За місяць вугілля подорожчати на 80% може тільки в дитячому санаторії

02.07.2018 12:25

Готуй сани літом, а воза взимку. Гарний господар буде заготовляти вугілля напередодні опалювального періоду. А якщо це бюджетник, то коли з’явиться фінансування.

17 квітня 2018 року дитячий санаторій "Затока" з системи Міністерства охорони здоров’я, провівши  через систему електронних закупівель торги, уклав угоду на поставку вугілля з підприємцем Тімченко Анатолієм Вікторовичем. За умовами договору, підприємець мав поставити в санаторій вугілля марки АМ та ДГ. Вугілля марки АМ мало бути поставлено 280 т вартістю 3687 грн/т.

Але тут почалась цікава вугільна інфляція. Вже 19 квітня, тобто через день після укладання договору, була підписана додаткова угода на зміну ціни. Звісно в сторону збільшення, а кількість відповідно зменшилась. За контрактом вугілля марки АМ мало бути поставлено 255,5 т ціною 4056,25 грн. І така ситуація повторилась ще 5 разів.

Три з додаткових угод були оприлюднені в один день!

Так протягом місяця дитячий санаторій уклав 6 додаткових угод і збільшив вартість вугілля марки АМ на 77,17%. Обсяги зменшились на 40%.

Закон «Про публічні закупівлі» дозволяє замовникам укладати додаткові угоди та збільшувати ціну за одиницю товару, не змінюючи при цьому суму контракту. Але для застосування цієї норм має бути доведено коливання ціни на ринку. В даному випадку будь-яке юридичне підтвердження коливання ціни на ринку відсутнє. Та й навряд чи вони можуть бути. Адже такого шаленого росту ціни на вугілля в квітні-травні помічено не бул

Окремо варто зазначити, що аналогічна ситуація в санаторії з вугіллям була і в минулому році. Між дитячим санаторієм «Затока» і ФОП Тімченко Анатолієм Вікторовичем укладено 8 договорів, з них лише 2 по процедурі відкритих торгів. Решта - через укладання прямого договору. В жовтні 2017 р. і в лютому 2018 р. було два прямих договори на вугілля на 199 990 грн. по кожному. Воно й не дивно, коли за основним договором об’єми  поставки вугілля зменшені на 40%.

Всього в системі електронних закупівель ФОП Тімченко є переможцем в 14 закупівлях. В усіх він є переможцем і має договори. Крім дитячого санаторію «Затока», підприємець співпрацює з Виконавчим комітетом Білгород-Дністровської міської ради та Управлінням Державної казначейської служби України у Білгород-Дністровському районі Одеської області.

Активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» передали звернення до правоохоронних органів для належної правової оцінки діям посадових осіб санаторію.

Додаткові угоди на збільшення ціни газу - це вимога ринку чи маніпуляція?

Чи завжди зловживають цим правом учасники та замовники? Спробуємо розібратися з цим на прикладі закупівлі газу в закладах освіти на Вінниччині.

05.06.2019 11:20

Як вінницькі депутати виграють мільйонні тендери лікарні

Заробляти мільйони на закупівлях лікарні - не проблема для "народного обранця", чиї бізнес-партнери працюють в місцевій лікарні, а дружина є заступницею міського голови.

08.10.2018 08:14

Грудневі «жнива» вінницької поліції (ОНОВЛЕНО)

Інтенсивність використання бюджетних коштів в грудні щорічно зростає. У Вінниці таким прикладом є місцева поліція, яка уклала низку прямих договорів з компаніями власника однієї з найбільших ковбасних фірм області “Ковінько-ковбаси”.

22.01.2018 16:38

"Озеленення" по-вінницьки або місто пеньків

З початку нового року у соцмережах вінничани активно обговорюють вирізку дерев у дворах своїх будинків. 

16.01.2018 10:06

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері