Як замовнику знайти приклад якісної тендерної документації

26.07.2018 13:00

Яка потреба?

Придбати товари, роботи чи послуги, які раніше ще не купували.

Що робимо?

Знаходимо успішні та максимально конкурентні закупівлі таких позицій (ті, на які прийшли найбільше учасників) і переглядаємо тендерну документацію замовника. 

Чому це важливо?

Зрозуміла документація без дискримінаційних вимог - один із важливих елементів, що може забезпечити високий рівень конкуренції.  

Крок 1. Уявімо, що вам необхідно вперше купити якийсь товар у Prozorro. У нашому прикладі це будуть інтерактивні дошки.

Щоб знайти закупівлі цього товару, на листі “Тендери/лоти” (додаток “12. Етап закупівель”) потрібно прописати основні варіанти, як інші замовники могли б назвати інтерактивні дошки.  Щоб якомога краще здійснити пошук, треба правильно ввести запит. Тож у полі “Лот” вписуємо *інтерактивн? дошк* і робимо відбір усіх результатів. Додаткові знаки потрібні, щоб врахувати можливі варіації в словах - наприклад, інше закінчення. 

Читайте також: поради для ефективного пошуку в модулі

Крок 2. 

Переходимо до наступного кроку – тепер нам потрібно знайти тендерну документацію. Ми припускаємо, що якщо Замовнику вдалося кілька разів провести закупівлі із великою кількістю учасників (4 і більше), у нього якісна й зрозуміла ТД. Для цього на листі «Тендери/лоти» відбираємо лоти із бажаним рівнем конкуренції. Встановіть відбір у колонці «Кількість учасників закупівлі» - >3. Для того, щоб побачити замовників, у яких таких тендерів було найбільше, переходимо на лист “Організатори” і сортуємо за найбільшою кількістю лотів. Далі треба перевірити, чи справді ті організатори купували те саме, що й ми. Тож обираємо якогось одного конкретного організатора й повертаємося на лист «Тендери/лоти». Перейдіть за посиланням на одну із закупівель на Prozorro і прогляньте документи. 

Зробіть так з кількома різними організаторами і їх торгами. Після цього можна скопіювати кілька варіантів тендерної документації, щоб можна було вибрати одну із них для доопрацювання.

Крок 3. Додатково нам важливо переглянути тендери, на які подали скаргу в АМКУ. Це необхідно для того, щоб розуміти, на що зазвичай скаржаться учасники і які скарги АМКУ задовільняє. Адже фактично, наявність таких небезпечних моментів у вашій тендерній документації потенційно зменшує можливу конкуренцію і створює загрозу, що й на вашу закупівлю поскаржаться до АМКУ. Для цього спочатку зніміть відбір організатора і кількості учасників у закупівлі (натисніть хрестики біля них). Потім перейдіть на лист “Аналіз вимог і скарг”, оберіть відбір «Класифікація скарг», а потім – «Задоволені скарги». Тепер треба повернутися на лист “Тендери/Лоти”, де ви зможете побачити закупівлі і подивитися рішення АМКУ.

Як BI Prozorro може допомогти керівним органам?

Інструкція допоможе керівному органу ознайомитися з базовими функціями Публічного модуля аналітики ВІ

05.10.2020 14:44

Навіщо замовникам BI Prozorro?

Інструкція допоможе замовнику ознайомитися з базовими функціями Публічного модуля аналітики ВІ

05.10.2020 12:48

Логотип ВІ та оптимізація роботи Публічного модуля аналітики ВІ

Нарешті Модуль ВІ отримав персональне лого та корпоративний колір. Але окрім цього ми постійно прагнемо швидкодії модуля, тому оптимізуємо роботу з інформацією. Які саме зміни відбулися - читайте в блозі

06.12.2019 13:00

YouControl та ризик-фактори з Публічного модуля аналітики BI

У систему YouControl додалися чотири ризик-фактори із BI ProZorro. Дані про юридичну особу як учасника публічних закупівель доступні для користувачів YouControl

03.12.2019 08:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання