Фірми зі спільним нотаріусом та екс-керівником розіграли ремонт трьох вулиць у Знам’янці

17.04.2019 16:32

У березні 2019 року управління містобудування Знам'янської міськради оголосило закупівлі ремонту вулиць Осадчого, Соборної та Героїв Чорнобиля. На торги прийшли місцеві пов'язані фірми «Адас-Буд» Артура Хачатряна та «Автобудекспрес» Миколи Мазура розігравши замовлень на 1,3 мільйона гривень.

За умовами тендерної документації усі три дороги майбутній підрядник має відремонтувати до 1 червня 2019 року. 

Економічно вигіднішу ціну, загалом аж на 1,84 тисяч гривень дешевше, на тендерах запропонувало підприємство «Адас-Буд», яке наразі очолює її ж власник. Чи отримає фірма замовлення наразі вирішує тендерний комітет управління.

Факти змови між "Адас-Буд" та "Автобудекспрес" на закупівлях ремонту доріг

1. Подали ідентичні пакети документів

2. Завантаження документів та довідок в систему ProZorro відбувалось з різницею не більше 1 години

3. Подали однаково оформлені довідки, які могли бути створені у довільній формі

4. Абсолютно ідентичний набір орендованої будівельної техніки

5. Один екс-керівник Дмитро Аністратенко. Його було звільнено з посади директора обох підприємств в один день – 27 березня 2019 року.  При цьому закупівлі, в яких брали участь підприємства було оголошені дещо раніше – 20 та 25 березня.

6. Контактний телфон екс-директора значиться в базі ProZorro, як контактний в профілях фірм.

У 2015 році тоді ще ФОП Дмитро Аністратенко балотувався до Знам‘янської міської ради від БПП «Солідарність», однак безуспішно. 

Варто детальніше звернути увагу й на самі рішення про звільнення Аністратенка. Той факт, що дані документи та їхні копії були засвідчені у одного й того ж нотаріуса – Наталії Гріцик. При цьому порядкові номери цих документів свідчать про те, що представники фірм користувались послугами нотаріуса одне за одним.

Змови дискредитують публічні закупівлі, адже створюють умови для подальших маніпуляцій та, як наслідок, погіршення якості наданих послуг. Адже без конкуренції відсутня необхідність до вдосконалення та покращення якості своєї роботи. Крім того створюється підгрунтя для невмотивованого завищення вартості робіт і нераціонального використання бюджетних коштів.

Що далі? Чекати на рішення Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України. Всі факти антиконкурентних узгоджених дій підприємств Центр медіарозслідувань «Прозоро» вже надіслав.

Улюбленці лабораторних центрів

Державні лабораторії уклали найбільше договорів з російською компанією і закупилися на найбільшу суму в українського коронавірусного бізнесу.

28.10.2020 12:00

Чисті вулиці або як міська рада Світловодська “зливає” тендери своїм комунальникам

Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради засвітилось на відвертому «зливі» підрядів під місцеві комунальні підприємства.

04.05.2018 15:16

Як кіровоградський постачальник знижував ціни на паливо

Інколи на закупівлях трапляються випадки, які у наших реаліях можна назвати не просто «перемогами», а навіть «дивом».

02.04.2018 15:41

Заховані закупівлі: як селищна рада Кіровоградщини ігнорує систему ProZorro

У 2017 році селище міського типу Павлиш привернуло увагу повною зневагою до чинного законодавства та небажанням місцевого керівництва раціонально витрачати ввірені їм бюджетні кошти. 

29.12.2017 17:51

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors