"Озеленення" по-вінницьки або місто пеньків

16.01.2018 10:06

З початку нового року у соцмережах вінничани активно обговорюють вирізку дерев у дворах своїх будинків. Це явище поширилось на все місто і з усіх куточків в мережах посипались фото «оголених» дворів. Можливо оновлювати зелений фонд і потрібно, та чи узгоджувалось це питання з городянами?

В 2017 році Департамент житлового господарства Вінницької міської ради провів два тендери із закупівлі послуг по знесенню  та обрізці дерев, видаленню пнів  на 6 331 932 грн. Обидва тендери виграло комунальне підприємство «Аварійно-диспетчерська служба». Відповідно до договорів, Вінниця втратила лише за 2017 рік 3477 куб. м. «легенів» міста.

На 2018 рік вінничан чекає не менш інтенсивне «хірургічне» втручання: 4000 куб.м. дерев та видалення 750 пнів.  Більш детальну інформацію можна подивитись на порталі ProZorro

Інформації про адреси запланованих знесень ні в оголошеннях, ні в тендерній документації не містяться.  І зовсім дивно, що знесення дерев планується вже в кубометрах, а не в штуках, як це завжди було. Проте в системі електронних закупівель є відповідь замовника - Департаменту житлового господарства  щодо вивезення зрізаних дерев – виконавець визначає сам спосіб та місце утилізації. Можливо тому предмет закупівлі вимірюється одразу як дрова?

Комунальне підприємство «Аварійно-диспетчерська служба» - одне з небагатьох  у Вінниці, яке не визнає себе «Замовником» в розумінні Закону. Однією з причин, вочевидь, є те, що таку от діяльність КП вважає комерційною, а не статутною. І не зважаючи на те, що воно отримує кошти з бюджету, засноване Вінницькою міською радою і отримує мільйони на збільшення статутного капіталу, Управління Північного офісу Держаудитслужби  у Вінницькій області підтримує позицію вінницького КП. Цей факт уже привернув увагу декількох громадських організацій та місцевих депутатів, які вже звернулися до відповідних органів, з метою вирішення спірного питання.


Вінницький Центр концертних та фестивальних програм уникає ProZorro

За даними аналітичної системи bi.prozorro.org у 2019 році Центром було проведено  6 закупівель. Всі допрогові, з них 3 – не відбулись або відмінені.

05.11.2019 09:24

Вінниччина відмовилась від гарантійних листів в закупівлі ліків

Гарантійні листи в медичних закупівлях – це не гарантія, а дискримінація.

31.05.2019 09:33

Як вінницькі депутати виграють мільйонні тендери лікарні

Заробляти мільйони на закупівлях лікарні - не проблема для "народного обранця", чиї бізнес-партнери працюють в місцевій лікарні, а дружина є заступницею міського голови.

08.10.2018 08:14

Про змову без змови або загадкова успішність вінницької родини Оганесянів

За 146 прямих договорів компанії Оганесянів отримали 57 млн грн.

03.09.2018 08:10

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері