Львівський допороговий відкат

29.05.2017 16:42

У січні 2016 року виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення «Про здійснення електронних закупівель у м.Львові». Даним рішенням виконавчі органи, комунальні заклади, установи та підприємства Львівської міської ради зобов’язані здійснювати допорогові закупівлі в системі ProZorro у разі, коли вартість закупівель перевищує 50 тис.грн. під час закупівлі товарів та послуг та 500 тис.грн. під час закупівлі робіт.

Експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» протягом останніх трьох місяців систематично надсилали звернення у Львівську міську раду щодо порушень замовниками в структурі міської ради вимог рішення та непроведення допорогових закупівель. Так, тільки за 1 квартал 2017 року структурні підрозділи та комунальні підприємства Львова всупереч рішенню виконкому уклали 35 договорів на суму 7 938 581,01 грн, уникнувши проведення допорогових закупівель через систему ProZorro.

Проте 28 квітня 2017 року, замість  стимулювання розпорядників коштів (комунальні підприємства та структурні підрозділи міської ради) до проведення допорогових закупівель, виконавчий комітет Львівської міської ради вніс зміни до вищезазначеного рішення, зазначивши, що рішення «не застосовується для закупівель товарів, робіт та послуг до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання». Тобто такі замовники, як ЛМКП «Львівводоканал», ЛМКП «Львівтеплоенерго», ЛКП «Львівелектротранс» відтепер можуть закуповувати товари і послуги до 1 млн.грн., а роботи до 5 млн.грн. без проведення закупівель в системі ProZorro.

Слід зазначити, що ці комунальні підприємства щороку отримують десятки мільйонів гривень (у 2017 році – більше 100 млн.грн.) на поповнення статутних капіталів з міського бюджету та проводили значну кількість допорогових закупівель у місті Львові.

Наприклад, ЛМКП «Львівводоканал» здійснив 58 закупівель на суму 25 млн.грн.

ЛМКП «Львівтеплоенерго» здійснив 28 закупівель на суму 17 млн.грн.

ЛКП «Львівелектротранс» здійснив 61 закупівлю на майже 9 млн.грн.

Відтепер ці комунальні підприємства зможуть «освоювати» кошти громади міста без проведення допорогових закупівель в системі ProZorro.

Для порівняння, виконавчий комітет Львівської міської ради здійснив лише 3 допорогових закупівель в системі ProZorro на суму 283 тис.грн., департамент гуманітарної політики – 1 закупівлю на суму 127 тис.грн., департамент «Адміністрація міського голови» – 21 закупівлю на суму 996 тис.грн.

Спочатку гроші - потім товар: де в публічних закупівлях платять аванси і як їх не пропустити

За допомогою нових полів щодо умови оплати тендеру в ProZorro можна легко шукати закупівлі з авансовою оплатою.

13.06.2019 10:00

Юні “орли” та “орлиці”: на чому і скільки заробляють діти в ProZorro (інфографіка)

В день захисту дітей Трансперенсі Інтернешнл Україна обрала найцікавіші історії успіху молодих українців, які підписали з державними органами контрактів на 24 млн грн.

01.06.2019 11:11

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері