Як постачальнику зрозуміти привабливість публічних закупівель і проаналізувати ціну за одиницю товару в системі

16.08.2018 13:00

Що?

Ціна за одиницю товару та одиниця виміру в системі публічних закупівель.

Що робимо?

Аналізуємо ціну за одиницю товару на державному та комерційному ринку.

Чому це важливо?

Ціна за одиницю в системі публічних закупівель дає змогу провести аналіз в порівнянні з комерційним ринком і зрозуміти чи варто працювати з державою і на скільки даний ринок може бути прибутковим.

Для того щоб швидко проаналізувати ціни у системі публічних закупівель і зрозуміти взагалі чи варто входити на цей ринок, адже привабливість комерційного ринку може бути значно вищою. Давайте виконаємо декілька простих кроків і отримаємо чітку відповідь варто чи ні.

Перейдемо на лист “Тендери та лоти” і оберемо 2018 рік. Досить часто ціни змінюються дуже динамічно, тому нам потрібні найактуальніші цінові пропозиції. Попередньо ми знаємо що шукаємо - це Цемент М400, 25 кг в мішку. Ми реалізуємо будівельний цемент і нам варто зрозуміти привабливість ринку державних закупівель в цьому напрямі.

Отже, додаємо код класифікатора, щоб одразу шукати лише будівельний цемент. Код CPV 44110000-4. Після цього нам потрібно знайти необхідну марку, тип цементу. Замовники це зазначають у назві лоту, також тут вказують і марку. Щоб правильно здійснити пошук, необхідно правильно ввести пошуковий запит аби виключити тендери, де цемент закуповували окремо. В полі “Лот” вводимо пошуковий запит - Цемент*400* і робимо відбір усіх результатів.

Читайте також: Лайфхаки пошуку

Після того як ми відібрали потрібний товар, нам потрібно зазначити “Одиницю виміру”. Нас цікавлять “штуки”, адже це і є фасування в мішки по 25 або 50кг. Виконаємо даний відбір.

Дивимося закупівлі, ціна за одиницю 156,00 та 120,00 грн за штуку (це фасування по 50 кг якщо звірити з документацією), а ціна від 48,00 до 75,00 грн - це ціна фасування по 25 кг.  Отже, ми знаємо ціна за одиницю товару, а саме 25кг/мішок, на ринку державних закупівель. 

Тепер потрібно провести аналіз комерційного роздрібного ринку, або ви можете переглнути власну документацію і перевірити ціну реалізації за одиницю на вашому підприємстві.. Для цього, наприклад, на онлайн-порталі Prom.ua дивимося ціну на наш Цемент М400. Тут вона складає 45 грн/25кг. 

З нашого дослідження робимо висновок, що по данному товару привабливість державного ринку мінімум вище майже на 20%.

Але статистика цін за одиницю має декільках нюансів:

1.щоб побачити ціну за одиницю - аукціон має бути завершеним, адже ціна за одиницю розрахована виходячи з переможної пропозиції;

2.ви можете побачити ціну за одиницю лише для лотів;

3.щоб побачити ціну за одиницю - лот має мати один вид товару; якщо видів товару декілька - ціна за одиницю не буде розрахована

4.замовники можуть написати не ту розмірність, тому потрібно додатково перевіряти одиницю виміру в документації; інколи кілограми пишуть в штуках

5.потрібно перевіряти опис тендера - інколи одиниці виміру і ціна розраховані, а в описі лота описано замість одного виду товару декілька. 

Тому будьте уважні і перевіряйте ціни за одиницю додатково на порталі Prozorro.gov.ua.


Ще інструкції, які допоможуть розібратись з тим, як шукати конкретні закупівлі в Публічному модулі аналітики:

Повний перелік інструкцій є на сторінці інструментів DOZORRO та Youtube каналі.

Задати питання можна в Facebook групі "Аналітичні інструменти ProZorro".

Контроль та аналітика: швидкий перехід з профіля DOZORRO у Публічний модуль аналітики ВІ

Функціонал, який дозволяє перейти з профіля замовника або учасника на порталі DOZORRO на лист «Карточка організатора» або «Карточка учасника» вже з відбором відповідного коду ЄДРПОУ

12.09.2019 12:00

Ризики під час проведення закупівель. Панель керівних органів

Функціонал дозволяє керівному органу оцінити рівень ефективності проведення закупівель підпорядкованими організаціями

25.07.2019 12:00

Е-каталоги, перехід на YOUCONTROL та показник "Кількість днів" в Публічному модулі аналітики ВІ

Е-каталоги - новий тип процедури. Після проведення певної кількості процедур, у користувачів системи буде потреба в аналізі, що стосується саме цього типу процедур. Тепер Публічний модуль аналітики ВІ надає можливість усім бажаючим аналізувати “Е-каталоги”. Окрім цього, реалізовано можливість переходу на сервіс Youcontrol з листа “Учасники” та виправлено відбір “Кількість останніх днів”

06.06.2019 10:30

Умови оплати в системі публічних закупівель та тип учасника

У Прозорро додано декілька нових полів інформації. По-перше, для аналітики доступно поля інформації, які стосуються умов оплати за договором, а також доступним є новий функціонал ProZorro поле “Тип учасника”.

30.05.2019 12:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері