Центр громадського моніторингу та досліджень

15.02.2018 17:49

Антикорупційна громадська організація «Центр громадського моніторингу та досліджень» була утворена у 2016 році. Місія організації - це об’єднання активного та свідомого громадянського суспільства з метою запобігання та протидії корупції, викриття корупційних схем, попередження та припинення корупційних правопорушень. Команда складається з Мирослава Сімки - голови правління, Юрія Кузько - виконавчого директора, Івана Спринь, експерта-аналітика Андрія Хом'яка, Андрія Возняка та журналіста-розслідувача Марічки Ляшук.

Одним з ключових напрямків діяльності Центру є розслідування та викриття схем, змов та корупції в публічних закупівлях у Львівській, Закарпатській, Тернопільській та Івано-Франківській областях. Центр є однією з найактивніших організацій спільноти та отримала декілька нагород за проактивну позицію в сфері моніторингу публічних закупівель: 

DOZORRO PROFI - Найкращий юридичний супровід закупівель; 

Кращий інформатор - Лідери за кількістю звернень до контролюючих органів;

Ідентифікатор порушень - Лідери за кількістю визначення порушень у закупівлях. 

Незважаючи на те, що організація існує лише два роки, завдяки злагодженій та професійній роботі команди, було виявлено порушень на суму понад 927 млн. грн., відкрито 26 кримінальних та адміністративних проваджень, розірвано 50 неправомірно укладених угод на суму більше 52 млн.грн., 7 учасників тендерних змов потрапили у «чорний список» Антимонопольного комітету України. 

Проте головною метою Центру є не покарання замовника або учасника закупівельного процесу, ключова мета діяльності - підвищення якості та ефективності роботи в публічних закупівлях. З одного боку - шляхом навчання і підвищення компетенцій, з іншого - моніторингом закупівель та виявленням правопорушень. Організація постійно проводить безкоштовні тренінги та семінари. 

Якщо у замовників або учасників виникають проблеми – експерти Центру завжди готові допомогти. Мирослав Сімка розповідає: 

“Ми працюємо на те, щоб реформа нарешті почала просуватись. Тут мова не йде про заробляння грошей, про якісь іміджеві речі. Завдання просто допомоги тим, хто хоче вчитись і здійснювати закупівлі фахово та максимально ефективно.”

Цікавий кейс: 

КП «Адміністративно-технічне управління» намагалось “віддати” своєму колишньому працівнику замовлення на 2,9 мільйона гривень. 

Нагляд за дотриманням підприємствами вимог про рекламу, благоустрій, екологічний стан у Львові здійснює КП «Адміністративно-технічне управління». Так, для демонтажу рекламних вивісок та малих архітектурних форм комунальники майже щомісяця шукають собі контрагента у системі ProZorro. Один із таких тендерів (UA-2017-12-12-000600-a) КП «Адміністративно-технічне управління» провело наприкінці 2017 року на демонтаж понад 6 тис. рекламних вивісок різного розміру очікуваною радість в 2,9 млн грн. 

У закупівлі взяли участь двоє учасників: ФОП Фліс Тарас Іванович, який вже отримував підряд від комунальників на виконання таких же робіт раніше та ТзОВ «Центр реклами», яке прийшло на тендер КП «Адміністративно-технічного управління» вперше. За результатами відкритих торгів, замовник визначив переможцем ФОПа та повідомив у системі про намір укласти з підприємцем договір на 2,8 млн грн. 

Однак, провівши детальний аналіз пропозиції переможця, ми виявили ряд грубих порушень, через які замовник був змушений відхилити підприємця. Так, у пропозиції ФОПа відсутня інформація про необхідні технічні характеристики предмета закупівлі та відповідна технічна специфікація, зокрема інформація про наявність досвіду виконання аналогічного договору, який вимагав замовник у своїй тендерній документації. Тарас Фліс також не надав жодної інформації про субпідрядника, яка була обов’язковою у випадку закупівлі робіт та послуг., а довідка про відсутність заборгованості по сплаті податків була протермінованою майже на рік, а відтак недійсною на дату її подання. У пропозиції переможця також не було реєстру документів, які вимагав замовник у першому розділі своєї документації. 

На наш запит КП «Адміністративно-технічне управління» повідомило, що Тарас Фліс працював на цьому підприємстві до 2015 року і займав посаду інженера з об’єктивного контролю за станом зовнішньої реклами. Як підприємець Фліс зареєструвався через рік після звільнення і почав отримувати замовлення з свого колишнього місця праці. Вже у 2018 році КП «Адміністративно-технічне управління» підписало з ФОПом три прямі угоди на демонтаж реклами, загальною вартістю в 300 тис. грн, а у листопаді 2017 року Фліс переміг на закупівлі з прокату вантажних автомобілів цього ж підприємства, вартість таких послуг – 119 тис. грн. Цікаво й те, що участь у закупівлях, які проводять інші замовники підприємець не бере. Ми написали рекомендаційне звернення у КП «Адміністративно-технічне управління» через веб-портал Dozorro з вимогою врахувати виявлені нами порушення та відхилити пропозицію свого колишнього співробітника. 

На даний момент комунальники прислухались до наших рекомендацій, відхилили пропозицію ФОПа Фліса Тараса Івановича, скасували процедуру відкритих торгів та оголосили нову.

Від скарг до партнерства. Як працює координатор DOZORRO у Рівненській області

Друга історія про роботу, цілі, проблеми й успіхи Святослава Клічука - регіонального партнера у Рівненській області.

09.07.2018 11:30

"Громадський контроль": розвиток громадянського суспільства

“ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ” - це незалежне об'єднання борців проти корупції і зловживань влади

07.06.2018 16:11

Мережа ЛЖВ: моніторинг медичних закупівель

6 представників регіональних відділень Мережі ЛЖВ є членами DOZORRO Спільноти

31.05.2018 17:08

«Центр медіарозслідувань «Прозоро»: викриває корупційні схеми

У червні 2017 року ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро» долучилась до DOZORRO-спільноти

17.05.2018 14:16

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання