Як в Українці проводять закупівлі вже виконаних робіт

28.04.2018 18:25

У грудні 2017 року виконавчий комітет Української міської ради провів 43 закупівлі. Їх очікувана вартість – 28 млн грн. 71% закупівель проведені за неконкурентною процедурою – звітуванням про укладений договір.

Відзначмо дві закупівлі, проведені за звітуванням про укладений договір: дорожний ремонт та реконструкція дитячого майданчика.

11 грудня 2017 року міська рада Українки закупила ремонт дороги вартістю 194 тис. грн. Але потреби в цій закупівлі не було - станом на 5 грудня дорога була відремонтована.

12 грудня 2017 року міськрада закупила реконструкцію дитячого майданчика за 439 тис. грн. Станом на 4 грудня 2018 р. майданчик ремонту не потребував. Всі гойдалки, каруселі були у робочому стані, нові. Огорожа також ані ремонту, ані реконструкції не потребувала.

Предмети закупівлі – різні, але в них є багато спільного. Обидві - без проведення торгів. Обидві - здійснені коли потреби у вказаних роботах не було. У випадках закупівель ремонту дороги та реконструкції дитячого майданчику за заявами громадської організації “Трипільський Край” були відкриті кримінальні провадження.

Прокуратура вбачає у даних закупівлях ознаки правопорушення за статтею про привласнення або розтрату майна.

Виконавець ОВ «Дитячі та спортивні майданчики», якого обрала Українська міська рада для ремонту дитячого майданчика, є фігурантом у кількох справах за ознаками такого самого правопорушення - розтрата та/або привласнення майна. Так само, як і в Українці, в Ірпені (під Києвом) були укладені договори на роботи, потреби у яких не було.

Чи означає це, що вказана компанія систематично «допомагає» можновладцям виводити кошти з бюджету? Покаже слідство, вироків ще немає.

Зниження порогу до 50 тис. грн для обов’язкового застосування конкурентної процедури торгів, безперечно, ускладнить проведення подібних схем, знизить кількість подібних випадків та збереже значну кількість коштів платників податків.

Новий стадіон в Українці: 32-мільйонний тендер під "свого" підрядника

Третина річного бюджету міста – 32,8 млн гривень. Саме така очікувана вартість у закупівлі реконструкції міського стадіону міста Українка.

20.08.2019 07:13

Чому друзям не можна брати участь в одній закупівлі

Нерідко участь у закупівлях беруть компанії, які добре знайомі між собою.

07.08.2019 08:46

Озеленення Українки під загрозою через ігнорування владою законів

Озеленення міста Українка в Київській області може опинитись під загрозою через порушення правил проведення закупівель.

02.05.2019 13:39

Сміття та руйнування дороги: наслідок "блискавичного" ремонту" у "своїх" підрядників

Сміття не вивезене, або вивезене не у повному обсязі: частини залізобетонних конструкцій лежать обабіч дороги. Асфальтобетонне покриття буквально розсипається.

19.04.2019 11:26

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері