На Вінниччині допороги отримали нове життя

03.12.2019 16:20

28 листопада 2019 року голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський підписав Розпорядження «Про забезпечення ефективного використання бюджетних коштів при здійсненні публічних закупівель», в якому враховані новації закону «Про публічні закупівлі». Ініціювала зміну підходів до допорогових закупівель громадська організація «Філософія Серця» - представник мережі DOZORRO у Вінницькій області.

Що було?

  • 21 лютого 2017 року голова Вінницької обласної державної адміністрації підписав розпорядження № 116 «Про ефективне використання бюджетних коштів при здійсненні публічних закупівель». Однак зазначене розпорядження містило неоднозначні трактування, тому було проблематичне у застосуванні. Поріг для здійснення допорогових закупівель був  5000 гривень, але при цьому замовники мали запровадити процедуру електронних закупівель.
  • Розпорядження № 116 не містило самого порядку здійснення закупівель.


По факту замовники мали оголошувати відкриті торги, щоб закупити, наприклад, кілька десятків лопат. Місяць часу, десятки сторінок тендерної документації і повноцінна процедура закупівлі. Така ситуація значно ускладнювала проведення закупівель. Крім того, замовники проводили їх, посилаючись на Наказ ДП «Зовнішторгвидав», хоч це і формально не узгоджувалося з самим розпорядженням.


Представники DOZORRO звернулись до нового голови облдержадміністрації з пропозицією оновити розпорядження, врахувавши всі проблемні моменти та зміну законодавства. У результаті з'явилося нове розпорядження.

Що змінилось?

  • Відтепер поріг проведення допорогових закупівель збільшено з 5 до 30 тисяч гривень.
  • У замовників є можливість використовувати ProZorro Market.
  • Прописані основні вимоги до допорогових закупівель та хід їх проведення.


Крім того, найближчим часом планується проведення семінару з використання ProZorro Market. Також є думки щодо створення Ресурсного Центру для навчання, консультацій, моніторингу та контролю за закупівлями. 

Змова довжиною в 200+ закупівель

Цього разу мова піде про ціле «павутиння» учасників, які тендерили від медичних виробів до шкільних меблів.

15.08.2019 08:04

Додаткові угоди на збільшення ціни газу - це вимога ринку чи маніпуляція?

Чи завжди зловживають цим правом учасники та замовники? Спробуємо розібратися з цим на прикладі закупівлі газу в закладах освіти на Вінниччині.

05.06.2019 11:20

За місяць вугілля подорожчати на 80% може тільки в дитячому санаторії

Готуй сани літом, а воза взимку. Гарний господар буде заготовляти вугілля напередодні опалювального періоду. А якщо це бюджетник, то коли з’явиться фінансування.

02.07.2018 12:25

Як не перевіривши переможця торгів, можна "забруднитись" податковим боргом

Останнім часом в соціальних мережах активно обговорюється тема «довідок переможця» під час проведення відкритих торгів.

23.02.2018 09:48

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері