Мінекології прийняло рішення анулювати ліцензію одному з топових ковідних утилізаторів медвідходів

12.05.2021 10:00

Але він продовжує укладати угоди з українськими лікарнями, бо оскаржує це анулювання.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України провело позапланову перевірку і пприйняло рішення позбавити ТОВ «Екологічні переробні технології» ліцензії на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами. Такими є перші результати звернення Трансперенсі Інтернешнл Україна до Міністерства з проханням проаналізувати діяльність найбільших підрядників, що отримали замовлення на утилізацію медичних відходів за ковідною процедурою. Виявилося, що Міністерство і так проводить позапланові перевірки таких підприємств. Однак з переліку найпопулярніших підрядників на утилізацію медвідходів поки встигли перевірити лише  ТОВ «Екологічні переробні технології».

Відповідно до оприлюдненого акту перевірки, підприємство провадило свою діяльність поза межами орендованої виробничої території. Крім того, небезпечні відходи зберігали насипом у частково розірваній та негерметичній тарі під відкритим небом. Ба більше, на ділянці, якою користувалося ТОВ «Екологічні переробні технології», перевіряльники виявили окремі частки клінічних відходів – голки зі шприців. У підсумку, враховуючи, що фірма вже мала припис щодо наявних порушень від 2018 року, було вирішено анулювати ліцензію з 1 квітня 2021 року.

Нагадаємо, на початку року підприємство входило до 10 найбільших підрядників, що почали отримувати замовлення на збирання, перевезення, оброблення і утилізацію клінічних та подібних їм відходів без проведення аукціонів у Prozorro. Наприкінці листопада 2020 року Кабінет Міністрів України додав ці послуги до переліку того, що можна купувати за процедурою COVID-19. 

Загалом, станом на 11 травня ТОВ «Екологічні переробні технології» має в своєму активі вже 86 відповідних замовлень на суму 5,96 мільйонів гривень. При цьому 13 контрактів на 637,37 тисяч гривень товариство підписало вже після вже після появи наказу про анулювання ліцензії. Зокрема останній договір уклали з КНП "Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня" на суму 65,34 тисяч гривень. Контактна особа медзакладу Вікторія Калантир у телефонному коментарі повідомила, що на момент підписання угоди фірма надала усі дозвільні документи, однак якщо інформація про анулювання ліцензії підтвердиться, вони готові розірвати договірні відносини з ТОВ «Екологічні переробні технології».

Як виявилося, компанія оскаржила анулювання ліцензії. А до винесення остаточного рішення попереднє рішення комісії призупиняється. Сподіваємося, питання вирішать якнайшвидше.

Засновником фірми вказане кіпрське "ER-TEC LIMITED", а кінцевим бенефіціарним власником Анастасія Агеєва, якій також належить ТОВ «Миколаївекотранс». Минулого року «Екологічні переробні технології» засвітились у кримінальному провадженні за фактом порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням. Тодішній  директор фірми, який замість утилізації медичних відходів Київського консультативно-діагностичного центру скинув їх на узбережжі озера Глінка поблизу Києва, затвердив угоду про визнання винуватості та отримав штраф у розмірі 34 тисяч гривень. 

Вирішувати, що купувати для лікування коронавірусу, мають медики

Розмова з головним лікарем опорної лікарні в Кропивницькому про забезпечення, процедуру COVID-19, страхування і вакцинацію.

19.03.2021 10:00

Комунальники проти коронавірусу

Більшість бюджетних установ для боротьби з коронавірусом витрачає кошти, однак деякі комунальні підприємства, навпаки, заробляють.

17.03.2021 09:00

Як лікарні закуповують ліки від COVID-19: морфій

Навіщо морфій для лікування коронавірусу та скільки переплачують лікарні, коли купують його за процедурою COVID-19.

05.03.2021 10:00

Як і навіщо купують інсулін для лікування коронавірусу

Перелік дозволяє купувати без конкурентних процедур дуже багато різних препаратів. Ми досліджуємо закупівлі за процедурою COVID-19, щоб зрозуміти, чи потрібні вони взагалі. 

18.02.2021 10:30

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання