. На торги прийшли місцеві пов'язані фірми «Адас-Буд» Артура Хачатряна та «Автобудекспрес» Миколи Мазура розігравши замовлень на 1,3 мільйона гривень.

За умовами тендерної документації усі три дороги майбутній підрядник має відремонтувати до 1 червня 2019 року. 

Економічно вигіднішу ціну, загалом аж на 1,84 тисяч гривень дешевше, на тендерах запропонувало підприємство «Адас-Буд», яке наразі очолює її ж власник. Чи отримає фірма замовлення наразі вирішує тендерний комітет управління.

Факти змови між "Адас-Буд" та "Автобудекспрес" на закупівлях ремонту доріг

1. Подали ідентичні пакети документів

2. Завантаження документів та довідок в систему ProZorro відбувалось з різницею не більше 1 години

3. Подали однаково оформлені довідки, які могли бути створені у довільній формі

4. Абсолютно ідентичний набір орендованої будівельної техніки

5. Один екс-керівник Дмитро Аністратенко. Його було звільнено з посади директора обох підприємств в один день – 27 березня 2019 року.  При цьому закупівлі, в яких брали участь підприємства було оголошені дещо раніше – 20 та 25 березня.

6. Контактний телфон екс-директора значиться в базі ProZorro, як контактний в профілях фірм.

У 2015 році тоді ще ФОП Дмитро Аністратенко балотувався до Знам‘янської міської ради від БПП «Солідарність», однак безуспішно. 

Варто детальніше звернути увагу й на самі рішення про звільнення Аністратенка. Той факт, що дані документи та їхні копії були засвідчені у одного й того ж нотаріуса – Наталії Гріцик. При цьому порядкові номери цих документів свідчать про те, що представники фірм користувались послугами нотаріуса одне за одним.

Змови дискредитують публічні закупівлі, адже створюють умови для подальших маніпуляцій та, як наслідок, погіршення якості наданих послуг. Адже без конкуренції відсутня необхідність до вдосконалення та покращення якості своєї роботи. Крім того створюється підгрунтя для невмотивованого завищення вартості робіт і нераціонального використання бюджетних коштів.

Що далі? Чекати на рішення Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України. Всі факти антиконкурентних узгоджених дій підприємств Центр медіарозслідувань «Прозоро» вже надіслав.

Вінниччина відмовилась від гарантійних листів в закупівлі ліків

Гарантійні листи в медичних закупівлях – це не гарантія, а дискримінація.

31.05.2019 09:33

Умови оплати в системі публічних закупівель та тип учасника

У Прозорро додано декілька нових полів інформації. По-перше, для аналітики доступно поля інформації, які стосуються умов оплати за договором, а також доступним є новий функціонал ProZorro поле “Тип учасника”.

30.05.2019 12:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері