Невидимі роботи: як на закупівлях прибирання можуть вкрасти мільйони

01.02.2019 11:19

В містечку Київської області Українка то туалети “ремонтують” вдвічі дорожче, то укладають договори на вже виконані роботи. Влада проводить щорічні закупівлі прибирання та озеленення міста, на яких знову можуть незаконно витратити кошти з бюджету.

У грудні 2018 року виконавчий комітет Української міської ради оголосив "євроторги" на послуги з прибирання міста, утилізацію сміття та озеленення на 23 млн грн. Однак всі закупівлі провалились або через допущення менше двох учасників, або через листа з прокуратури про не чітко виписане технічне завдання, яке могло привести до невиконання підрядником своїх обов’язків та розтрати бюджетних коштів.

Зараз міська рада Українки здійснює другу спробу. 25 січня оголосила повторні тендери на озелененняутилізацію та прибирання загальною вартістю 21 млн грн.

Тендерна документація прописана таким чином, щоб існувала можливість “попиляти” бюджет, а не забезпечити максимальну якість послуг за найкращою ціною. Період надання послуг починається з 1 березня 2019 року. Якщо не буде змін до тендерної документації, оскаржень і переможця оберуть одразу після аукціону - можливіть підписати договір з'явиться не раніше 10 квітня

Замовник, вказавши термін виконання робіт з 1 березня, залишив можливість вивести з бюджету міста гроші за фактично не виконані роботи.

Тож, маємо “інноваційну” схему розпилу бюджету:

1. Прописуємо в договорі зайві місяці, коли послуги не надаються

2. Здійснюємо оплату робіт, які не виконувались

За нашими підрахунками, це порушення може призвести до розтрати до 3 млн грн. з бюджету міста.

Громадська організація  «Трипільський Край» направила звернення до органів прокуратури та Державної аудиторської служби з вимогою оперативного реагування та запобігання розтраті грошей громади.

Товар чи роботи

Як і навіщо в селі Гора закуповували будівництво спортивного майданчика як товар.

31.01.2020 18:15

Вдвічі дорожче і з реконструкцією недобудови

Як у Петропавлівській Борщагівці будують школу з купою порушень

30.01.2020 09:30

Сільські депутати чаклують на сесії

На Київщині депутати проводять закупівлі рішенням сесії. Купують вже виконані роботи. 

09.01.2020 18:48

102 млн гривень на новорічні подарунки

Традиційно, до свят, органи місцевого самоврядування купують новорічні подарунки для дітей. Цього року їх вже купили майже  на 102 млн грн!

27.12.2019 09:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors