Закупівля інфовисвітлення у своїх

17.05.2017 17:40

Цього разу розповім про ДП “Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт”. Підприємство, схоже, вирішило розіграти тендер серед “своїх”.

Дискримінаційна вимога

Державне підприємство "Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт” (далі - Замовник) оголосило тендер на Інформаційне висвітлення ХXIIІ літніх Дефлімпійських ігор. На DoZorro за даним тендером лишили відгук. Опрацювавши його, ми так само, як і скаржник, звернули увагу на дискримінаційні вимоги до закупівлі. Вони зводяться до того, що до закупівлі замовник допускає лише тих учасників, які вже мають досвід висвітлення дефлімпійських видів спорту. ( Дефлімпійські ігри - спортивні змагання найвищого рівня для людей, що не чують).

Разом з тим, у тендерній документації відсутній проект договору, що є порушенням законодавства у сфері публічних закупівель. Але найцікавіше не це.

Втрачені півтора мільйони

Так, у закупівлі взяли участь п’ять учасників, проте, троє з них було відхилено в тому числі через те, що в них не має досвіду з висвідлення саме дефлімпійських видів спорту. Як наслідок, переможцем було визначено учасника, який надав аналогічні послуги в попередні роки. Про попередній досвід даного учасника у 2012 році вже повідомляли “НАШІ ГРОШІ”. Зазначене також підтверджується скан-копією договору з Замовником про висвітлення ХХІ літніх Дефлімпійських ігор, що міститься у складі пропозиції учасника.

Отже, переможцем обрано ПІДПРИЄМСТВО ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН "БІЗНЕС-ЦЕНТР НКСІУ" (ПІДПРИЄМСТВО "БІЗНЕС-ЦЕНТР НКСІУ"), пропозиція якого дорожча на півтора мільйона від найдешевшої пропозиція, яку відхилили.

Свій до свого по своє

Хто ж стоїть за цією структурою? Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань засновником переможця закупівлі є Національний комітет спорту інвалідів України. Нагадаю, Замовник також належить до сфери управління Національного комітету спорту інвалідів України. З відкритих джерел було встановлено, що Генеральний директор переможця є Дорошенко Євген Робертович, який у 2012 році був радником президента Національного комітету спорту інвалідів з питань інформаційного забезпечення розвитку фізкультурно-спортивного руху в Україні, м. Київ.

Національний комітет спорту інвалідів очолює Сушкевич Валерій Михайлович. За часів коли він був депутатом, його помічником на громадських засадах був Дорошенко Євген. Враховуючи вищезазначене, ми проінформували контролюючі та правоохоронні органи про можливі порушення законодавства у сфері публічних закупівель та можливу змову Замовника з учасником-переможцем, що може призвести до перевитрачання бюджетних коштів. Про отримані відповіді будемо інформувати додатково...

Матеріал підготовлено в рамках проекту, USAIDUK aid та Фонду Євразія “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах”.

Як хочуть вдосконалити ProZorro: 10 змін

У ніч ухвалення бюджету депутати відхилили закон про вдосконалення державних закупівель. Експерти миттю підготували новий проект. Про що там ідеться?

22.01.2019 08:56

Антарктична непрозорість 2.0. Про що мовчить НАНЦ?

Сьогодні, 22 березня о 05:00 год члени 23 Української антарктичної експедиції вирушають на станцію Академік Вернадський.

22.03.2018 09:09

Неупередженість та незалежність Державної аудиторської служби

Чи вірите Ви в те, що аудитори, здійснюючи перевірку закупівель чи прийшовши до Вас на ревізію, здійснюють її об’єктивно? Чи є аудитор незалежним при підготовці висновків за результатами перевірки? Кожна відповідь на дане питання буде сприйматися як суб’єктивна, правду зможуть сказати, хіба що самі аудитори. Але досить часто, мені доводилося чути від замовників, що здійснюючи перевірку, аудитори виконують пряму вказівку свого керівника та у випадку відсутності порушення - “висмоктують його з пальця”. При цьому, розгляд заперечень, після Акту ревізії, носить суто формальний характер і не змінює сам Акт ревізії.

11.09.2017 14:10

Темні закупівлі світла

Замовник продовжує здійснювати закупівлі, які можуть свідчити про бажання уникнути проведення відкритих торгів.

26.06.2017 16:07

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері