Електротранс: відміна закупівлі як традиція чи недолугість?

30.08.2017 12:22

22 серпня 2017 року комунальне підприємство «ХКП «Електротранс» відмінило закупівлю 7 одиниць тролейбусів (ДК 021:2015: 34620000-9 — Рейковий рухомий склад). Причиною такої відміни став лист Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області від 17.08.2017 року № 13-22-17-14/4270 щодо відміни процедури тендерної закупівлі тролейбусів у зв’язку із неможливістю усунення порушень, а саме  порушення абз. 2 ч.1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі». Щодо цього порушення ЖАРом 16 вересня було надіслано звернення до контролюючого органу, оскільки оголошення про закупівлю в системі ProZorro тендерним комітетом було розміщено 4 серпня, а саму тендерну документацію Замовником було розміщено лише  9 серпня, тобто за 26 днів до розкриття тендерних пропозицій.

Поряд з тим, Управлінням Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області не було враховано порушення Замовником також процедури закупівлі – не оприлюднення змін до річного плану закупівель, що передбачає адміністративну відповідальність за статтею 164-14 Кодексу України про адміністративні порушення. Відповідно до статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівля здійснюється відповідно до річного плану, а річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження.

Нагадаємо, що ЖАР вже писав про відміну аукціону на закупівлю чотирьох тролейбусів на автономному ходу орієнтовною ціною 34,8 млн. грн. у своєму блозі на DOZORRO. Причину такої відміни Замовник зазначив так: “Після оголошення відкритих торгів щодо цієї процедури закупівлі було виявлено, що у зв’язку з уточненням міського бюджету на II півріччя 2017 року, передбачається фінансування на закупівлю тролейбусів без автономного ходу. Потреба в подальшій закупівлі тролейбусів з автономним ходом відсутня”.

ЖАР спробував розібратись у таких діях комунального підприємства та звернувся із проханням надати додаткові пояснення. В отриманій відповіді Електротранс окрім минулих пояснень також вказав на такі підстави відміни аукціону - «вивчивши документацію усіх учасників закупівель щодо поставки тролейбусів з автономним ходом, недостатність досвіду експлуатації, технічних характеристик даних моделей тролейбусів, кути підйому транспорту на ділянках доріг в м. Хмельницькому… тендерним комітетом прийнято рішення про скасування даної процедури». Також Замовник вказав, що із його планом закупівель можна ознайомитись у електронній системі та вказав її розміщення.

Отож, керуючись порадою комунального підприємства, ЖАР вивчив річний план закупівель, зміни до нього та констатував, що відповідного запису підприємством у системі не розміщувалось. Підприємством хоч і не змінено вартість закупівлі – 34 800 000 грн, проте змінено предмет закупівлі із 4 тролейбусів на автономному ходу (інформація була розміщена у березні 2017 р.) на закупівлю 7 простих тролейбусів (жодної згадки про цю зміну у системі не знайдено). Тому додатково звертаємо увагу обласного управління аудитслужби і на це порушення.

Не зважаючи на відсутність інформації про зміну до річного плану закупівель, Замовник 22 серпня 2017 року, одразу ж після відміни попередньої закупівлі, розміщує в системі оголошення про проведення аналогічної – закупівля 7 тролейбусів на загальну суму 34 800 000 грн (ДК 021:2015: 34620000-9 — Рейковий рухомий склад) та знову ж розпочинає приймати пропозиції учасників.

Наприкінці хочеться зазначити, що місто знову ж таки запланувало придбання тролейбусів без належної комплектації, а саме для економії бюджетних коштів у тендерній документації не йде мова про наявність кондиціонерів у салоні тролейбусів. Замовником передбачається лише наявність кондиціонера у салоні водія.

Після спілкування із представниками міськради виявилось, що за аналогічним підходом і купувались тролейбуси у минулому році. І саме тому в літні дні із аномальною температурою  пасажири були змушені їхати не у комфорті, а цілу дорогу обмивалися «трьома потами» та чекали хоч маленького подиху вітру через усі відкриті вікна.

Чи виправдана ця економія? Скажемо однозначно – перевезення пасажирів має бути у першу чергу комфортними. А чи може бути проїзд у задушному салоні тролейбусу комфортним? Відповідь неодноразово вже давали хмельничани у соціальних мережах, які цікавились наявністю системи кондиціонування у салонах нових тролейбусів.

Реакція ж за владою міста.

Вважаємо, що Замовнику у майбутньому потрібно більш професійно відноситись до роботи із публічними закупівлями і допоки ще не пізно – варто розпочати практику закупівлі тролейбусів із комплектацією, яка передбачатиме комфортний проїзд для хмельничан, а не лише для водія.

Депутатські тендери у Дунаївцях

Як тільки отримуєш мандат - одразу тебе помічає якийсь структурний підрозділ тієї ж ради, в якій ти і є депутатом. 

25.04.2018 11:07

Як депутат Кам’янець-Подільської міськради заробляє на закупівлях

За два роки депутат Кам’янець-Подільської міської Андрій Конюшенко як ФОП отримав 25 держзамовлень від департаменту міської ради, депутатом якої він на сьогодні є. Загальна сума цих договорів складає 3,8 млн.грн.

01.03.2018 17:15

Хмельницька міська рада на черговій сесії спробує відмінити нижній поріг електронних закупівель

Нещодавно до виконавчого комітету Хмельницької міської ради із ініціативою щодо скасування пониження порогу проведення електронних закупівель закупівель звернулося міське комунальне підприємство «Хмельницьктеплокомуненерго». Своїм листом на ім’я Хмельницького міського голови воно запропонувало внести зміни до рішення шостої сесії від 18.05.2016 р. №14 «Про застосування системи електронних державних закупівель ProZorro». Варто зазначити, що запропоновані зміни не стосуються коригування в частині втрати чинності розпорядження КМУ, а стосуються скасування нижнього порогу для проведення електронних закупівель в розмірі 100 000 гривень.

20.12.2017 11:00

Електрокар для департаменту освіти: як хмельницька мерія хоче пересадити свої підрозділи на екологічний транспорт

Тенденція переходу на екологічні види транспорту вже не один рік крокує світом та звичайно ж сьогодні вже добралась і до України. Як виявилось в минулому році, Хмельницький у цьому екологічному процесі також не пасе задніх.

23.10.2017 11:02

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors