Пропозиції від яких можливо відмовитися. Типові помилки учасників

21.09.2017 15:28

1. Не достатньо детально ознайомились з документацією.

Дуже часто Учасники, які часто беруть участь у торгах, не ознайомлюються з документацією, оскільки вважають, що знають усі типові вимоги. У таких учасників, як правило, є заготовлена основна частина документів таких, як статут, свідоцтво про реєстрацію платником ПДВ і т.д. З одного боку така обізнаність зі сторони учасників з основними вимогами тендерної документації характеризується позитивно, а з іншого – учасники упускають вимоги, які окремий Замовник бажає включити в тендерну документацію (наприклад, такі як гарантійний лист про відсутність авансування по договору, штатний розпис та ін.)

Деякі Замовники і досі ховають певні вимоги по всій документації, тобто пишуть вимогу про наявність паспорту в пункті про “мову пропозиції”. Або в пункті “інша інформація” зазначають, якийсь гарантійний лист. Оскільки, в законодавстві відсутня відповідальність за такі дії, то ретельне вивчення документації допоможе Учаснику знайти такі вимоги і належним чином підготувати пропозицію. Або зобов'язати Замовника внести зміни в таку документацію.

Для прикладу, в закупівлі https://dozorro.org/tender/UA-2017-02-02-000232-a/ учасник надав всі документи, які були чітко виписані, крім тих, що Замовник “заховав” в окремих пунктах, зокрема однією з вимог було надати інформацію в довільній формі, про те, що Службову (посадову) особу учасника, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення у сфері закупівель корупційного правопорушення, із зазначенням прізвища, імені та по-батькові службової (посадової) особи учасника, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, з додаванням копії документа, що посвідчує особу. При цьому, учасник надав довідку, однак не надав копію паспорту і, як наслідок, був відхилений.

2. Надали тендерну пропозицію не у повному обсязі, а після кінцевого терміну на подання пропозицій довантажили їх у систему.

https://dozorro.org/tender/UA-2017-03-06-000162-b

При цьому й досі багато учасників думають, що документи можна довантажити пізніше. Але НІ, мова може йти лише про документи, передбачені ст. 17 для потенційного переможця торгів! По решті документів позиція з цього приводу як МЕРТ так і АМКУ є одностайною. Документи повинні бути надані не пізніше терміну, зазначеного замовником при оголошені.

3. Переможець надає документи на підтвердження відсутності підстав, визначених статтею 17 Закону з порушення строку

Відповідно до статті 17 Закону, Переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої цієї статті.

https://dozorro.org/tender/UA-2017-01-26-001382-a/

4. Інколи учасники надають банківську гарантію, там де вона вимагається, не у формі електронного документу (з підписом ЕЦП банку), а надають скан-копію паперової гарантії.

5. Частина документів учасника може бути надана іноземною мовою. При цьому, в документації є чітка норма щодо офіційного перекладу таких документів. Якщо переклад відсутній - пропозиція такого учасника відхиляється.

6. Також, трапляються випадки, коли в тендерній документації встановлено вимоги, які не мають безпосереднього відношення до предмета закупівлі або ж недостатньо зрозуміло описано вимогу. Часто це трапляється через непрофесійність замовника. При цьому, учасники не звертались до Замовника з приводу надання роз'яснень та виключення таких вимог, не оскаржували їх до АМКУ. Як наслідок, учасники подали пропозицію без зазначених документів і їх було відхилено. При цьому, з позицію Закону таке відхилення є абсолютно правомірним, оскільки не оскарження чи уточнення певних вимог у визначений законом строк автоматично означає, що зауважень до ТД нема.

7. Вичитувати істотні умови договору про закупівлю. Зрозуміло, що виграти в тендері - це ще не все. Згідно вимог Закону Учасник за результатами аукціону має підписати той проект договору, який був наданий в складі тендерної документації. Саме тому, важливо ознайомлюватись з порядком оплати та відповідальністю сторін.

Висновок:

Оскільки учасники за участь в тендері сплачують кошти, які потім не повертаються, рекомендуємо:

  • УВАЖНО вивчати умови закупівлі;
  • Якщо в документації є незрозумілі для Вас вимоги, рекомендуємо задавати уточнюючі питання в електронній системі (а не в телефонному режимі!!!)
  • Подати ВСІ документи до кінцевого терміну подання пропозицій
  • Якщо при вивченні документації є пункти, які обмежують Ваше право на участь або якщо Ви вважаєте, що вас незаконно дисквалфікували, то рекомендуємо оскаржувати закупівлю у встановлені законом строки

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері