На Вінниччині допороги отримали нове життя

03.12.2019 18:20

28 листопада 2019 року голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський підписав Розпорядження «Про забезпечення ефективного використання бюджетних коштів при здійсненні публічних закупівель», в якому враховані новації закону «Про публічні закупівлі». Ініціювала зміну підходів до допорогових закупівель громадська організація «Філософія Серця» - представник мережі DOZORRO у Вінницькій області.

Що було?

  • 21 лютого 2017 року голова Вінницької обласної державної адміністрації підписав розпорядження № 116 «Про ефективне використання бюджетних коштів при здійсненні публічних закупівель». Однак зазначене розпорядження містило неоднозначні трактування, тому було проблематичне у застосуванні. Поріг для здійснення допорогових закупівель був  5000 гривень, але при цьому замовники мали запровадити процедуру електронних закупівель.
  • Розпорядження № 116 не містило самого порядку здійснення закупівель.


По факту замовники мали оголошувати відкриті торги, щоб закупити, наприклад, кілька десятків лопат. Місяць часу, десятки сторінок тендерної документації і повноцінна процедура закупівлі. Така ситуація значно ускладнювала проведення закупівель. Крім того, замовники проводили їх, посилаючись на Наказ ДП «Зовнішторгвидав», хоч це і формально не узгоджувалося з самим розпорядженням.


Представники DOZORRO звернулись до нового голови облдержадміністрації з пропозицією оновити розпорядження, врахувавши всі проблемні моменти та зміну законодавства. У результаті з'явилося нове розпорядження.

Що змінилось?

  • Відтепер поріг проведення допорогових закупівель збільшено з 5 до 30 тисяч гривень.
  • У замовників є можливість використовувати ProZorro Market.
  • Прописані основні вимоги до допорогових закупівель та хід їх проведення.


Крім того, найближчим часом планується проведення семінару з використання ProZorro Market. Також є думки щодо створення Ресурсного Центру для навчання, консультацій, моніторингу та контролю за закупівлями. 

Заплати за мою тендерку з дискримінаційними умовами

Опорна ковідна лікарня у Вінниці намагається перекласти консультаційні послуги на бізнес. І схоже, що їх надає хтось із судової адміністрації Хмельниччини.

28.10.2021 18:00

Що і за скільки закуповують опорні лікарні Вінниччині

Яка різниця в ціні на засоби індивідуального захисту в закупівлях опорних лікарень? Хто найдорожчий постачальник? Чи є лікарні, що не здійснюють закупівлі за спеціальною процедурою «Звіт по COVID-19»?

07.05.2020 23:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання