ProZorro по-молдовськи

01.03.2017 12:35

Про те що в Молдові запроваджується система електронних закупівель, що будується за принципами ProZorro, говорили давно. Вже запущено пілотний проект в якому працює 3 продуктивних майданчики. Наприклад на 9.md чи https://e-licitatie.md ви вже зараз можете побачити 10 пілотних закупівель, 3 з яких успішно завершені. Наприклад закупівля паперу з 4-ма учасниками та зниженням ціни на 10% від очікуваної вартості, чи питної води з 3-ма учасниками та зниженням ціни понад 30%. Власне сама система вже дає можливість проводити прості закупівлі. Так само починали й ми 12 лютого 2015 року – 4 закупівлі, 4 пілотні замовники й 3 майданчики.

Сьогодні в Молдові працюють ряд експертів, які допомагали будувати систему ProZorro. Це в тому числі грузини Тато Урджумелашвілі й Давід Марганія, Андрій Кучеренко, Дмитро Паламарчук та інші.

В Молдові йде комплексна робота з розробки різноманітних положень, інструкцій, навчальних програм та багато іншого, через що Україна вже проходила.

Активну роль у нас відігравала й наша організація (Transparency International Україна)  – тому нас запросили поділитися своїм досвідом та допомогти колегам з громадських організацій та державних органів налагодити діючу ефективну систему моніторингу.

Першу презентацію наших існтрументів в Кишиневі ми проводили ще влітку 2016 року – тоді здавалося, що це мрія. Але менш ніж за 9 місяців мрія перетворилася у реальність.

Ми почали свій візит в Кишинів з денного навчання для громадських організація Молдови. Спільно з найактивнішими представниками ГО, які давно працюють на ниві боротьби із корупцією в сфері даржзакупівель, ретельно розібрали модель системи ProZorro та новації, які їх чекають в Молдові. Особливу увагу приділяли наявним в Україні модулям аналітики, системі ризик індикаторів та моніторинговому порталу Дозорро. Адже все це спільно з ЄБРР та місцевими активістами ми будемо відтворювати й у них.

Також встигли попрацювати й з державними органами – питання моніторингу й аналізу для них стоїть дуже гостро. Адже раніше вони переважну більшість статистики збирали в паперовому вигляді й витрачали багато часу на її обробку. В Молдові ж за нашої участі буде розроблено модулі аналітики для різних клієнтів. Зокрема окремий продукт для контролерів, окремий для регулятора, окремий для громадськості. Це суттєво підвищить його ефективність та простоту роботи з ним.

Впевнений, що це наш не останній візит й ми будемо разом працювати над розробкою кращих практик моніторингу в схожих системах.

Готові підтримати ресурсами зрадошукачів в системі публічних закупівель!

Друзі, DOZORRO розширює свою спільноту та надає підтримку регіональним організаціям, які здійснюють моніторинг закупівель.

10.05.2017 11:17

Непрозорі винятки в прозорих планах Києва

Місто Київ – лідер у системі ProZorro за кількістю процедур. Це одне з перших міст яке повністю перейшло на використання нових стандартів відкритості у закупівлях ще з лютого 2015 року, коли у новий інструмент ще мало хто вірив.

15.03.2017 13:16

Щомісячний рентген ProZorro. Знімок перший

Трохи більше місяця тому ми з колегами з Transparency International Україна проводили стратегічну сесію. Ми намагалися окреслити шляхи до того, як побудувати в нашій країні ефективну систему громадського моніторингу державних закупівель. Ми зрозуміли, що вже тепер у нас є потужні інструменти для того, щоб силами навіть нашої невеликої організації здійснювати цю функцію системно. А не лише шукати окремі кейси «зрад». Адже Трансперенсі завжди вважала ефективнішим усунути умови для корупції, аніж боротися з конкретними проявами. Де саме ці умови і як їх змінити? Для цього і необхідно подивитися на стан системи в цілому.

24.01.2017 16:53

4 сподівання замість нарікання на ProZorro

У грудні в бік ProZorro пролунало чимало закидів. І працювати заважає, мовляв, і  не економить нічого. І у грудні ж таки ProZorro отримало світове визнання – перемогу на  Open Government Awards 2016. Ми в Transparency International Україна, як одні з батьків цієї системи, дуже вболіваємо за успіх реформи публічних закупівель. Тому вирішили зібрати головні закиди і пояснити чия вина. Найкращої в світі системи електронних закупівель чи тих, хто нею користується.

22.12.2016 18:30

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors