Як не треба купувати наркотики

26.07.2017 18:56

В квітні цього року Національним інститутом фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського було оголошено торги на закупівлю наркотичних препаратів і прекурсорів.

Процедура виявилася дуже цікавою з огляду на прийняті замовником рішення та її кінцеві результати.

Адже переможці визначалися двічі, що стало наслідком оскарження попереднього рішення замовника одним із учасників.

Зокрема, за результатами розгляду скарги ТОВ «Чернівціфармація», а вірніше вимоги щодо усунення можливих порушень (скарга в АМКУ не подавалася), замовником було відхилено найбільш економічно вигідні пропозиції за лотами 1-6 предмета закупівлі, та акцептовано пропозиції вказаного підприємства, які в декілька разів перевищують ціну запропоновану попередньо визначеними потенційними переможцями (див. діаграму ).

Найбільша різниця в цінах виявилася лотами 1-4 – майже в 2-3 рази.

Аналіз підстав для відхилення пропозицій попередньо визначених переможців викликає ще більше питань щодо доцільності прийняття такого рішення.

Так, підставами для відхилення пропозиції ТОВ «Здоров’я народу» визначено - не зазначення досвіду одного із співробітників та помилкове зазначення вихідного номеру листа про досвід працівників. Вони є досить спірними і формальними. Тим більше, що замовник в Тендерній документації не встановлював вимоги щодо мінімального досвіду кожного конкретного співробітника учасника.

Водночас ніяких зауважень щодо невідповідності препаратів технічним та якісним вимогам замовника не було.

Тобто фактично замовником свідомо було прийнято рішення закупити медикаменти за явно завищеними цінами.

Постає питання: а не доцільніше було взагалі відмінити торги за цими лотами, ніж вибирати переможцем учасника, пропозиція якого в декілька разів перевищує найбільш економічно вигідну.

Звертаємо увагу контролюючих органів на цю закупівлю та рекомендуємо замовникам приймати більш зважені та економічно обґрунтовані рішення в процесі здійснення закупівель.

Переговорна процедура. Чи дійсно відсутня конкуренція на торгах?

Ми виявили негативну тенденцію використання замовниками переговорної процедури на підставі “відсутності конкуренції” без належних обґрунтувань або взагалі за їх відсутності.

18.04.2018 19:53

Аналіз найактивнішого скаржника на закупівлі ProZorro

Аналітики Київської школи економіки підготували й оприлюднили  дослідження щодо фірм, які постійно оскаржують процедури закупівлі окремих замовників в Антимонопольному комітеті

05.02.2018 12:40

Моніторинг у закон (позиція щодо законопроекту №4738)

До порядку денного Комітету ВРУ з питань економічної політики, на 15 березня п.р., включене питання  моніторингу публічних закупівель, що має бути врегульоване законопроектом №4738, внесеним н.д. Кошелєвою А.В., Іванчуком А.В. та Матківським Б.М.

15.03.2017 12:58

Рада готується закинути шайбу у ворота ProZorro

17 січня 2017 року у Верховній Раді зареєстровано проект Закону про внесення зміни до прикінцевих та перехідних положень розділу IX Закону України "Про публічні закупівлі" щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення підготовки та проведення в Україні у 2017 чемпіонату світу з хокею з шайбою серед чоловіків (№5645).

28.01.2017 21:35

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання