Дерибан землі та висотки: у Княжичах хочуть міняти генплан поза ProZorro

29.03.2019 10:14

У елітному передмісті Києва генеральний план міста хочуть замовити за 700 тисяч гривень без використання системи ProZorro.

У селі Княжичі у 2019 році виникла потреба внести зміни в генеральний план. Це один із найважливіших документів, який може дозволити будівництво висоток чи дерибан елітної землі.

Сільський голова Петренко Віктор Іванович та депутати вирішили підрядника шукати не через прозорі торги, а напряму замовити у у державного підприємства «Український науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва «Укрндпіцвілбуд».

Вартість послуг оцінена приблизно у 700 тисяч гривень. Це передбачено бюджетом сільської ради і саме таку суму озвучив сільський голова на сесії. 

Необхідність голосувати це саме не сесії замість проведення торгів обґрунтовують нагальною потребою.

«Людей турбують строки внесення змін до генплану. Це не розроблення нового, він у нас є, а саме зміни і саме викликані зокрема тим, що генплан розкреслив вуличну мережу в одному районі села (який місцеві називають Лапутине-Кагати) не враховуючи їх кадастрове розмежування, що заважає їм розробляти ДПТ та змінювати цільове призначення», - каже радниця сільського голови Ірина Нікитчина. 

Вона вважає, що набагато ефективніше буде провести відкриті торги і визначити виконавця робіт на конкурентних засадах.

В чому ризики залучення “свого” підрядника?

1.Ухилення від проведення тендеру і ризик необґрунтованої перевитрати коштів громади. І це обґрунтовані побоювання. Вартість закупівлі — близько 700 тисяч гривень.  Згідно єдиного закупівельного словника це — послуги у сфері містобудування. Тобто, мають бути відкриті торги.

2.«Свій» виконавець може передбачити на генплані висотну забудову, чого зовсім не хочуть місцеві мешканці. Тим більше, що ще у 2015-му році посадовці сільради вже намагались протягнути зміни до генплану, які передбачали висотну забудову.

Місцеві активісти разом з радницею сільського голови провели роз’яснювальну роботу серед депутатів та пояснили обранцям, що вони не мають права визначати виконавця послуг. Зокрема, депутатам були перед сесією роздані матеріали з інформацією про те, як закуповують аналогічні послуги інші населені пункти.

Тільки одного голосу не вистачило сільському голові для підтримки рішення про затвердження виконавця. Проте, цей голос можуть знайти для наступної сесії вже в кінці квітня.

Таке бажання затвердити конкретного виконавця робіт в обхід законних процедур затягує вирішення важливого для місцевих мешканців питання коригування генерального плану села.

Якби були оголошені відкриті торги — вже через місяць виконавець став би до роботи. Конкурентна процедура закупівель може не тільки заощадити кошти громади, а й запобігти небажаному напрямку розвитку села.

В Київській області через ProZorro місцеві ради неодноразово замовляли розробку генерального плану. За даними Публічного модуля аналітики ProZorro, послуги у сфері містобудування замовляли 74 замовники в 53 учасників.

Громадська організація “Трипільський Край” звернулась до прокуратури з вимогою відкрити кримінальне провадження - до повноважень депутатів не входить обрання виконавців послуг, робіт або постачання товарів. Відповідно, сільський голова не мав права виностити це питання на 

Додамо, що після засідання сільський голова звільнив свою радницю з питань забудови та Генерального плану Ірину Нікитчину, яка виступає за оголошення відкритих торгів.

Школи: харчові добавки замість здорового харчування

Сотні навчальних закладів по всій Україні купують харчовий розчин, збагачений Бета-каротином, вітамінами Е та К. Ніби й турбота про дітей, але дуже підозрілим є те, що постачальник – лише один

18.09.2019 08:10

Новий стадіон в Українці: 32-мільйонний тендер під "свого" підрядника

Третина річного бюджету міста – 32,8 млн гривень. Саме така очікувана вартість у закупівлі реконструкції міського стадіону міста Українка.

20.08.2019 07:13

"50 відтінків" дискримінації учасників: приклад Броварів

Відділ освіти у Броварах має неабияку фантазію для вигадування дискримінаційних вимог.

19.06.2019 19:59

Озеленення Українки під загрозою через ігнорування владою законів

Озеленення міста Українка в Київській області може опинитись під загрозою через порушення правил проведення закупівель.

02.05.2019 13:39

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері