Львівський допороговий відкат

29.05.2017 19:42

У січні 2016 року виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення «Про здійснення електронних закупівель у м.Львові». Даним рішенням виконавчі органи, комунальні заклади, установи та підприємства Львівської міської ради зобов’язані здійснювати допорогові закупівлі в системі ProZorro у разі, коли вартість закупівель перевищує 50 тис.грн. під час закупівлі товарів та послуг та 500 тис.грн. під час закупівлі робіт.

Експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» протягом останніх трьох місяців систематично надсилали звернення у Львівську міську раду щодо порушень замовниками в структурі міської ради вимог рішення та непроведення допорогових закупівель. Так, тільки за 1 квартал 2017 року структурні підрозділи та комунальні підприємства Львова всупереч рішенню виконкому уклали 35 договорів на суму 7 938 581,01 грн, уникнувши проведення допорогових закупівель через систему ProZorro.

Проте 28 квітня 2017 року, замість  стимулювання розпорядників коштів (комунальні підприємства та структурні підрозділи міської ради) до проведення допорогових закупівель, виконавчий комітет Львівської міської ради вніс зміни до вищезазначеного рішення, зазначивши, що рішення «не застосовується для закупівель товарів, робіт та послуг до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання». Тобто такі замовники, як ЛМКП «Львівводоканал», ЛМКП «Львівтеплоенерго», ЛКП «Львівелектротранс» відтепер можуть закуповувати товари і послуги до 1 млн.грн., а роботи до 5 млн.грн. без проведення закупівель в системі ProZorro.

Слід зазначити, що ці комунальні підприємства щороку отримують десятки мільйонів гривень (у 2017 році – більше 100 млн.грн.) на поповнення статутних капіталів з міського бюджету та проводили значну кількість допорогових закупівель у місті Львові.

Наприклад, ЛМКП «Львівводоканал» здійснив 58 закупівель на суму 25 млн.грн.

ЛМКП «Львівтеплоенерго» здійснив 28 закупівель на суму 17 млн.грн.

ЛКП «Львівелектротранс» здійснив 61 закупівлю на майже 9 млн.грн.

Відтепер ці комунальні підприємства зможуть «освоювати» кошти громади міста без проведення допорогових закупівель в системі ProZorro.

Для порівняння, виконавчий комітет Львівської міської ради здійснив лише 3 допорогових закупівель в системі ProZorro на суму 283 тис.грн., департамент гуманітарної політики – 1 закупівлю на суму 127 тис.грн., департамент «Адміністрація міського голови» – 21 закупівлю на суму 996 тис.грн.

Львівські бізнес-партнери виграли у змові торгів на сотні тисяч гривень

Приватний підприємець з Борислава Володимир Айзенбарт з початку року уклав угод на продаж продуктів для бюджетників Львівської області на загальну суму 401,75 тис. грн.

07.05.2018 14:09

Колишній УБОЗівець отримує мільйонні тендери у Львові

Комунальне підприємство «Зелений Львів» доручило ремонтувати «Скнилівський парк»за 43,9 мільйона гривень компанії колишнього «убозівця», яка має сумнівний досвід виконання аналогічних договорів, але користується прихильністю райадміністрацій Львова.

20.02.2018 17:53

Як "Центр компетенцій Prozorro" змінює роботу замовників

«Люди не вірять в те, що хтось їм може безкоштовно підказати і допомогти. Робота в центрі компетенцій почала трохи змінювати таку свідомість замовників» - Мирослав Сімка, голова ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень»

11.01.2018 13:44

Зона Comfort'у Івано-Франківської облради

Комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради вдруге порушило законодавство і уклало договір з підприємцем-порушником. Цього разу ціна питання складає 1,11 мільйон гривень за кросовер Toyota Highlander 2,7L Comfort 2017 року випуску.

10.10.2017 17:12

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання