Рамкові угоди в Публічному модулі аналітики ВІ

22.11.2019 14:00

Згідно термінів, що наведені у статті 1 Закону України “Про публічні закупівлі” “рамкова угода - правочин, який укладається одним чи кількома замовниками (централізованими закупівельними організаціями) у порядку, встановленому цим Законом, з одним чи кількома учасниками процедури закупівлі з метою визначення основних умов закупівлі окремих товарів і послуг для укладення відповідних договорів про закупівлю протягом строку дії рамкової угоди”.

Вони можуть здійснюватися як самостійно Замовниками, так і централізованою закупівельною організацією (далі – ЦЗО) в інтересах інших Замовників.

Порядок визначає певні особливості укладання рамкових угод, а саме:

  • РУ мають укладатися виключно з декількома постачальниками (мінімум трьома), яких обирають у ході аукціону;
  • для укладання РУ використовується виключно процедура відкритих торгів з публікацією англійською мовою.

Принципова перевага закупівлі за РУ, у порівнянні з процедурою відкритих торгів, це - можливість швидко замовити товар або послугу та отримати на неї ринкову ціну. При кожному новому замовленні Замовнику потрібно лише призначити аукціон, який відбудеться через 4 дні. Не потрібно збирати довідки від учасників, перевіряти їх документи та репутацію. Немає оскарження такого замовлення. Все це робиться один раз - на першому етапі. Співпраця ж може тривати декілька років.

Замовник може сам визначити мінімальну кількість учасників РУ (але не менше трьох). Таким чином створення конкуренції між учасниками РУ може вирішити питання демпінгу та односторонньої відмови від виконання договору. За рахунок можливості замовляти товари/послуги швидко (аукціон через 4 дні) Замовник має можливість замінити постачальника, що з якихось причин не може далі виконувати свої зобов'язання. Замовники можуть проводити закупівлі товарів та послуг широкого вжитку (наприклад, паливо, продукти харчування, канцелярія, медичні засоби тощо) та укладати договір (РУ) терміном до 4 років. Протягом цього періоду в рамках угоди установа може здійснювати закупівлю та проплату невеликого обсягу й тільки тоді, коли виникне потреба.

Найголовніша перевага РУ – кожна зі сторін отримає надійних партнерів для довгострокової співпраці. Додатковою перевагою для постачальників є можливість налагодити співпрацю з держустановами на чітко визначений період та ефективність планування участі в інших закупівлях.

Застосування РУ надає можливість замовникові забезпечити економію часу та адміністративних ресурсів, закуповуючи товари та послуги на строк до 4 років, при цьому витративши час та ресурси на укладання РУ лише один раз.

Зручність та ефективність такого інструменту оцінять Замовники, що з року в рік проводять закупівлі одного і того ж товару чи послуги.

Рамкові угоди ми додали в Публічний модуль аналітики ВІ. На листі «Тендери/лоти» Етапу закупівель в колонці «процедура закупівлі» оберіть «Закупівля за рамковою угодою». Перед вами буде перелік закупівель за даним типом процедури. 

В кінці таблиці є додаткові дві колонки «Номер рамкової угоди» та посилання на саму Рамкову угоду в системі ProZorro.

Відео-інструкція:

Чому різні області купують ШВЛ за різними цінами?

Станом на 26 квітня в Сумській і Полтавській області купили по 37 апаратів ШВЛ. Однак в одній на них витратили 28 млн грн, а в іншій — 37 млн грн. Як так вийшло? Пояснюємо, які бувають типи ШВЛ і скільки вони коштують.

28.04.2020 14:00

Логотип ВІ та оптимізація роботи Публічного модуля аналітики ВІ

Нарешті Модуль ВІ отримав персональне лого та корпоративний колір. Але окрім цього ми постійно прагнемо швидкодії модуля, тому оптимізуємо роботу з інформацією. Які саме зміни відбулися - читайте в блозі

06.12.2019 13:00

Як правильно підписатися на тендер та слідкувати за кожним етапом проведення процедури закупівлі

Якщо ви бажаєте підписатися на тендер та отримувати важливі сповіщення на пошту, Telegram або Skype, вам необхідно перейти на сайт DOZORRO.

25.10.2019 15:00

Як користуватися аналітичним інструменто під час перевірки закупівель розповіли представникам Хмельницької міської ради

Для працівників структурних підрозділів Хмельницької міської ради було проведено навчальний семінар, який організувано за участю Відділу планування діяльності та стратегічного розвитку підприємств міста спільно з громадською організацією Transparency International Ukraine. Метою семінару було розповісти про особливості громадського контролю державних закупівель у системі ProZorro.

21.10.2019 21:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання