Вінницькі лікарні з золотими ліжками

10.04.2020 17:45

Поки всі кинулися перевіряти закупівлі засобів індивідуального захисту та апаратів ШВЛ, без нагляду залишились інші закупівлі лікарень. Ажіотажу та великого попиту на лікарняні ліжка в системі публічних закупівель Prozorro немає, тому завищену ціну на ліжка пояснити буде складно.

29 березня 2020 року Вінницька міська клінічна лікарня №1 купила 10 медичних ліжок по 25 520 грн. З накладної, завантаженої в систему разом з договором,  стало зрозуміло, що це ліжка «БІОМЕД» HBM-2SM.

6 квітня 2020 року на ПРОМі нашим аналітикам вдалось знайти такі самі ліжка по 20,2 тис. грн. Тобто лікарня переплатила по 5300 грн за кожне з 10  ліжок — загалом 53 тис. грн.

Далі питання виникають до постачальника ліжок — ФОП Багінська Інна Валеріївна

На накладній (див. вище) від руки зазначено контактний емейл постачальника (ймовірно). Ми перевірили, що це за структура «Endodim». Такої юридичної особи не існує, але є сайт https://endodim.com/ , на якому контактною особою зазначена «Инна» і вказаний мобільний телефон, за яким  ФОП Багінська Інна Валеріївна реєструвалася в Prozorro.

Окремо варто зазначити, що в переліку товарів, яким торгує «Endodim» ліжок немає взагалі.

6 квітня та сама лікарня № 1 закупила ще 14 ліжок Біомед"FB-11B по 22 150 грн у  ФОП Притула Світлана Володимирівна. Водночас, на сайті компанії «Біомед» таке ліжко коштує лише 13 500 грн. До того ж зазначено, що ліжка є в наявності.

Виходить, що за ці ліжка лікарня переплатила 121 100 грн.

До речі, це не єдина лікарня у Вінниці, яка переплачує за ліжка. Вінницька міська клінічна лікарня №3 наприкінці минулого року провела закупівлю «Ліжок медичних функціональних». За результатами аукціону лікарня придбала 3 ліжка Eleganza 1 по 86 тис. грн за кожне.

Цікаво, що жоден з 3 учасників аукціону на жодному етапі не понизив ціну, включно з переможцем торгів  ТОВ "Прантекс". Це той самий учасник, який продав Клінічному пологовому будинку в Сумах  апарат штучної вентиляції легень babylog vn500  за 2 775 000,00 грн.

Також варто зазначити, що таке ж ліжко у мережі можна знайти зараз за майже 24 тис грн, що в 3,5 рази дешевше, ніж закупила вінницька лікарня № 3. 

Якщо у випадку з лікарнею № 1 питання до учасника, який торгував «невластивими» його асортименту товарами за завищеною ціною, то у випадку з лікарнею № 3 питання є також до тендерного комітету, який визначає планову вартість предмету закупівлі. 

Наші фахівці готують звернення до поліції. 

Заплати за мою тендерку з дискримінаційними умовами

Опорна ковідна лікарня у Вінниці намагається перекласти консультаційні послуги на бізнес. І схоже, що їх надає хтось із судової адміністрації Хмельниччини.

28.10.2021 18:00

ПДВ у коронавірусних закупівлях: платити чи ні?

У березні Кабмін звільнив від ПДВ певний перелік товарів для боротьби з коронавірусом. Однак, як дізналися аналітики, деякі замовники все одно включають цей податок у договір і платять зайве в закупівлях.

23.11.2020 14:30

Що і за скільки закуповують опорні лікарні Вінниччині

Яка різниця в ціні на засоби індивідуального захисту в закупівлях опорних лікарень? Хто найдорожчий постачальник? Чи є лікарні, що не здійснюють закупівлі за спеціальною процедурою «Звіт по COVID-19»?

07.05.2020 23:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання