Автономний задній хід у Хмельницькому

16.06.2017 12:48

Комунальне підприємство “Хмельницьке комунальне підприємство “Електротранс” за три дні до аукціону відмінило електронні торги на закупівлю чотирьох тролейбусів на автономному ходу орієнтовною ціною 34,8 млн. грн.

Замовник під кінець робочого дня, 26 травня викинув на сайт ProZorro протокол засідання тендерного комітету про відміну торгів. Його пояснення звучали так: “Після оголошення відкритих торгів щодо цієї процедури закупівлі було виявлено, що у зв’язку з уточненням міського бюджету на II півріччя 2017 року, передбачається фінансування на закупівлю тролейбусів без автономного ходу. Потреба в подальшій закупівлі тролейбусів з автономним ходом відсутня”.

Відтак, події, які мали відбутися 29 травня, для хмельницьких тролейбусників вже не мали значення. А це — аукціон, на який допустили три фірми: луцьке ДП АСЗ 1 “АТ “АК “Богдан Моторс”, дніпропетровське ТОВ “Торговий Дім “ЛІТАН” і київське ТОВ МАЗтранссервіс. Також паралельно у Києві постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України мала розглядати скаргу ТОВ “Науково-технічне підприємство СТГ Інженерінг”, яке було викинуте замовником з тендера. Учасник добивався надання допуску до публічних закупівель шляхом скасування рішення тендерного комітету КП від 6 травня №45 у частині відхилення його пропозиції.

Зауважимо, що “Інженерінг” одного разу зірвало торги ХКП “Електротранс” на 32,2 млн. грн., змусивши останніх повторно їх оголошувати.

Тепер про саму причину скасування нинішнього тендера. Замовник в особі “Хмельницького комунального підприємства “Електротранс” стверджує, що в міському бюджеті відсутні 34,8 млн. грн., передбачені на закупівлю чотирьох тролейбусів на автономному ходу. Однак це не відповідає дійсності.

Сесія Хмельницької міської ради 22 березня затвердила зміни до бюджету Хмельницького на 2017 рік. Серед них проскочила сума 34,8 млн. грн., які виділялися комунальному “Електротрансу” на придбання чотирьох тролейбусів з автономним ходом. Жодних корегувань стосовно витрат для КП після цієї сесії не вносилося. Це підтвердив міський голова Олександр Симчишин на брифінгу журналістам після відміни торгів.

“Кошти (34,8 млн. грн) були закладені на березневій сесії. Проте виникли певні технічні моменти, коли на майданчик “Прозорро” вийшли не зовсім якісні учасники, що у підсумку могло загрожувати більшими проблемами. Я вважаю, що тендерний комітет (ХКП “Електротранс”) зіграв на випередження, не чекаючи рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України”, – пояснив мер.

Є ще пікантна деталь. Починаючи з 2015 року, корпорація “Богдан” стабільно виграє тендера на поставку електротранспорту – 14 тролейбусів для Хмельницького! Про небачений успіх цієї фірми відкрив директор ХКП “Електротранс” Віктор Паламарчук, який фактично продемонстрував явку з повинною: вся попередня тендерна документація на закупівлю тролейбусів писалася під одного учасника. Тобто під корпорацію “Богдан”.

Кожна третя закупівля медичної сфери має порушення: інфографіка

Моніторинг закупівель регіональними координаторами Трансперенсі Інтернешнл Україна показав 5 проблем у сфері медичних закупівель

04.07.2019 16:00

Спочатку гроші - потім товар: де в публічних закупівлях платять аванси і як їх не пропустити

За допомогою нових полів щодо умови оплати тендеру в ProZorro можна легко шукати закупівлі з авансовою оплатою.

13.06.2019 10:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері