Стадіон так стадіон: громадські активісти зберегли Українці 10 млн грн

09.10.2019 14:30

В м. Українка збираються будувати новий стадіон, на що були закладені 32,8 млн гривень. Це — близько третини річного бюджету містечка Київської області. У тендері були прописані дискримінаційні умови на закупівлю реконструкції стадіону. Громадська організація "Трипільський край" домоглась економії місту 10 млн грн.

Перші оголошені торги на реконструкцію стадіону очікувано закінчились невдачею – на торги прийшов єдиний учасник, який вже виконує роботи за угодою з виконавчим комітетом Української міської ради. І у громади міста були всі підстави запідозрити цього виконавця у недоброчесності. Адже роботи, які вже виконує цей підрядник у місті, проводяться вкрай повільно. До того ж, компанія ТОВ «Сіті-строй 2017» вже є фігурантом кримінальних проваджень:

  • № 42017000000001595 відкритого за фактами фіктивного підприємництва, вчиненого повторно, а також легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчиненої повторно та за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України.
  • № 42018050000000428 від 13.07.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. А саме: в результаті досудового розслідування встановлено, що  грошові кошти, які були перераховані на ТОВ «Сіті-строй 2017» для закупівлі будівельних матеріалів та послуг субпідряду надалі частково перераховувались на картковий рахунок директора підприємства.

Відповідь від міськвиконкому на звернення щодо наявності дискримінаційних вимог у тендерній документації була передбачуваною: вимоги тендерної документації не є дискримінаційними. Нібито фахівці міськради бажають отримати найвищу якість.

Саме тому, навіть не чекаючи відповіді та усунення дискримінаційних вимог, ми почали діяти: розіслали понад 20 листів потенційним учасникам.

Одночасно надіслали до міськради запит на надання можливості ознайомлення з проєктною документацією по реконструкції стадіону. Потім її ми виклали у відкритий доступ та повторно надіслали листи запрошеним учасникам з посиланням на неї.

В результаті участь у закупівлі взяло 4 учасники, а пониження ціни на торгах склало 10,8 млн грн.

Так, у нас все одно є питання до переможця. Бо ним став той самий сумнівний підрядник. Але нам вдалось суттєво знизити ціну на торгах, і це саме по собі – вже перемога. А за виконанням робіт ми будемо пильно стежити та про будь-які підозри у недоброчесності повідомляти правоохоронні органи.

Новий стадіон в Українці: 32-мільйонний тендер під "свого" підрядника

Третина річного бюджету міста – 32,8 млн гривень. Саме така очікувана вартість у закупівлі реконструкції міського стадіону міста Українка.

20.08.2019 07:13

Ремонт Васильківщини: змови, скандали та кримінальні провадження

Змова на тендерах нерідко призводить до завищеної ціни закупівлі. 

07.08.2019 09:22

Сміття та руйнування дороги: наслідок "блискавичного" ремонту" у "своїх" підрядників

Сміття не вивезене, або вивезене не у повному обсязі: частини залізобетонних конструкцій лежать обабіч дороги. Асфальтобетонне покриття буквально розсипається.

19.04.2019 11:26

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері