Відпала потреба у закупівлі - форс-мажор чи корупційна схема. Інструкція для громадських організацій

26.06.2018 21:29

Що? 

Деякі замовники відміняють процедуру, через відсутність потреби на етапі, коли вже були відкриті пропозиції, а через деякий час оголошують ту саму закупівлю із тими ж умовами. Звісно інколи це можуть бути реальні причини форс-мажорного характеру, але  бувають випадки, коли потреба відпадає тоді, коли переможцем тендера виявляється не той, з ким у замовника була змова. 

Чому це важливо?

Дані дії замовники часто роблять для того, щоб протягнути свого постачальника, у разі якщо переміг чесний підприємець. Такі маніпуляції  спотворюють конкуренцію і підривають рівень  довіри  підприємців у можливість продавати державі. 

Що робимо?

Перевіряємо чи не з’явилася потреба закупівля знову після відміни і хто переміг у повторній закупівлі.

Досить часто замовник відміняє процедуру, вказавши причиною -  відсутність потреби у закупівлі. Проте, через деякий, замовник оголошує аналогічну закупівлю. Такий трюк замовники використовують, щоб відхилити певного учасника, який одержав перемогу у процедурі, аби згодом повторно оголосити таку ж саму закупівлю з метою одержання перемоги учасником, який у змові з замовником. 

Нашим завданням знайти такі процерури і перевірити чи не з'явилася потреба у відміненій закупівлі знову у даного замовника через деякий час

1. Для того щоб знайти відмінені закупівлі через те, що відпала потреба потрібно  на листі “Замовники” обрати 2017 і 2018 роки і перейти у розділ Відбори і у пошуку знайти “Причина відміни”.

2. Далі здійсніть пошук за ключовими словами: “Відпала потреба”, “відсутня потреба”.


3. Для подальшого дослідження оберемо замовника, в якого найбільша очікувана вартість по відмінених процедурах по причині, щоб його детальніше дослідити. Для обрання такого замовника перейдіть на лист “Організатори”, далі необхідно відсортувати за найбільшою кількістю лотів і найбільшою очікованою вартістю і обрати ТОП замовника. В нашому випадку це ДП “Морський торгівельний порт “Южний”. Оберіть замовника.


4. Завантажимо всі лоти, що були відмінені для подальшого порівняння і аналізу. Далі потрібно завантажити масив даних. 

5. Тепер нам потрібно перевірити чи не з'явилася потреба оголосити аналогічну закупівлю знову. Для того щоб знайти чи не оголосили повторно закупівлю, яку до того відмінили відмініть відбори по причинам відхилень, далі потрібно обрати статус процедур “Завершений” і знову завантажити масив даних в ексель.

6. Відкрийте дві таблиці поряд і проведіть звірку даних на предмет дублювання процедур, які були попередньо відмінені по очікуваній вартості, по назві лоту. У випадку знаходження таких процедур можно переглянути переможців і подивитися чи були вони учасниками тих процедур, де замовник вказав причину скасування як “Відпала потреба”.

Ще інструкції, які допоможуть розібратись з тим, як шукати конкретні закупівлі в Публічному модулі аналітики:

Повний перелік інструкцій є на сторінці інструментів DOZORRO та Youtube каналі.

Задати питання можна в Facebook групі "Аналітичні інструменти ProZorro".

Як запросити потенційних постачальників для потенційних консультацій щодо підготовки недискримінаційної тендерної документації

Як запросити потенційних постачальників для потенційних консультацій щодо підготовки недискримінаційної тендерної документації

17.06.2020 12:00

Чому різні області купують ШВЛ за різними цінами?

Станом на 26 квітня в Сумській і Полтавській області купили по 37 апаратів ШВЛ. Однак в одній на них витратили 28 млн грн, а в іншій — 37 млн грн. Як так вийшло? Пояснюємо, які бувають типи ШВЛ і скільки вони коштують.

28.04.2020 11:00

Рамкові угоди в Публічному модулі аналітики ВІ

Перевага Рамкових Угод – кожна зі сторін отримає надійних партнерів для довгострокової співпраці. Додатковою перевагою для постачальників є можливість налагодити співпрацю з держустановами на чітко визначений період та ефективність планування участі в інших закупівлях. Застосування Рамкових Угод надає можливість замовникові забезпечити економію часу та адміністративних ресурсів, закуповуючи товари та послуги на строк до 4 років, при цьому витративши час та ресурси на укладання Рамкових Угод лише один раз

22.11.2019 12:00

Як користуватися аналітичним інструменто під час перевірки закупівель розповіли представникам Хмельницької міської ради

Для працівників структурних підрозділів Хмельницької міської ради було проведено навчальний семінар, який організувано за участю Відділу планування діяльності та стратегічного розвитку підприємств міста спільно з громадською організацією Transparency International Ukraine. Метою семінару було розповісти про особливості громадського контролю державних закупівель у системі ProZorro.

21.10.2019 18:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors