Як кіровоградський постачальник знижував ціни на паливо

02.04.2018 12:41

Робота над моніторингом публічних закупівель привчила шукати і віднаходити «зради» у найнесподіваніших місцях. Змова бізнесу, домовленості між замовниками і «своїми» учасниками, дискримінаційні умови в тендерній документації, демпінгування цін. Цей список можна продовжувати довго. Тим не менш, інколи на закупівлях трапляються випадки, які у наших реаліях можна назвати не просто «перемогами», а навіть «дивом».

1 лютого 2018 року між відділом освіти Новгородківської районної державної адміністрації та ТОВ «Лівайн торг» було підписано договір на постачання 22 890 літрів бензину А-92 та дизельного палива. Сума договору - 640 тисяч гривень. Закупівлю було проведено за переговорною процедурою. Це одразу викликало певні підозри. 

Однак, після перевірки аргументації двічі відмінених торгів можна стверджувати: замовник зробив усе можливе, аби використати бюджетні кошти максимально раціонально. Крім того, ціна  за одиницю товару, що фігурувала в договорі, була цілком нормальною для Кіровоградської області: 

А-92 - 29 грн/л, ДП – 27,5 грн/л.

Вже за два тижні після підписання основного договору у системі з’явилась інформація про укладення першої додаткової угоди. Можна було б втомлено зітхати в очікуванні +9,99% до вартості літра палива, однак «у зв’язку зі зміною ціни на паливо, відповідно до пункту 11.6 Договору про закупівлю товару за державні кошти, сторони вирішили внести зміни до пункту 1.1. Договору…ціна А-92 – 28 грн/л, ДП – 26,5 грн/л».

Додаткова угода №1

Практично безпрецедентний для Кіровоградщини випадок – у зв’язку зі здешевленням вартості палива на національному ринку, постачальник погоджується знизити його вартість і для замовника-покупця, з яким була погоджена більш висока ціна.

Минає тиждень і з'являється нова додоткова угода – знову зниження ціни. Цього разу лише для бензину А-92 - до 27,5 грн/л.


Додаткова угода №2

Фінальним акордом стало підписання третьої додаткової угоди від 14 березня. Нова домовленість і нове покращення для відділу освіти Новгородківської районної державної адміністрації. 

Тепер освітяни отримуватимуть бензин по 27 грн/л, а дизпаливо по 25,5 грн/л. 

Зауважу, за даними моніторингово порталу «Все АЗС», домовлені ціни відповідають найдешевшим пропозиціям, що існували на той момент на заправних станціях Кіровоградської області.

Додаткова угода №3

У підсумку, за півтора місяці угоди з ТОВ «Лівайн торг» бензин для відділу освіти здешевшав на 6,9%, а «дизель» на 7,3%.

Чудові показники і хороший хід для постачальника, який лише у 2018 році зайшов на паливний ринок Кіровоградщини. Тож, як кажуть, не зрадою єдиною.


© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері