Як в Українці проводять закупівлі вже виконаних робіт

28.04.2018 18:25

У грудні 2017 року виконавчий комітет Української міської ради провів 43 закупівлі. Їх очікувана вартість – 28 млн грн. 71% закупівель проведені за неконкурентною процедурою – звітуванням про укладений договір.

Відзначмо дві закупівлі, проведені за звітуванням про укладений договір: дорожний ремонт та реконструкція дитячого майданчика.

11 грудня 2017 року міська рада Українки закупила ремонт дороги вартістю 194 тис. грн. Але потреби в цій закупівлі не було - станом на 5 грудня дорога була відремонтована.

12 грудня 2017 року міськрада закупила реконструкцію дитячого майданчика за 439 тис. грн. Станом на 4 грудня 2018 р. майданчик ремонту не потребував. Всі гойдалки, каруселі були у робочому стані, нові. Огорожа також ані ремонту, ані реконструкції не потребувала.

Предмети закупівлі – різні, але в них є багато спільного. Обидві - без проведення торгів. Обидві - здійснені коли потреби у вказаних роботах не було. У випадках закупівель ремонту дороги та реконструкції дитячого майданчику за заявами громадської організації “Трипільський Край” були відкриті кримінальні провадження.

Прокуратура вбачає у даних закупівлях ознаки правопорушення за статтею про привласнення або розтрату майна.

Виконавець ОВ «Дитячі та спортивні майданчики», якого обрала Українська міська рада для ремонту дитячого майданчика, є фігурантом у кількох справах за ознаками такого самого правопорушення - розтрата та/або привласнення майна. Так само, як і в Українці, в Ірпені (під Києвом) були укладені договори на роботи, потреби у яких не було.

Чи означає це, що вказана компанія систематично «допомагає» можновладцям виводити кошти з бюджету? Покаже слідство, вироків ще немає.

Зниження порогу до 50 тис. грн для обов’язкового застосування конкурентної процедури торгів, безперечно, ускладнить проведення подібних схем, знизить кількість подібних випадків та збереже значну кількість коштів платників податків.

Сільські депутати чаклують на сесії

На Київщині депутати проводять закупівлі рішенням сесії. Купують вже виконані роботи. 

09.01.2020 18:48

102 млн гривень на новорічні подарунки

Традиційно, до свят, органи місцевого самоврядування купують новорічні подарунки для дітей. Цього року їх вже купили майже  на 102 млн грн!

27.12.2019 09:00

Стадіон так стадіон: громадські активісти зберегли Українці 10 млн грн

В м. Українка збираються будувати новий стадіон, на що були закладені 32,8 млн гривень. 

09.10.2019 14:30

Школи: харчові добавки замість здорового харчування

Сотні навчальних закладів по всій Україні купують харчовий розчин, збагачений Бета-каротином, вітамінами Е та К. Ніби й турбота про дітей, але дуже підозрілим є те, що постачальник – лише один

18.09.2019 08:10

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors