У Нікополі мама "змагалась" з донькою за виготовлення 1850 кришок люків

25.07.2019 13:33

У 2018 році Управління житлово-комунального господарства Нікопольської міської ради купувало 1850 кришок люків за 411 тисяч гривень та 945 тисяч гривень. В технічних умов закупівлі замовник прописав, що на кришці люка через відливання повинні розмістити логотип Нікополя у вигляді великої літери «Н».

На торги прийшли два учасники з Кривого Рогу — ФОП Яна Баракат та "Люксор-М". Ніякого пониження цін та конкуренції не було. І не могло бути, адже ці учасники тісно пов'язані між собою: Яна Баркат є дочкою власниці "Люксор-М" Людмила Мануйлова з Кривого Рогу.

Яна Баракат до 2016 року мала прізвище Мануйлова і до 2007 року проживала за тією ж адресою, що і Людмила Мануйлова. Те, що Баракат та Мануйлова є родичами, підтверджують копія паспорту, довідка МВС. Крім того, ризик-індикатори DOZORRO та YouControl зафіксували перетин телефонів та адрес проживання у тендері.

Але це не все. Деякі документи Яни Баракат та "Люксор-М" мають високу схожість в оформленні, зокрема:

  • документи мають однакові дефекти друку та/або сканеру, тобто роздруковані та відскановані, ймовірно, на одних тих самих приладах
  • більшість документів учасників мають однакову нумерацію та дату складання
  • схожість почерку, тобто візуально схоже, що документи складалися однією особою (дата, номер реєстрації)

Відповідно до тендерної документації, учасники повинні були надати лист у довільній формі з описом застосування технологій із захисту довкілля. Ці документи мають дуже схожий вигляд, назви та оформлення. Аналогічні довідки містяться в пропозиціях обох учасників в закупівлі люків, хоча вимогами тендерної документації не встановлене надання таких довідок.

Громадська організація Криворізький центр розслідувань направила заяву до Антимонопольного комітету України.

Блискавична змова: як у Нікополі компаніям одного власника допомагали виграти торги

Нікопольська міська рада у серпні та жовтні 2018 року за 987 тис. грн купувала послуги із захисту шкіл та садочків від блискавок. 

20.12.2018 14:00

Одеський чарівник або як замовник маніпулює кодами закупівлі

Креатив замовників безмежний, і практично, кожного дня вони доводять, як далеко готові зайти.

10.04.2018 11:42

Нецінові критерії оцінки чи дискримінація? Миколаївський приклад

Нерідко замовники зловживають неціновими критеріями, закладаючи в них дискримінаційні умови. Яскравий приклад - Чорноморська сільська рада Миколаївської області.

17.01.2018 13:08

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері