"Озеленення" по-вінницьки або місто пеньків

16.01.2018 10:06

З початку нового року у соцмережах вінничани активно обговорюють вирізку дерев у дворах своїх будинків. Це явище поширилось на все місто і з усіх куточків в мережах посипались фото «оголених» дворів. Можливо оновлювати зелений фонд і потрібно, та чи узгоджувалось це питання з городянами?

В 2017 році Департамент житлового господарства Вінницької міської ради провів два тендери із закупівлі послуг по знесенню  та обрізці дерев, видаленню пнів  на 6 331 932 грн. Обидва тендери виграло комунальне підприємство «Аварійно-диспетчерська служба». Відповідно до договорів, Вінниця втратила лише за 2017 рік 3477 куб. м. «легенів» міста.

На 2018 рік вінничан чекає не менш інтенсивне «хірургічне» втручання: 4000 куб.м. дерев та видалення 750 пнів.  Більш детальну інформацію можна подивитись на порталі ProZorro

Інформації про адреси запланованих знесень ні в оголошеннях, ні в тендерній документації не містяться.  І зовсім дивно, що знесення дерев планується вже в кубометрах, а не в штуках, як це завжди було. Проте в системі електронних закупівель є відповідь замовника - Департаменту житлового господарства  щодо вивезення зрізаних дерев – виконавець визначає сам спосіб та місце утилізації. Можливо тому предмет закупівлі вимірюється одразу як дрова?

Комунальне підприємство «Аварійно-диспетчерська служба» - одне з небагатьох  у Вінниці, яке не визнає себе «Замовником» в розумінні Закону. Однією з причин, вочевидь, є те, що таку от діяльність КП вважає комерційною, а не статутною. І не зважаючи на те, що воно отримує кошти з бюджету, засноване Вінницькою міською радою і отримує мільйони на збільшення статутного капіталу, Управління Північного офісу Держаудитслужби  у Вінницькій області підтримує позицію вінницького КП. Цей факт уже привернув увагу декількох громадських організацій та місцевих депутатів, які вже звернулися до відповідних органів, з метою вирішення спірного питання.


Змова довжиною в 200+ закупівель

Цього разу мова піде про ціле «павутиння» учасників, які тендерили від медичних виробів до шкільних меблів.

15.08.2019 08:04

Додаткові угоди на збільшення ціни газу - це вимога ринку чи маніпуляція?

Чи завжди зловживають цим правом учасники та замовники? Спробуємо розібратися з цим на прикладі закупівлі газу в закладах освіти на Вінниччині.

05.06.2019 11:20

Як вінницькі депутати виграють мільйонні тендери лікарні

Заробляти мільйони на закупівлях лікарні - не проблема для "народного обранця", чиї бізнес-партнери працюють в місцевій лікарні, а дружина є заступницею міського голови.

08.10.2018 08:14

Тест на корупцію в медичних закупівлях?

Під час закупівлі швидких імунохроматографічних тестів для діагностики грипу працівники Міської клінічної лікарні №1 м. Вінниці передбачили в складі тендерної документації такі вимоги, які розлякали потенційних учасників торгів.

08.05.2018 07:49

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері