Житомирські реалії коронавірусних закупівель

13.05.2020 16:00


Житомирщина однією з перших в країні зіткнулася з розповсюдженням пандемії коронавірусу. Ще 12-го березня на території області зафіксували перший випадок зараження коронавірусом, а станом на кінець квітня зафіксовано вже понад 350 випадків захворювання в області. Одразу виникла потреба у закупівлі значної кількості лікарських засобів і медичного обладнання для боротьби з епідемією, а також масок, респіраторів і дезінфекційних засобів. 

За неповних два місяці замовники Житомирської області здійснили 825 закупівель за процедурою COVID-19 на суму понад 43 млн грн.


Апарати ШВЛ


Закупівля

Предмет закупівлі

Замовник

Постачальник

Сума договору

https://dozorro.org/tender/UA-2020-03-27-001410-b 

Апарати штучної вентиляції легенів (5 штук)

КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради

ТОВ «КОМПАНІЯ ЕЛДІМЕД»

3 590 000 грн.

https://dozorro.org/tender/UA-2020-03-27-000513-b 

Медичне обладнання (бронхоскоп, монітор пацієнта, відсмоктувач, кисневі концентратори)

КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради

ТОВ «СУЧАСНА ЛІКАРНЯ»

2 528 500 грн.

https://dozorro.org/tender/UA-2020-03-27-003030-b 

Апарати штучної вентиляції легенів (2 штуки)

КП «Лікарня №2 ім.В.П.Павлусенка» Житомирської міської ради

ТОВ "КОМПАНІЯ ЕЛДІМЕД"

1 436 000 грн.

Найдорожчі в області закупівлі для боротьби з COVID — закупівлі апаратів штучної вентиляції легень. Таких закупівель з укладенням прямих договорів з приміткою COVID-19, в системі Prozorro оприлюднено 9. Вони передбачають поставку 15 апаратів. Найбільше коштів за ними мало б отримати ТОВ «Компанія Елдімед» з Києва — понад 6 млн грн. Проте місцеві журналісти дослідили, що компанія насправді не може виконати взяти на себе зобов’язання. Усі 4 договори з компанією в області розірвали.


Засоби індивідуального захисту


Більшість контрактів на закупівлю комплектів медичного захисного одягу (бахіли, комбінезони, нарукавники) отримало ПАТ «Виробничо-комерційна фірма «ЛЕСЯ» з міста Новоград-Волинський. З цим постачальником уклали 22 договори на суму майже 5 млн грн. Комплект захисного одягу підприємство продає по однаковій ціні для всіх замовників області – 357,30 грн. Що цікаво, підприємство до квітня 2020 року в системі Prozorro взагалі відсутнє: державних контрактів не отримувало, участі в тендерах не брало.

Значно більше контрактів з приміткою COVID-19 укладено на закупівлю масок та респіраторів – 185 договорів на суму понад 8 млн грн. Респіратор і маски купували всі – медичні заклади, сільські та міські ради, їхні комунальні підприємства, будинки-інтернати та територіальні вузли урядового зв’язку. Так само і з постачальниками: реалізацію масок та респіраторів здійснює кілька десятків різних підприємств та підприємців. Ціни також значно відрізняються: найдешевші одноразові маски купували за ціною приблизно 10 грн за одиницю; вартість респіраторів з класом захисту FFP3 могла перевищувати і 200 грн за одиницю.


Закупівля з переплатою


Найбільший за сумою контракт вартістю 700 тис. грн уклало Комунальне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради. За цю суму підприємство придбало 5000 півмасок TMF 221 з клапаном видиху (клас захисту FFP2) у ФОПа Коломійцева Богдана Володимировича за ціною 140 грн за одиницю. Ми проаналізували аналогічні закупівлі півмасок моделі TMF 221 в системі Prozorro і виявили, що інші замовники купували  їх за значно нижчою ціною. Наприклад:

  • 26-го березня 2020 року Комунальне некомерційне підприємство «Рокитнівська центральна районна лікарня» Рокитнівської районної ради Рівненської області придбало 50 півмасок фільтрувальних TMF 221 з клапаном видиху (клас захисту FFP2) за ціною 60 грн за одиницю (з ПДВ); 
  • 27-го березня 2020 року Комунальне некомерційне підприємство «Центральна міська лікарня» Рівненської міської ради закупило 200 півмасок фільтрувальних TMF 221 з клапаном видиху (клас захисту  FFP2) за ціною 60 грн за одиницю.

Також, ми здійснили аналіз цін на півмаски моделі TMF 221 і з’ясували, що раніше їх реалізовували по 49 грн за одиницю (до прикладу тут).

За цією закупівлею експерти DOZORRO скерували звернення в Прокуратуру. Житомирська місцева прокуратура розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні, яке здійснюватиме слідчий відділ Житомирського відділу поліції ГУ Національної поліції України у Житомирській області. Очікуємо результати розслідування.

Ми розуміємо, що зараз усі органи місцевого самоврядування, заклади надання медичної допомоги роблять усе від них залежне, щоб забезпечити захист мешканців та медичного персоналу і надавати якісну допомогу. Проте, ми не можемо не зважати на потребу раціонального використання коштів, яких у зв’язку з умовами карантину, та спровокованих ним економічних труднощів, стає все менше.


Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program.
Змова і порушення на одному тендері: як учаснику не варто починати свій шлях в Prozorro

Підприємиця подала тендерну пропозицію з іменем своєї конкурентки.

26.10.2020 16:30

Шановний учаснику, у вас порушення в тендерній пропозиції: ціна зависока

Як замовник намагався зекономити, користуючись правом учасника виправити помилки в своїй пропозиції протягом доби.

18.08.2020 00:00

Рятуємо від штрафів

Переговорну процедуру внаслідок двох відмін закупівель через  недостатню кількість учасників, для закупівель, оголошених до 19 квітня, застосовувати не можна.

02.07.2020 17:30

Закупівлі як міфічні гідра

З покараннями у сфері публічних закупівель ситуація іноді нагадує міфічну гідру: ось відрубуєш їй голову — а виростає ще дві

22.07.2019 16:02

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання