Одеський чарівник або як замовник маніпулює кодами закупівлі

10.04.2018 11:42

Працюючи практично рік над моніторингом публічних закупівель, думаєш, що ще може здивувати? Але креатив замовників безмежний, і практично щодня вони доводять, як далеко готові зайти. Наприклад, маніпулювати цифрами в класифікаторі закупівель з метою уникнення відкритих торгів.

Закон "Про публічні закупівлі" визначає три процедури закупівлі - відкриті торги, конкурентний діалог та переговорна процедура закупівлі. Головним критерієм для визначення процедури для більшості замовників є поріг закупівлі. Для звичайних замовників цей поріг складає 200 тис. грн на товари та послуги й 1,5 млн грн на виконання робіт.

Але чи стримує це, щоб ухилитись від конкурентних торгів?

19 лютого 2018 р. Березанська сільська рада, Одеська область, прозвітувала про укладені договори на послуги з організації шкільного харчування. Договорів було два, кожний вартістю 199 999,50 грн. за різними об’єктами виконання послуг (першийдругий).

Проста математика 199 999,50 грн.х 2= 399 999 грн., тобто сума вище порогів визначених Законом.

Але, якщо замовник творчий, то можна і за «прямим» договором. Незважаючи на те, що обидва договори практично близнюки (є тільки дві відмінності: об’єкт виконання послуг та безпосередньо номери договорів), Березанська сільська рада визначає їх за різними кодами ДК 021:2015. 

Договір за номером 5 на «Послуги з організації шкільного харчування» (!) для Березанської ЗОШ, за кодом 55500000-5 — “Послуги їдалень та кейтерингові послуги”,  але такий самий договір, на ті ж самі «послуги з організації шкільного харчування» за номером 6, тільки для ЗОШ с. Петрове, за кодом 55510000-8 — “Послуги їдалень” (!).

Школи у селах Березань та Петрове знаходяться в Біляївському районі Одеської області. "Переможець” ФОП Лещинська О В - зареєстрований у Біляївському району, cело Холодна Балка. Всі три населені пункти - сусіди.

«Переможець» у дужках, тому що важко назвати змаганням, закупівлі за «прямими» договорами.  

З 37-и «переможних»  закупівель - 34 проведено за «прямими» договорами.

Ця історія показує, як деякі замовники, маніпулюючи лише однією цифрою національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, намагаються уникнути відкритих торгів, тим самим просуваючи обраних.

ГО «Криворізький Центр Розслідувань» направлене звернення до Державної аудиторської служби.

Нагадаємо, згідно зі статтею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб від  11 900 грн.  до 17 000 грн.

Сміття та руйнування дороги: наслідок "блискавичного" ремонту" у "своїх" підрядників

Сміття не вивезене, або вивезене не у повному обсязі: частини залізобетонних конструкцій лежать обабіч дороги. Асфальтобетонне покриття буквально розсипається.

19.04.2019 11:26

Число, місяць, рік - все про дати в ProZorro. Від Публічного ВІ нічого не сховати

Дата, строк і, взагалі, час вкрай важливий показник. Маючи дату і іншу інформацію з системи публічних закупівель ми завжди можемо проаналізувати що і коли було виконано в системі.

11.04.2019 12:59

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері