Відміна торгів та штраф: як бізнес та громадськість можуть карати за порушення рівних правил гри

24.07.2019 13:03

Порушують рівні правила гри у закупівлях? Звертайтесь до замовника з вимогою це виправити. Якщо той не чує — звертайтесь до Антимонопольного комітету України та DOZORRO-спільноти. Саме у такий спосіб бізнес спільно з громадськістю домоглись скасування незаконного визнання переможця та покарали за змову на реконструкції лікарні в Київській області.

Вишнівська міська лікарня в жовтні 2018 року оголосила тендер на 43 мільйони гривень на реконструкцію міської поліклініки з добудовою. На аукціон подались 5 компаній. Перемогла фірма Професійна інжинірингова компанія з пропозицією в 25,3 мільйони гривень. Вишнівська міська лікарня могла би порадіти економії 18 мільйонів гривень.

Визнання переможця і скарги конкурентів

Однак конкуренти "Леокон спецбуд" та "Вестбуд плюс"  в тендерній пропозиції переможця знайшли порушення. Замовник мав відхилити найдешевшу пропозицію, оскільки переможець не надав всіх документів, які вимагались.

Вишнівська міська лікарня вирішила не здаватися і почала захищати переможця, аргументуючи свою позицію "залізним фактом" — ціною.

Зауваження від учасників вважати несуттєвими з огляду на те, що від "Професійна інжинірингова компанія" цінова пропозиція є найбільш економічно вигідною”.

Покарання: відміна торгів

Компанія "Леокон спецбуд" вирішила не опускати руки і продовжити боротись, подавши скаргу до АМКУ. Антимонопольний комітет зобов’язав Вишнівську міську лікарню скасувати рішення про визначення переможцем "Професійної інжинірингової компанії".

Паралельно компанія звернулась до DOZORRO-спільноти. Фахівці з публічних закупівель Трансперенсі Інтернешнл Україна відправили листа до керівного органу замовника — Вишневої міської ради. І згодом отримали відповідь, що закупівлю було відмінено через неможливість усунення порушень

Покарання: штраф за змову

Після ретельного вивчення документів учасників ми встановили, що "Професійна інжинірингова компанія", яка майже перемогла, та ТОВ "Фрей-юкрейн" порушили рівні правила гри:

  • у них спільний засновник
  • документи мають однакові назви, вигляд, надруковані однаковим шрифтом
  • інформаційні довідки з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, директори ТОВ “Професійна інжинірингова компанія” та ТОВ "Фрей-юкрейн" отримали в один день з номерами 10510 та 10511
  • директори зареєстровані за однією адресою у Києві

17 липня Київське обласне територіальне відділення АМКУ визнало порушення закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

"Фрей-юкрейн" та «Професійна інжинірингова компанія» тепер мають заплатити штраф — по 68 тисяч гривень. І не зможуть брати участь у публічних закупівлях протягом трьох років.

Але на цьому історія не закінчується. Вишнівська міська лікарня знову проводила тендери на реконструкцію. І цього разу в закупівлях брали участь нові "партнери". Трансперенсі Інтернешнл Україна підготувало ще одне звернення до АМКУ щодо антиконкурентних узгоджених дій учасників. Чекаємо на відповідь.

У Києві LEGO для школярів купили з порушенням закону

За законом, конструктор мали купити на відкритих торгах.

12.08.2019 16:28

Як Київавтодор гальмує створення велодоріжок у столиці

Безпідставно відміняють торги з розробки проєктно-кошторисної документації.

06.08.2019 07:38

Кожна третя закупівля медичної сфери має порушення: інфографіка

Моніторинг закупівель регіональними координаторами Трансперенсі Інтернешнл Україна показав 5 проблем у сфері медичних закупівель

04.07.2019 16:00

Як, перевіряючи завищені ціни на закупівлях, вийти на змову?

Усе почалося з youtube-відео, яке нам надіслали з проханням дослідити закупівлю. Так вдалося вийти на цілий клубок змов у школах Житомирщини.

21.03.2019 15:20

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері