Одеський чарівник або як замовник маніпулює кодами закупівлі

10.04.2018 11:42

Працюючи практично рік над моніторингом публічних закупівель, думаєш, що ще може здивувати? Але креатив замовників безмежний, і практично щодня вони доводять, як далеко готові зайти. Наприклад, маніпулювати цифрами в класифікаторі закупівель з метою уникнення відкритих торгів.

Закон "Про публічні закупівлі" визначає три процедури закупівлі - відкриті торги, конкурентний діалог та переговорна процедура закупівлі. Головним критерієм для визначення процедури для більшості замовників є поріг закупівлі. Для звичайних замовників цей поріг складає 200 тис. грн на товари та послуги й 1,5 млн грн на виконання робіт.

Але чи стримує це, щоб ухилитись від конкурентних торгів?

19 лютого 2018 р. Березанська сільська рада, Одеська область, прозвітувала про укладені договори на послуги з організації шкільного харчування. Договорів було два, кожний вартістю 199 999,50 грн. за різними об’єктами виконання послуг (першийдругий).

Проста математика 199 999,50 грн.х 2= 399 999 грн., тобто сума вище порогів визначених Законом.

Але, якщо замовник творчий, то можна і за «прямим» договором. Незважаючи на те, що обидва договори практично близнюки (є тільки дві відмінності: об’єкт виконання послуг та безпосередньо номери договорів), Березанська сільська рада визначає їх за різними кодами ДК 021:2015. 

Договір за номером 5 на «Послуги з організації шкільного харчування» (!) для Березанської ЗОШ, за кодом 55500000-5 — “Послуги їдалень та кейтерингові послуги”,  але такий самий договір, на ті ж самі «послуги з організації шкільного харчування» за номером 6, тільки для ЗОШ с. Петрове, за кодом 55510000-8 — “Послуги їдалень” (!).

Школи у селах Березань та Петрове знаходяться в Біляївському районі Одеської області. "Переможець” ФОП Лещинська О В - зареєстрований у Біляївському району, cело Холодна Балка. Всі три населені пункти - сусіди.

«Переможець» у дужках, тому що важко назвати змаганням, закупівлі за «прямими» договорами.  

З 37-и «переможних»  закупівель - 34 проведено за «прямими» договорами.

Ця історія показує, як деякі замовники, маніпулюючи лише однією цифрою національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, намагаються уникнути відкритих торгів, тим самим просуваючи обраних.

ГО «Криворізький Центр Розслідувань» направлене звернення до Державної аудиторської служби.

Нагадаємо, згідно зі статтею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб від  11 900 грн.  до 17 000 грн.

Сімейний підряд з Одеси

Громадській організації «Криворізький Центр Розслідувань» підозрює, що ТОВ "Прод-юг", ФОП Калачов Олег Володимирович та ТОВ "Айскомпані" в травні-серпні 2017 року у взяли участь у змові в закупівлях продуктів харчування на загальну очікувану вартість 1,2 млн грн.

10.05.2018 18:47

Нецінові критерії оцінки чи дискримінація? Миколаївський приклад

Нерідко замовники зловживають неціновими критеріями, закладаючи в них дискримінаційні умови. Яскравий приклад - Чорноморська сільська рада Миколаївської області.

17.01.2018 13:08

Як безкарно наживаються на пацієнтах психоневрологічного інтернату

Ще у далекому (вже) 2015 році було відкрите кримінальне провадження № 42015160000000812 від 24.11.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, щодо незаконної діяльності посадових осіб психіатричних лікарень, психоневрологічних будинків інтернатів, дитячих будинків інтернатів та інших закладів даного типу в м. Одесі та Одеської області (таких закладів, які фігурують в провадженні багато, і Барабойський психоневрологічний будинок-інтернат, тільки один з них), які спільно зі службовими особами Департаменту охорони здоровя СЗН ООДА та Департаменту праці та соціальної політики ОМР, зловживаючи службовим становищем використовують бюджетні грошові кошти не за цільовим призначенням та незаконно привласнюють нерухоме майно інвалідів які лікуються в психоневрологічних закладах.

10.11.2017 09:30

Любов це... охороняти музеї

Стаєш членом опікунської ради при Херсонському обласному художньому музеї, а потім членом комісії з конкурсного добору на посаду керівників закладів культури, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області і... "вжух!", всі закупівлі з охорони музеїв написані під твій «розмір», і крім тебе більше ніхто..

19.10.2017 12:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері