Комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради вдруге порушило законодавство і уклало договір з підприємцем-порушником. Цього разу ціна питання складає 1,11 мільйон гривень за кросовер Toyota Highlander 2,7L Comfort 2017 року випуску.

Вперше у січні цього року комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна уклало договір про придбання авто Toyota Highlander вартістю 1,05 млн гривень з ТОВ “Класик-авто”. Тоді експерти “Центру громадського моніторингу та досліджень” виявили порушення у даній закупівлі: в технічних вимогах комунальне підприємство вказало конкретну торгову марку авто, деталізувавши технічні характеристики без обґрунтування, що призвело до обмеження конкуренції.

Інформацію передали у Державну аудиторську службу, яка  також виявила зв`язки переможця торгів ТОВ “Класик Авто” з іншим учасником аукціону. В ньому крім «Класик АВТО» Василя Угренюка  брали участь ТОВ “Модерн-авто” Василя Човганюка та Людмили Угренюк, а також ПАТ “Івано-Франківськ-авто” з “Української автомобільної корпорації” Таріела Васадзе. Тоді, під тиском експертів Центру та аудиторів комунальному підприємству довелось розірвати договір з переможцем.

Однак, вже у серпні цього року комунальники  знову потисли руку з підприємцями і таки придбали авто Toyota Highlander 2.7L Comfort у ТОВ “Класик АВТО” вартістю у 1,11 мільйона гривень. Серед конкурентів “Класик АВТО” було лише одне підприємство ТОВ “Сервісний центр “Діамант” Павла Волкова з міста Червоноград Львівської області, чия пропозиція була трохи вищою.

Експерти “Центру громадського моніторингу та досліджень” виявили, що і ця закупівля відбулася з порушеннями законодавства. Зокрема, при проведені тендеру комунальне підприємство встановило вимоги про надання учасником довідки (листа) про виконання аналогічних договорів. ТОВ “Класик АВТО” такої довідки не надало. Відсутній також документ, який би засвідчував, що підприємство протягом трьох останніх років не порушувало Закон України “Про захист економічної конкуренції”. Також ТОВ “Класик АВТО” надало свої документи у форматі jpg, що суперечить п. 1 р.3 Тендерної Документації, в якій передбачено, що уся документація подаються у форматі PDF з чітким зображенням. В свою чергу, комунальники закрили очі на ці порушення та таки уклали договір з ТОВ “Класик АВТО”.

За зверненням експертів, державна аудиторська служба провела свій аналіз даної закупівлі та підтвердила факти порушення закону. Автопідприємству Івано-Франківської облради аудитори вже направили листа, в якому вимагають дотримуватись чинного законодавства при проведені закупівель, усунути порушення, а також притягнути винних осіб до відповідальності.

Львівські бізнес-партнери виграли у змові торгів на сотні тисяч гривень

Приватний підприємець з Борислава Володимир Айзенбарт з початку року уклав угод на продаж продуктів для бюджетників Львівської області на загальну суму 401,75 тис. грн.

07.05.2018 14:09

Хто заробляє через ProZorro: лідери, аутсайдери, контрагенти “поза конкуренцією”

У 2017 –  2018 роках у конкурентних закупівлях замовників Львівської області взяло участь понад 8,3 тис. унікальних учасників, з яких 2,4 тис. – це підприємці та компанії з Львівщини.

26.04.2018 18:28

Як "Центр компетенцій Prozorro" змінює роботу замовників

«Люди не вірять в те, що хтось їм може безкоштовно підказати і допомогти. Робота в центрі компетенцій почала трохи змінювати таку свідомість замовників» - Мирослав Сімка, голова ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень»

11.01.2018 13:44

Три відповіді. Три підтвердження порушень

Експерти “Центру громадського моніторингу та досліджень” отримали відповідь з Держаудитслужби на три звернення по виявлених порушеннях Закону України «Про публічні закупівлі» замовниками Закарпатської області:

15.06.2017 19:46

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання