Одеський медичний університет: як завкафедра допомагає сину вигравати тендери

26.12.2017 10:26

Одеський національний медичний університет у 2017 р. купив медичне обладнання у підприємця, який не мав досвіду і який пов’язаний з компанією сина голови кафедри. 

У жовтні 2017 р. кафедра  анестезіології та інтенсивної терапії Одеського національного медичного університету вирішила закупити апаратно-програмний комплекс для дослідження крові. Учасник, фізична особа-підприємець Ольга Новосадова, залишила вимогу з трохи незвичною суттю - прибрати з кваліфікаційних критеріїв наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів. Тобто те, що передбачене ст. 16 Закону «Про публічні закупівлі»: «Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору». Ще більше здивувало, що замовник без жодних сперечань таки прибрав цю вимогу.

Того ж місяця Київський міський пологовий будинок повторно розпочав конкурсну процедуру у системі Prozorro. Перший аукціон, на який прийшли Ольга Новосадова та компанія “Медтек”, був скасований замовником через  «відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з Законом про публічні закупівлі». 


При більш детальному вивченні документації цієї скасованої закупівлі помітили дивну ситуацію. Під час завантаження своєї тендерної пропозиції Ольга Новосадова помилково разом зі своєю пропозицією завантажила і пропозицію свого потенційного суперника - компанії "Медтек". 

Директором та засновником "Медтек" є Табарін Павло Олегович. Натомість керівником кафедри анестезіології, інтенсивної терапії з післядипломної підготовки Одеського національного медичного університету є батько Павла Олеговича - Табарін Олег Олександрович. Тобто тієї самої кафедри і того самого університету, до якого звернулась Ольга Новосадова, щоб їй дали можливість прийняти участь у закупівлі без досвіду.

Також ФОП Новосадова та Табаріни мають спільний телефон та електронну адресу hotelbsp@gmail.com.  Щороку Олег Табарін допомагає організовувати Міжнародний конгрес з гемостазіології, анестезіології та інтенсивної терапії "Black Sea Pearl", в рекламі якого фігурують ці контактні дані.

Громадська організація «Криворізький центр розслідувань» направила заяву до Антимонопольного комітету України про порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів.

У Нікополі мама "змагалась" з донькою за виготовлення 1850 кришок люків

У 2018 році Управління житлово-комунального господарства Нікопольської міської ради купувало кришки люків за 411 тисяч гривень та 945 тисяч гривень.

25.07.2019 13:33

Сімейний підряд з Одеси

Громадській організації «Криворізький Центр Розслідувань» підозрює, що ТОВ "Прод-юг", ФОП Калачов Олег Володимирович та ТОВ "Айскомпані" в травні-серпні 2017 року у взяли участь у змові в закупівлях продуктів харчування на загальну очікувану вартість 1,2 млн грн.

10.05.2018 18:47

Одеський чарівник або як замовник маніпулює кодами закупівлі

Креатив замовників безмежний, і практично, кожного дня вони доводять, як далеко готові зайти.

10.04.2018 11:42

Нецінові критерії оцінки чи дискримінація? Миколаївський приклад

Нерідко замовники зловживають неціновими критеріями, закладаючи в них дискримінаційні умови. Яскравий приклад - Чорноморська сільська рада Миколаївської області.

17.01.2018 13:08

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері