Посадити дерево і не дати йому засохнути

29.03.2017 18:09

Кияни хочуть жити в зеленому місті і тому активно боронять дерева від вирубки. Влада знає, що новий сквер чи не найкращий піар, тому витрачає кошти громади на ці потреби. Але до появи ProZorro було непросто стежити за тим, чи посадка дерев і кущів не є “розпилом” місцевого бюджету. Я розповім про те, як варто нам усім, хто одночасно і за озеленення і за ефективне використання коштів, долучитися до громадського моніторингу.

Приклад одного PR-озеленення

Жителі Києва довго боролися за парк Олександра Малишка, що розташований у Дніпровському районі. Акції протесту, перекриття дороги, сутички з забудовником... Все для того, щоб замість парку не виріс ТРЦ. Активісти перемогли, але забудовник встиг вирубати половину п’ятдесятирічних сосен. Представники влади задля піару, висадили новий парк з деревами, кущами, квіточками. Але більша частина зелених насаджень влітку засохла. Зелені насадження не поливали, тому зараз можна побачити лише частину дерев та кущів, які стійкі до спеки, наприклад, акації. Тобто, кошти громади витратили, але треба витрачати знову…

Плани місцевої влади на нові дерева і кущі

Вас напевно цікавить, чи можна дізнатися, коли відбудеться озеленення парку, в якому ви щодня бігаєте? Які дерева посадять, чи покладуть нову доріжку без ям?

Загальну кількість коштів, витрачених на зелені насадження, можна дізнатися через запит на публічну інформацію. Але можна провести дослідження і за допомогою ProZorro. Звідти можемо дізнатися, що лише саджанців та кущів для Шевченківського району планують закупити на 2,5 млн гривень ( https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-03-03-001356-c ). Зараз по даній процедурі очікується рішення замовника, але загалом сума економії може скласти приблизно 1 млн. гривень. І це витрати лише на частину зелених насаджень і лише в одному районі. В Печерському районі закуповують квіти ( https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-03-02-001417-b ): хризантеми та однорічні квіти на 640 тисяч гривень. Хоча на аукціоні планували суму на 2,5 рази більше. Фактично один мільйон районна влада зекономила за допомогою відкритих торгів на ProZorro. Цікаво, до речі, чи зекономлених коштів вистачить на два нові сквери?

На капітальний ремонт скверу в Солом’янському районі планують витратити 466 тисяч гривень ( https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-03-17-000091-a ). В технічних вимогах вказано перелік робіт, які планують зробити в даному сквері. Що завадить вам здійснювати громадський контроль виконання під час ремонту?

Посадили - молодці, а хто поливатиме?

Полив зелених насаджень в Києві окрема історія. На прибудинковій території цим має займатися ЖЕК або ОСББ, парки та сквери у підпорядкуванні Зеленбуду. В ProZorro рідко проводиться аукціон на полив дерев, частіше поливають саме підрядні організації. Останнім часом, полив зелених насаджень прибрали з тарифів утримання будинку, тому рятування дерев, які висадили - по факту - справа рук самих жителів.

І дійсно, в договорах на закупівлю дерев та кущів, жодного слова немає про термін, які мають прожити дерева, тому вони дуже і дуже часто засихають. Так само, як і на робітниках обслуговуючих підприємств немає відповідальності за дерева, які засохли через неполив.

Але у випадку, порушень, які виявить ДФІ або інші ревізори - той хто постачає дерева матиме пеню.

У випадку, якщо ви бачите, що щойно висаджені дерева засихають - залишайте постійно скарги на ukc.gov.ua (по Україні) або на 1551(По Києву). Це допоможе чиновникам швидше зрозуміти, що дерева потрібно поливати.

Якщо душа прагне зелені

Як озеленити свій двір за бюджетні кошти?

Хочете озеленити своє подвір’я чи сквер привести до ладу за бюджетні кошти? Що робити в такому випадку?

1) Залишити звернення на ukc.gov.ua(по Україні) або на 1551(По Києву) з проханням під час місячника з благоустрою висадити дерева в потрібному для вас місці. Бажано підключити до цього сусідів. Більше звернень - більше шансів на озеленення.

2) Писати звернення депутатам, бажано, які обиралися по вашому округу в міськраду або Верховну раду, з проханням посприяти у озелененні вашого подвір’я. Депутата Верховної ради або зробить звернення на місцеву владу, дасть кошти і помічників, щоб висадити з вами дерева. Депутат місцевої ради ще може зробити проект рішення, за яким парк\сквер можуть реконструювати.

Лише по двом закупівлям зелених насаджень в ProZorro, бюджет зекономив близько двох млн. гривень. Уявляєте масштаби економії для міста за весь рік? Окрім цього, в систему вкладають договори з переліком запланованих робіт, кількістю посаджених зелених насаджень дерев. Це все дає вам механізми для контролю чиновників, що в свою чергу призведе до ще більшого озеленення Києва.

Спочатку гроші - потім товар: де в публічних закупівлях платять аванси і як їх не пропустити

За допомогою нових полів щодо умови оплати тендеру в ProZorro можна легко шукати закупівлі з авансовою оплатою.

13.06.2019 10:00

Умови оплати в системі публічних закупівель та тип учасника

У Прозорро додано декілька нових полів інформації. По-перше, для аналітики доступно поля інформації, які стосуються умов оплати за договором, а також доступним є новий функціонал ProZorro поле “Тип учасника”.

30.05.2019 12:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері