Готові підтримати ресурсами зрадошукачів в системі публічних закупівель!

10.05.2017 14:17

Друзі, DOZORRO розширює свою спільноту та надає підтримку регіональним організаціям, які здійснюють моніторинг закупівель.

За останні півроку діяльності проекту ми напрацювали доволі просту методологію відновлення справедливості:

1. Знаходимо #зрадоньку в закупівлі (перший пріоритет – інформація про порушення, отримання через функціонал системи).

2. Проводимо ретельний аналіз #зради.

3. У разі її підтвердження, ідентифікуємо порушення у закупівлі. Ми вже їх типізували й систематизували – ознайомитися з ними можна тут.

4. За нашими чи Вашими шаблонами готуємо звернення до замовника та контролюючих органів в залежності від суті питання в кожному окремому кейсі. Звернення можна надсилати он-лайн, проте ми поки що пишемо паперові листи, оскільки частенько мейли замовників (точніше секретарів тендерних комітетів) не дають ніяких відповідей.

5. Звітуємо про знайдені порушення та надіслані листи через функціонал для громадських організацій у системі (публічно про нього трохи пізніше).

6. Поширюємо інформацію про кейс публічно (ФБ-пост, блог чи новина на DOZORRO тощо).

7. Чекаємо…

8. Чекаємо…

9. Отримуємо відповіді та вносимо їх у систему DOZORRO. При потребі продовжуємо листування чи залучаємо до нього нові органи.

10. За результатами діяльності маємо публічну статистику роботи, інформацію про порушення, дії та результати.

11. Міряємо відсоток #зради чи #перемоги та обговорюємо, які всі бездіяльні за склянкою чаю.

І ось так весело живемо щодня=)

Якщо ваша організація має досвід моніторингу закупівель та підтримує описану вище методологію – подавайте свої пропозиції з описом концепції діяльності, яка обов’язково враховує вищеперелічені кроки, на nestulia@ti-ukraine.org. До неї додайте й короткий бюджет. Обсяг концепту разом із бюджетом – не більше 1 сторінки.

Загальний фонд проекту 720 000 гривень на 12 місяців. Шукаємо 6 партнерів у регіонах.

Пропозиції збираємо до 20 травня.

p.s. Якщо ви згодні з такою методологією або й так за нею працюєте, та бажаєте долучитися до функціоналу ГО на порталі DOZORRO - пишіть на nestulia@ti-ukraine.org - організуємо ;)

p.s.s. Розширення спільноти стало можливим завдяки підтримки проекту USAID, UK aid та Фонду Євразія “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах“.

Протекціонізм під виглядом патріотизму - нова загроза для ProZorro

Mожливе прийняття законопроекту №7206, на нашу думку, не має на меті реальну підтримку вітчизняного бізнесу та не відповідає цілям та заходам, узгодженої з ЄС Стратегії реформування та розвитку прозорої та не дискримінаційної системи публічних закупівель України, затвердженої Урядом для виконання Угоди про Асоціацію. 

16.11.2017 13:17

ТОП-10 DOZORRO-переможців. Рік перший

Більше року ProZorro обов’язкове для усіх замовників, що витрачають кошти держави і громад. Більше року безпрецедентної прозорості тендерної інформації. Більше року розвитку такого напрямку громадського контролю, як моніторингу публічних закупівель. І от прийшов час підбити річні підсумки та оцінити, що в цій царині і ким зроблено. Ми взяли на себе таку зухвалу роль і присудили 10 перемог у 10 номінаціях. І вручили нагороди у рамках першого фестивалю активістів, що моніторять ProZorro - DOZORRO ФЕСТу.

21.09.2017 23:35

Непрозорі винятки в прозорих планах Києва

Місто Київ – лідер у системі ProZorro за кількістю процедур. Це одне з перших міст яке повністю перейшло на використання нових стандартів відкритості у закупівлях ще з лютого 2015 року, коли у новий інструмент ще мало хто вірив.

15.03.2017 15:16

Щомісячний рентген ProZorro. Знімок перший

Трохи більше місяця тому ми з колегами з Transparency International Україна проводили стратегічну сесію. Ми намагалися окреслити шляхи до того, як побудувати в нашій країні ефективну систему громадського моніторингу державних закупівель. Ми зрозуміли, що вже тепер у нас є потужні інструменти для того, щоб силами навіть нашої невеликої організації здійснювати цю функцію системно. А не лише шукати окремі кейси «зрад». Адже Трансперенсі завжди вважала ефективнішим усунути умови для корупції, аніж боротися з конкретними проявами. Де саме ці умови і як їх змінити? Для цього і необхідно подивитися на стан системи в цілому.

24.01.2017 18:53

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання