В Ірпені разом з гілками "пилять" бюджет

06.03.2019 15:16

Місто Ірпінь, що в Київській області, відоме гучними скандалами. То громаду на сесію не пускають і дозволять ліс вирубатито незаконно землю під будівництво нададуть, то на закупівлях «попиляють».

В кінці 2018 року громадська організація Трипільський Край у розпал "грудневих жнив" - освоєння коштів під кінець року - помітила серію підозрілих закупівель робіт з видалення аварійних та сухостійких дерев на 199 тисяч гривень. Таку вартість обрали не просто так, адже закупівлі послуг до 200 тисяч гривень замовники можуть проводити поза ProZorro, публікуючи тільки звіт про вже укладений договір. Тобто це прямі ознаки ухилення від конкурентних процедур. І нещодавно Державна аудиторська служба підтвердила порушення.

"Напиляли" на 2 мільйони

Всі три закупівлі передбачають схожі послуги — роботи з видалення аварійних дерев.  Проте, коди закупівель – різні.

77310000-6 — Послуги з озеленення територій та утримання зелених насаджень

77211300-5 — Послуги з видалення дерев

77200000-2 — Послуги у сфері лісівництва

Аналіз закупівель Ірпінського виконавчого комітету за 2018 рік виявив, що закупівель за кодом 77210000-5 (лісозаготівельні послуги) було здійснено більше ніж на 2 млн грн.

Спочатку про виявлене порушення ми повідомили Північний офіс державної аудиторської служби України. Однак той відмовився проводити моніторинг. Далі ми звернулись до центрального офісу Держаудитслужби і той вже підтвердив наявність порушення - ухилення від проведення торгів.

Скільки гілок спиляли - невідомо

Аналіз укладених договорів показав, що обсяг наданих послуг важко визначити. У договорах немає відомостей про кількість дерев, які підлягають видаленню, відсутня інформація навіть про кількість годин роботи техніки та робітників.

Ухилення від процедури відкритих торгів разом з невизначеним обсягом робіт викликають серйозні підозри у розтраті бюджетних коштів. Тому після отримання висновку державних аудиторів ми звернулись до Департаменту захисту економіки національної поліції України у Київській області.

Схоже, що пиляння бюджету на очищенні дерев від старих гілок продовжується. Виконавчий комітет Ірпень на початку 2019 року оприлюднив два звіти про укладений договір на видалення аварійних дерев вартістю 199 тисяч гривень.

Кожна третя закупівля медичної сфери має порушення: інфографіка

Моніторинг закупівель регіональними координаторами Трансперенсі Інтернешнл Україна показав 5 проблем у сфері медичних закупівель

04.07.2019 16:00

Вінниччина відмовилась від гарантійних листів в закупівлі ліків

Гарантійні листи в медичних закупівлях – це не гарантія, а дискримінація.

31.05.2019 09:33

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері