Комунікація й співпраця. Як працює координатор DOZORRO у Черкаській області

21.08.2018 17:39

Протягом 2018 року робота регіонального координатора DOZORRO була сконцентрована на налагодженні ефективної координації з замовниками Черкаської області та оперативному реагуванні на їхні проблеми та виклики. Прикладом вдалої співпраці можна назвати взаємодію з представниками Черкаської обласної державної адміністрації. Завдяки сприянню заступника голови обласної державної адміністрації Ярослава Березаня, Департаменту регіонального розвитку (далі - Департамент) на чолі з Романом Карманніком вдалося побудувати модель комунікації з замовниками та налагодити ефективне реагування на звернення стосовно їхньої діяльності, зокрема і через відгуки на порталі DOZORRO. 

Робота з партнерами

В той же час, варто констатувати факт, що, попри волю керівництва в обласному центрі, прогресивні ініціативи в районах, особливо віддалених, розгортаються доволі мляво. Все це має як об'єктивні, так і суб'єктивні причини. На жаль, не зважаючи на другу річницю роботи системи публічних закупівель ProZorro, багато хто на місцях й досі сприймає реформу та зміну системи координат, як щось тимчасове, і покликане виключно ускладнити життя провінційного чиновника. Саме з таким підходом і доводиться боротися в межах наявних ресурсів та можливостей.  

В рамках співпраці з Департаментом вдалося налагодити координацію з Управлінням Північного офісу Держаудитслужби у Черкаській області на чолі з Тетяною Велько. В травні був проведений семінар, на якому було були присутні понад сто замовників з усієї області, і де керівництво обласного ДАСУ мало змогу розповісти про особливості своєї роботи, найбільш типові порушення, що виявляють вони під час перевірок.  

Особливим партнером в рамках реалізації проекту став Христинівський районний відділ освіти. Представники кожної бюджетної галузі вважають саме свої закупівлі винятковими і найважчими. Без сумніву, освітні закупівлі вимагають підвищений рівень відповідальності як від організаторів, так і від учасників. Проте, досить часто закупівельники змушені боротися з проблемами, природа яких поза “закупівельними” законами. Варто зазначити, що замовнику вдалося гідно впоратись з поставленими завданнями. Зокрема, Христинівський відділ освіти, один із небагатьох у регіоні, який станом на зараз вже майже завершив процедуру закупівлі обладнання, необхідного для розгортання освітньої реформи, відомої як “Нова українська школа”

Вже здійснені традиційно найскладніші процедури з закупівлі палива та продуктів харчування. Рівень компетенцій замовників, які, на відміну від деяких свої інших колег, зацікавлені в ефективному здійсненні закупівель і не створюють перед собою незрозумілих бар’єрів, росте з кожною проведеною процедурою - це важко не помітити і варто відзначати.

Труднощі у роботі 

Нажаль, не можна назвати ефективною співпрацю з чиновниками Черкаської міської ради. Попри сподівання побудувати певний діалог з представниками профільних департаментів, цього наразі зробити так і не вдалось. Проте, я і досі сподіваюсь на можливе приєднання розпорядників бюджетних коштів в управлінні Черкаської міської ради до DOZORRO (як це вже зробили більше 20 міських рад та обласних державних адміністрацій України) задля своєчасного реагування на відгуки учасників закупівель. 

Ще одним важливим напрямом діяльності є навчання, що проводяться для  всіх сторін процесу закупівель. За цей час тренінги та тематичні семінари відвідали представники замовників, учасники, журналісти, студенти, а також громадські активісти та монітори, що бажали покращити свої навички та здобути нових знань про роботу порталу DOZORRO, аналітичні інструменти для контролю та моніторингу публічних закупівель,  про DOZORRO Спільноту. Кожне таке навчання проводилось з максимальним акцентом на практичну складову та конкретні кейси задля посилення розуміння того, що система побудована так, що всі дійсно бачать все. 

Щиро переконаний, що діяльність регіонального координатора DOZORRO позитивно впливає на підвищення якості та рівня закупівель Черкаського регіону. Роботи ще багато, але ми точно йдемо у правильному напрямі.В Черкасах "легалізовують" єдиний тендерний комітет

Судді окружного адмінсуду фактично легалізував діяльність бастарда ЦЗО в Черкасах - Єдиного тендерного комітету.

04.01.2018 17:24

ДАСУ проти відкритих торгів в закладах освіти

Місяць тому в Черкасах закінчив свою бурхливу діяльність Єдиний тендерний комітет. Черкаське управління Державної казначейської служби фактично перестало реєструвати договори, укладені за результатом процедур, проведених Єдиним тендерним комітетом. У своїх коментарях місцевим ЗМІ очільник черкаського управління ДКСУ Олена Буслова визнала невідповідність ЄТК нормам чинного законодавства, через що і зупинилась реєстрація угод.

27.11.2017 10:55

Комітет розбрату. В Черкасах поступово відмовляються від бастарду Центральної закупівельної організації.

Попри всі зусилля реформаторів, якісно новий рівень транспарентності та прозорості процедур закупівель і тому подібне, для місцевих чиновників і досі ключовим залишається прямий та безпосередній вплив на тендерні комітети і, відповідно, їх рішення.

23.05.2017 19:14

Допорогова черкаська епопея. Фінал?

17 листопада 2016 року Черкаська міська рада «призупинила» власне рішення про здійснення допорогових закупівель через систему «Prozorro». За шість місяців дії рішення (травень-листопад 2016 року) місцева влада на чолі з «червоносердечним» Анатолієм Бондаренком спромоглась успішно провести лише 35 закупівель на загальну суму 6,9 млн грн. Зі слів місцевих чиновників, всьому виною недоліки системи: і те не так, і це не так…

09.02.2017 21:55

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання