У Нікополі мама "змагалась" з донькою за виготовлення 1850 кришок люків

25.07.2019 13:33

У 2018 році Управління житлово-комунального господарства Нікопольської міської ради купувало 1850 кришок люків за 411 тисяч гривень та 945 тисяч гривень. В технічних умов закупівлі замовник прописав, що на кришці люка через відливання повинні розмістити логотип Нікополя у вигляді великої літери «Н».

На торги прийшли два учасники з Кривого Рогу — ФОП Яна Баракат та "Люксор-М". Ніякого пониження цін та конкуренції не було. І не могло бути, адже ці учасники тісно пов'язані між собою: Яна Баркат є дочкою власниці "Люксор-М" Людмила Мануйлова з Кривого Рогу.

Яна Баракат до 2016 року мала прізвище Мануйлова і до 2007 року проживала за тією ж адресою, що і Людмила Мануйлова. Те, що Баракат та Мануйлова є родичами, підтверджують копія паспорту, довідка МВС. Крім того, ризик-індикатори DOZORRO та YouControl зафіксували перетин телефонів та адрес проживання у тендері.

Але це не все. Деякі документи Яни Баракат та "Люксор-М" мають високу схожість в оформленні, зокрема:

  • документи мають однакові дефекти друку та/або сканеру, тобто роздруковані та відскановані, ймовірно, на одних тих самих приладах
  • більшість документів учасників мають однакову нумерацію та дату складання
  • схожість почерку, тобто візуально схоже, що документи складалися однією особою (дата, номер реєстрації)

Відповідно до тендерної документації, учасники повинні були надати лист у довільній формі з описом застосування технологій із захисту довкілля. Ці документи мають дуже схожий вигляд, назви та оформлення. Аналогічні довідки містяться в пропозиціях обох учасників в закупівлі люків, хоча вимогами тендерної документації не встановлене надання таких довідок.

Громадська організація Криворізький центр розслідувань направила заяву до Антимонопольного комітету України.

Блискавична змова: як у Нікополі компаніям одного власника допомагали виграти торги

Нікопольська міська рада у серпні та жовтні 2018 року за 987 тис. грн купувала послуги із захисту шкіл та садочків від блискавок. 

20.12.2018 14:00

День Кривого Рогу: свято, яке "вдалося"

27 травня 2018 року місто Кривий Ріг відзначав свою 243-ю річницю з дня заснування

04.06.2018 15:27

Нецінові критерії оцінки чи дискримінація? Миколаївський приклад

Нерідко замовники зловживають неціновими критеріями, закладаючи в них дискримінаційні умови. Яскравий приклад - Чорноморська сільська рада Миколаївської області.

17.01.2018 13:08

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors