Закупівля інфовисвітлення у своїх

17.05.2017 17:40

Цього разу розповім про ДП “Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт”. Підприємство, схоже, вирішило розіграти тендер серед “своїх”.

Дискримінаційна вимога

Державне підприємство "Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт” (далі - Замовник) оголосило тендер на Інформаційне висвітлення ХXIIІ літніх Дефлімпійських ігор. На DoZorro за даним тендером лишили відгук. Опрацювавши його, ми так само, як і скаржник, звернули увагу на дискримінаційні вимоги до закупівлі. Вони зводяться до того, що до закупівлі замовник допускає лише тих учасників, які вже мають досвід висвітлення дефлімпійських видів спорту. ( Дефлімпійські ігри - спортивні змагання найвищого рівня для людей, що не чують).

Разом з тим, у тендерній документації відсутній проект договору, що є порушенням законодавства у сфері публічних закупівель. Але найцікавіше не це.

Втрачені півтора мільйони

Так, у закупівлі взяли участь п’ять учасників, проте, троє з них було відхилено в тому числі через те, що в них не має досвіду з висвідлення саме дефлімпійських видів спорту. Як наслідок, переможцем було визначено учасника, який надав аналогічні послуги в попередні роки. Про попередній досвід даного учасника у 2012 році вже повідомляли “НАШІ ГРОШІ”. Зазначене також підтверджується скан-копією договору з Замовником про висвітлення ХХІ літніх Дефлімпійських ігор, що міститься у складі пропозиції учасника.

Отже, переможцем обрано ПІДПРИЄМСТВО ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН "БІЗНЕС-ЦЕНТР НКСІУ" (ПІДПРИЄМСТВО "БІЗНЕС-ЦЕНТР НКСІУ"), пропозиція якого дорожча на півтора мільйона від найдешевшої пропозиція, яку відхилили.

Свій до свого по своє

Хто ж стоїть за цією структурою? Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань засновником переможця закупівлі є Національний комітет спорту інвалідів України. Нагадаю, Замовник також належить до сфери управління Національного комітету спорту інвалідів України. З відкритих джерел було встановлено, що Генеральний директор переможця є Дорошенко Євген Робертович, який у 2012 році був радником президента Національного комітету спорту інвалідів з питань інформаційного забезпечення розвитку фізкультурно-спортивного руху в Україні, м. Київ.

Національний комітет спорту інвалідів очолює Сушкевич Валерій Михайлович. За часів коли він був депутатом, його помічником на громадських засадах був Дорошенко Євген. Враховуючи вищезазначене, ми проінформували контролюючі та правоохоронні органи про можливі порушення законодавства у сфері публічних закупівель та можливу змову Замовника з учасником-переможцем, що може призвести до перевитрачання бюджетних коштів. Про отримані відповіді будемо інформувати додатково...

Матеріал підготовлено в рамках проекту, USAIDUK aid та Фонду Євразія “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах”.

Новий поворот в гібридній кримінальній справі

З моменту коли команда DoZorro заявила про незаконність процедури закупівлі автомобілів Mitsubishi Outlander для поліції та сумнівність договору, пройшло більше восьми місяців. Дехто говорив, що про цю закупівлю вже варто забути і не зупинятися на ній, адже, частину грошей повернуто до бюджету. Проте, ми продовжуємо вимагати об’єктивного розслідування в цій справі та пояснень керівництва Державної аудиторської служби України щодо кардинальної зміни позиції про недійсність укладеного договору на закупівлю даних автомобілів.

04.09.2017 10:17

Державна аудиторська служба та її роль у публічних закупівлях

Сьогодні у закупівлях зустрічається багато порушень, учасники скаржаться на безпідставні відхилення, безпідставне визначення переможця тощо, а замовники в свою чергу скаржаться на учасників та якість поставлених товарів. Певну роль у закупівельному процесі відіграє функціонал та можливість самої системи електронних закупівель, яка могла б ще на етапі подання пропозицій учасниками сигналізувати, наприклад, про ненадання всіх документів. Але не менш важливу роль у даній сфері відіграють контролюючі органи, без яких неможливе здорове функціонування системи електронних закупівель в цілому.

17.08.2017 15:46

"Національні" ковбасні допороги

Проглядаючи закупівлі в ProZorro, ми натрапили на допорогову закупівлю молочних продуктів Державного підприємства "Готельний комплекс "Національний" Управління справами Апарату Верховної Ради України" (Далі - Замовник). Очікувана вартість закупівлі становила 400 тис. грн. Нам стало цікаво: як так може бути, що на 400 тис. грн. даний Замовник проводить допорогові закупівлі, а не відкриті торги?

29.05.2017 12:12

Ґрунт під своє насіння

“Телефоную до Замовника, а потрапляю до Учасника” - з такою проблемою до нас звернувся один з учасників, який вирішив більш детально поговорити по телефону з Замовником щодо підстав відхилення його пропозиції.

24.05.2017 16:05

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері