Огляд можливостей Публічного Модуля Аналітики ВІ

28.02.2018 16:00

Радимо розпочати знайомство з публічним модулем аналітики з основ. У BI Prozorro зібрана інформація про всі закупівлі в Prozorro. Щоб переглянути основні показники по них (а вже потім вивчити потрібні дані детальніше), на стартовій сторінці виберіть додаток «12. Етап закупівель». Якщо вам знадобляться дані за більший період, обирайте «12.1. Етап закупівель (всі роки)».

Які базові дані можна відстежувати в модулі аналітики та як їх деталізувати?

Щоб подивитися основні показники з системи Prozorro, виберіть лист із відповідною назвою - «Показники». Його назва говорить сама за себе – на екрані з’являться такі дані як:

  • кількість процедур;
  • їх очікувана вартість;
  • економія;
  • кількість організаторів;
  • кількість пропозицій на торги;
  • кількість учасників.

Щоб отримати детальнішу інформацію по одному з показників, натисніть на нього.

Ліворуч на екрані ви побачите кругову діаграму. Спочатку вона буде показувати, скільки процедур у якому стані перебувають. Адже трохи вище вибрано показник “Кількість процедур”. Якщо ви зміните його на якийсь інший - наприклад, “Економію” чи “Пропозицій на торги”, діаграма відповідно відобразить інформацію за іншою ознакою. Поряд буде карта України: чим темніший колір забарвлення, тим вище значення показника в цій області. Карта інтерактивна, тож якщо на ній обрати регіон, який вас цікавить, дані автоматично перерахуються. Наприклад, натиснувши на Київську область, ми виділимо всі закупівлі, оголошені замовниками із Київської області.

За потреби кожен із показників можна дослідити з різних сторін. Для цього потрібно натиснути на елемент "Деталі" – він прямо над картою. Тут є можливість аналізувати дані за ієрархією організаторів закупівель, за конкретним кодом CPV, за типами учасників та організаторів, процедурами закупівель та статусами лотів. Наприклад, тут ви зможете обрати необхідну вам групу CPV і далі аналізувати тільки її. Тож виберіть потрібний розріз з випадних списків.

Де можна отримати інформацію по конкретному замовнику/учаснику?

Надалі ви можете продовжити вивчати дані з більш детальною інформацією про учасників. Для цього у верхньому правому кутку екрану вам треба відкрити панель листів і перейти на лист «Учасники». Усі відбори (так би мовити, «фільтри»), які ви здійснили до того, зберігаються, коли ви переходите між листами.

Тут ви можете знайти аналітику по учасниках, зокрема, як часто вони беруть участь у закупівлях, як часто перемагають і на які суми. Ви також можете отримати ще більше інформації, якщо активуєте додаткові колонки. Для цього поставте галочку біля необхідних даних у рядочку з питанням «Показати поля по».

Дані в таблицях  ви можете посортувати. Наприклад, щоб відібірати учасників за найбільшою кількістю участей у закупівлях, потрібно натиснути на заголовок колонки “Кількість лотів”. Значення в ній відсортується від більшого до меншого. Щоб змінити сортування навпаки (за зростанням), повторно натисніть на колонку. Аналогічно можна робити і з іншими показниками в усіх таблицях модуля.

Тепер уявімо, що ми досліджуємо учасника-лідера. Спочатку оберіть його в таблиці - клікніть на назву першої компанії у списку (адже дані відсортовані за спаданням) і підвердьте відбір. Щоб детальніше вивчити учасника, перейдіть на лист «Карточка учасника». Ви можете зробити це як за допомогою панелі листів, яку вже використовували, так і за допомогою кнопок швидкого переходу. Одна з них розташована також у верхньому правому куті (стрілочка). Інша - під назвою цього листа. На цьому листі ви зможете детальніше проаналізувати обраного учасника за його потенційними ризиками (скарги АМКУ, наявність податкового боргу), участями, перемогами і виконанням договорів.

Щоб дізнатися про учасника більше, ви можете поспілкуватися з тими замовниками, які вже з ним працювали. Для цього спершу треба відібрати переможні цінові пропозиції постачальника і подивитися, наприклад, на найбільшого його замовника. І його, і загалом усіх замовників учасника можна переглянути на листі “Організатори”. Якщо ми відсортуємо колонку з показником кількості тендерів, то зможемо вибрати того організатора закупівлі, у якого найбільше перемагав наш учасник. Оберіть його в таблиці - клікніть на назву організатора і підвердьте відбір. Щоб дізнатися контактні дані цього замовника, перейдіть на лист “Карточка організатора”. Також тут можна знайти і іншу загальну статистичну інформацію по організатору. 

Як отримати інформацію по конкретному лоту?

Якщо ви перейдете на лист “Тендери/лоти”, то побачите усі процедури, які підпадають під ваші раніше зроблені відбори. Щоб переглянути лише закупівлі, приміром, обраного замовника, потрібно видалити всі зайві відбори і залишити лише відбір замовника. Для цього натисніть хрестики на тих відборах, які ви бажаєте видалити.  Загалом, на листі “Тендери/лоти” можна ставити будь-які фільтри, щоб уточнити інформацію, яка вас цікавить. Ви також можете додавати нові стовпці з даними з прихованих. Для цього відмітьте їх галочкою. 

Також ви можете переглянути будь-який із відібраних лотів на порталі Prozorro, наприклад, щоб ознайомитися з документацією. Для цього лише потрібно натиснути на саме слово «Лот» навпроти лота, який вас зацікавив.

За потреби ви можете вивантажити інформацію собі на комп’ютер. Для цього клікніть правою кнопкою миші по таблиці з даними, далі оберіть «Таблиця», «Експортувати», а потім  — «Експортувати дані». Так само можна зробити і з графіками - для них доступні ще й формати зображень та PDF-файлу. 

Щоб розібратися детальніше, як працювати з іншими розділами й листами, ви можете використати інструкції. Їх ми розмістили в нас на сайті DOZORRO. Крім цього, перейти на інструкції можна і з листа “Тендери/лоти”. Тут ви знайдете пояснення щодо іншого функціоналу модулю.

Як розмістити інформацію про публічні закупівлі на своєму сайті?

Інформація про публічні закупівлі на сайті — це відкритість місцевої влади. Така новація має низку переваг. Ми розробили просту інструкцію, яка допоможе відобразити інформацію про публічні закупівлі за допомогою Публічного модуля аналітики ВІ лаконічно, інформативно, а головне — правильно .

19.08.2020 13:00

Як знайти потенційних постачальників?

Як запросити потенційних постачальників для потенційних консультацій щодо підготовки недискримінаційної тендерної документації

17.06.2020 15:00

Чому різні області купують ШВЛ за різними цінами?

Станом на 26 квітня в Сумській і Полтавській області купили по 37 апаратів ШВЛ. Однак в одній на них витратили 28 млн грн, а в іншій — 37 млн грн. Як так вийшло? Пояснюємо, які бувають типи ШВЛ і скільки вони коштують.

28.04.2020 14:00

YouControl та ризик-фактори з Публічного модуля аналітики BI

У систему YouControl додалися чотири ризик-фактори із BI ProZorro. Дані про юридичну особу як учасника публічних закупівель доступні для користувачів YouControl

03.12.2019 08:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання