Навіщо замовникам BI Prozorro?

05.10.2020 12:48

Публічний модуль аналітики ВІ - аналітичний інструмент, створений командою DOZORRO, який містить дані про всі закупівлі, проведені через систему Prozorro з 2015 року. Інформація подається у вигляді зручних таблиць, аналітичних графіків та діаграм. Інструмент повністю інтегровано з системою Prozorro, що дозволяє аналізувати дані станом на попередню добу.

Навіщо замовникам використовувати модуль?

Модуль допоможе вам у щоденній роботі. Він дозволяє значно спростити її - від створення документації і перевірки постачальників до підготовки звітності для керівництва. Ми зібрали типові виклики й проблеми, з якими стикаються замовники, і додали інструкції, як ці питання можна легко й швидко вирішити за допомогою модуля BI Prozorro. Унизу статті також є контакти для питань і зворотного зв'язку, посилання на інші матеріали з теми. 

1. Формування звітності про ефективність закупівель

Значна кількість замовників (організаторів) періодично має звітувати про ефективність закупівель - збирати інформацію про успішні/неуспішні процедури, показники економії, виконання планів, поточний стан договорів та статуси наявних скарг. Підготовка такої звітності зазвичай забирає чимало часу, особливо якщо у замовника багато закупівель. Завдяки модулю аналітики ви:

  • в рази зменшите витрати часу й інших ресурсів (у тому числі, ваших нервів) на це завдання;

  • мінімізуєте ризик помилки, адже всі дані розраховуються автоматично;

  • можете легко й якісно візуалізувати інформацію за допомогою таблиць, графіків і діаграм.

Щоб дізнатися детальніше, як можна використовувати модуль аналітики для побудови звітів, ознайомтеся з інструкцією

2. Підготовка до нових закупівель

Навіть найдосвідченіші замовники час від часу він купують щось вперше. Це можуть бути просто товари, роботи чи послуги, які треба придбати лише один раз, просто нова потреба у звичайних речах або ж щось унікальне. Підготовка до таких закупівель досить складна. Адже замовнику потрібно прописати коректну недискримінаційну документацію, яка забезпечить високий рівень конкуренції. Модуль аналітики допоможе вам швидше знайти типову документацію, що зацікавила велику кількість учасників, розібратись із частими помилками інших замовників (практика Держаудитслужби і АМКУ) або максимально точно визначити, яку очікувану вартість варто вказувати у закупівлі. 

Детальна інструкція, як замовнику знайти якісну типову документацію
Детальна інструкція для визначення очікуваної вартості

3. Виправлення помилок у плані закупівель

Як би сумлінно ви не вели плани закупівель, ніхто не застрахований від помилок під час внесення даних.  Оперативно їх виявляти і виправляти можна завдяки додатку  “Некоректні пункти плану”. 

Щоб дізнатися, як це зробити, перегляньте інструкцію

4. Як підвищити конкуренцію на закупівлях?

Усі замовники хочуть, щоб на закупівлю з першого разу прийшли потенційні постачальники і вона точно відбулася. Крім того, велика кількість учасників часто дозволяє зекономити на закупівлі більше, ніж на тендерах, де їх лише 2-3. Один зі способів підвищити конкуренцію - запросити потенційних постачальників на передтендерні консультації та безпосередньо на торги. Залишається лише знайти, кого кликати.

Як знайти потенційних постачальників читайте в інструкції

5. Як вчасно знайти договір, який під загрозою?

На етапі виконання договорів завжди існує загроза, що постачальник порушить свої зобов’язання. Як результат - ви можете не отримати необхідні товари чи послуги вчасно. Особливо це критично для чутливих закупівель, таких як ліки чи харчування у школах. 

Ми підготували інструкцію, яка допоможе вам своєчасно помітити ризик невиконання договору

6. Ваша ситуація

У цьому матеріалі зібрані лише найпоширеніші питання від замовників. Однак ми також підготували інструкції та відео пояснення і для інших ситуацій. Їх можна знайти у спільному переліку пояснень та на нашому YouTube-каналі.  

Окрім цього, ви можете надіслати запитання нам на пошту bi@ti-ukraine.org. А також запрошуємо долучитися до групи Аналітичні інструменти Prozorro на Facebook. Тут ми публікуємо новини про оновлення модуля і разом з його користувачами обговорюємо інструменти. Приєднуйтеся!

7. Як пересвідчитися, що я все роблю правильно?

Якщо ви сумніваєтеся, чи правильно використовуєте модуль, або хочете закріпити чи поновити знання, ми підготували тренувальний курс про аналітику закупівель у BI Prozorro. Він складається із записів попередніх вебінарів та  завдань, які допоможуть перевірити свої знання. Ви можете вибрати — виконувати завдання за однією темою чи за всіма. Усі вони розміщені в курсі Google Classroom. Заповніть форму та отримаєте доступ до завдань. Ми перевіримо виконанні завдання та, за потреби, допоможемо покращити аналітику.

Вебінар: Як замовникам спростити свою роботу

Як розмістити інформацію про публічні закупівлі на своєму сайті?

Інформація про публічні закупівлі на сайті — це відкритість місцевої влади. Така новація має низку переваг. Ми розробили просту інструкцію, яка допоможе відобразити інформацію про публічні закупівлі за допомогою Публічного модуля аналітики ВІ лаконічно, інформативно, а головне — правильно .

19.08.2020 13:00

Як знайти потенційних постачальників?

Як запросити потенційних постачальників для потенційних консультацій щодо підготовки недискримінаційної тендерної документації

17.06.2020 15:00

Оновлений лист "Показники" Публічного модуля аналітики ВІ

На листі “Показники” ви побачите основні показники системи, зокрема кількість процедур, очікувана вартість, економія, кількість організаторів, пропозицій на торги та кількість учасників. 

21.05.2020 18:00

YouControl та ризик-фактори з Публічного модуля аналітики BI

У систему YouControl додалися чотири ризик-фактори із BI ProZorro. Дані про юридичну особу як учасника публічних закупівель доступні для користувачів YouControl

03.12.2019 08:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання