Хто ремонтує дороги Шевченківського району Львова?

30.03.2018 16:50

Впродовж січня-березня 2018 року Шевченківська районна адміністрація Львівської міської ради (далі - Шевченківська райадміністрація) здійснила чотири закупівлі капітальних ремонтів дворів та тротуарів по вулиці Миколайчука, Шевченка та Величковського на загальну суму 14,3 млн грн. Перемогу на торгах отримало три “улюблені” компанії: ТОВ «Ергобуд», ТОВ “Вельт Капітал” та ТОВ “Гарантспецбуд ЛТД”.

Усі три фірми вже отримували замовлення від Шевченківської райадміністрації і неодноразово замовник відхиляв дешевші пропозиції інших учасників, щоб віддати перемогу «знайомим» підрядника, або ж взагалі підписував пряму угоду без проведення конкурсів. Дві із трьох компаній також фігурують у кримінальних справах і хоча вироку ще немає, фірми  залишаються топовими ремонтниками для чиновників Шевченівської РДА.

Компанія №1 - «Ергобуд»

У березні 2018 року за результатами відкритих торгів Шевченківська РДА підписала договір на проведення капітального ремонту вулиці Миколайчука, 18 з ТОВ «Ергобуд», вартістю 4,5 млн грн. На аукціон вийшло ще двоє учасників, пропозиція компанії «Ергобуд» була найдешевшою.

Ми промоніторили всі закупівлі Шевченківська РДА, де перемогу отримувала дана компанія. Так, ТОВ «Ергобуд» перемогло в 3-х відкритих та 2-ох допорогових торгах, які проводила райадміністрація, та отримало замовлень на загальну суму понад 10 млн грн.

На закупівлі з облаштування громадського простору по вулиці Б. Хмельницького, яку Шевченківська РДА проводила у квітні 2017 року разом з ТОВ «Ергобуд» змагалось ще дві компанії – ТОВ «Галицька магістраль», пропозиція якого була найдешевшою та ТОВ «Захід нео буд».

Тендерний комітет, в свою чергу, відхилив найбільш економічну вигідну пропозицію оскільки учасник, ТОВ «Галицька магістраль» не підтвердив досвід виконання аналогічних договорів з бюджетними установами.

«Учасники повинні надати інформаційну довідку про наявність досвіду виконання аналогічних договорів, замовниками яких були бюджетні установи, а саме в кількості не менше 3-х угод. Однак, учасник ТОВ «Галицька магістраль» надав інформацію про виконання аналогічних договорів, замовниками яких були ТОВ «Девелоперська компанія «Мальви», ПП «Львівдах» та Сихівська РДА» - йдеться у протоколі засідання тендерного комітету.

Зазначимо, що ст. 16 ЗУ  «Про публічні закупівлі», щодо підтвердження досвіду виконання аналогічного договору не передбачено обмежень стосовно контрагента за договором, тож така вимога Шевченківської РДА є ймовірно дискримінаційною і обмежує можливість потенційних учасників взяти участь в торгах, які раніше не отримували державних замовлень.

ТОВ «Ергобуд», яке на даній закупівлі отримало перемогу, засноване в 2002 році, належить Андрію та Наталії Капуш. У 2015 році фірма фігурувала у кримінальній справі щодо здійснення незаконної реалізації фальсифікованої продукції. 

Компанія №2 - «Вельт Капітал»

Ще одну закупівлю з реконструкції вулиць райадміністрація провела у січні. За результатами відкритих торгів перемогу отримало ТОВ “Вельт кепітал”, яке зобов’язалось відремонтувати частину вулиці Шевченка та прилеглі до неї тротуари. 

Разом з ТОВ «Вель кепітал» замагалось чотири учасника. Пропозиція учасника ТОВ «БК «Захід нео буд» була найбільш економічно вигідною – 1 545 450 грн. Однак тендерний комітет відхилив пропозицію компанії «БК «Захід нео буд» через  не подання довідки про відсутність підстав відмови на виконання вимоги ст. 17 ЗУ «Про публічні закупівлі», після визначення компанії переможцем торгів.

Детально проаналізувавши тендерну документацію замовника ми виявили, що і на цій закупівлі Шевченківська РДА встановила ймовірно дискримінаційну вимогу до учасників щодо підтвердження виконання аналогічних угод, де замовником виступає бюджетна установа. Така вимога обмежує можливість взяти участь в торгах підприємства, які ще не отримували бюджетні замовлення, а відтак не забезпечує здорову конкуренцію на торгах.

Переможець «Вельт капітал» в минулому році вже перемагав на торгах Шевченківської райадміністрації з реконструкції вул. Шевченка, де отримав підряд на 2,7 млн грн. Загалом за минулий рік ТОВ «Вельт капітал» отримало замовлень від райадміністрацій, структурних підрозділів ЛМР та декількох замовників у Львівській області на понад 50 млн. грн.

Компанія №3 - «Гарантспецбуд ЛТД»

Улюбленим ремонтником доріг Шевченківської РДА є ТОВ «Гарантспецбуд ЛТД», з яким вже цього року за результатами відкритих торгів райадміністрація підписала два договори - на ремонт вулиці Величковського 40,42,44  на 6,9 млн грн  та ремонт вулиці Шевченка 406,408 за 1,4 млн грн. Також, 1 березня Шевченківська РДА без конкурсу віддала підряд ТОВ «Гарантспецбуд ЛТД» на проведення капітального ремонту дворів та тротуарів мікрорайону Рясне на майже півмільйона гривень. Загалом за 2017-2018 фірма «Гарантспецбуд ЛТД» отримала замовлень від Шевченківської рай адміністрації на майже 18 млн грн. (13 угод).

ТОВ «Гарантспецбуд ЛТД» засноване у 2016 році, належить Кухтицькому Андрію Сергійовичу, який прописаний у селі Острів Сокальського району. До березня 2017 року Андрій Кухтицький очолював компанію ТОВ «Гарантспецбуд-Захід», яку Нацполіція підозрює у причетності до схеми розкрадання бюджетних коштів міста Львова.У кримінальній справі йдеться про ремонт вулиць Котляревського та Нечуя-Левицького, які ТОВ «Гарантспецбуд Захід» здійснювала у 2016 році за 44 млн грн.

А вже у червні минулого року Нацполіція затримала Андрія Куртинського, який намагався відкупитися в працівника львівської прокуратури від даної кримінальної справи. За 8,4 тис. доларів США він просив закрити кримінальне провадження. 

У коментарі для “Центру громадського моніторингу та досліджень” Андрій Кухтинський зазначив, що перемагають у тендерах виключно через якісне виконання робіт.

“Працівники нашої організації мають досвід роботи 15-18 років. Це основна наша прерогатива. А враховуючи наші здобутки, то й не дивно, що нас часто обирають підрядником. Стосовно кримінальних справ я вам нічого не можу сказати, ви, мабуть, самі все прочитали. В нас можуть швидко звинуватити. А от щоб  відмити - йдуть роки. Будемо судитися” - наголосив Андрій Кухтинський.

На даний момент екс-директор ТОВ «Гарантспецбуд Захід» очікує рішення суду по двох кримінальних справах – за пропозицію хабара та розкрадання бюджетних коштів, і разом із тим, отримує мільйонні замовлення від структурних підрозділів Львівської міської ради.

Відповідь чиновників

Заступник голови Шевченківської РДА Святослав Костяк у телефонній розмові наголосив на тому, що керівництво райадміністрації ознайомлене з усіма кримінальними справами свої підрядників, але, цитуємо “підозра - це не вирок”.

“Компанії добре виконують свою роботу, вони мені відомі ще з попередньої роботи у Залізничній РДА. Стосовно дискримінації учасників щодо вимоги про досвід роботи  бюджетниками, то тут я з вами не згоден. Так, є Закон, ну і що, що в нього дешевша пропозиція, але ж подають угоди, які є лише на папері, а мені потім за ними бігати і “кляньчити”, щоб завершили роботу.  Нам зробили зауваження і стараємось більше не писати такої вимоги десь з лютого цього року, але особисто я не бачу тут проблеми” - додає Святослав Костяк, заступник голови Шевченківської РДА.

За останні два роки Шевченківська райадміністрація “роздала” трьом будівельним компаніям замовлень на понад 32 млн грн. Чиновники “не бачуть проблем” у дискримінаційних вимогах в тендерній документації, лояльно ставляться до сумнівного авторитету компаній та заключають прямі угоди на майже півмільйона гривень з фірмами, яких підозрюють у розкраданні бюджетних коштів.

“Бажання замовників працювати з зручними для них компаніями завжди буде наштовхуватись на спротив,  додаткову увагу контролюючих органів та моніторингових громадських організацій, на кшталт “ЦГМД” - Мирослав Сімка, голова “Центру громадського моніторингу та досліджень”.


Львівські бізнес-партнери виграли у змові торгів на сотні тисяч гривень

Приватний підприємець з Борислава Володимир Айзенбарт з початку року уклав угод на продаж продуктів для бюджетників Львівської області на загальну суму 401,75 тис. грн.

07.05.2018 14:09

Львівські комунальники хотіли замовити демонтаж реклами у свого колишнього співробітника

Нагляд за дотриманням підприємствами вимог про рекламу, благоустрій, екологічний стан у Львові здійснює комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління».

08.02.2018 15:01

Як "Центр компетенцій Prozorro" змінює роботу замовників

«Люди не вірять в те, що хтось їм може безкоштовно підказати і допомогти. Робота в центрі компетенцій почала трохи змінювати таку свідомість замовників» - Мирослав Сімка, голова ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень»

11.01.2018 13:44

Три відповіді. Три підтвердження порушень

Експерти “Центру громадського моніторингу та досліджень” отримали відповідь з Держаудитслужби на три звернення по виявлених порушеннях Закону України «Про публічні закупівлі» замовниками Закарпатської області:

15.06.2017 19:46

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання