Невидимі роботи: як на закупівлях прибирання можуть вкрасти мільйони

01.02.2019 11:19

В містечку Київської області Українка то туалети “ремонтують” вдвічі дорожче, то укладають договори на вже виконані роботи. Влада проводить щорічні закупівлі прибирання та озеленення міста, на яких знову можуть незаконно витратити кошти з бюджету.

У грудні 2018 року виконавчий комітет Української міської ради оголосив "євроторги" на послуги з прибирання міста, утилізацію сміття та озеленення на 23 млн грн. Однак всі закупівлі провалились або через допущення менше двох учасників, або через листа з прокуратури про не чітко виписане технічне завдання, яке могло привести до невиконання підрядником своїх обов’язків та розтрати бюджетних коштів.

Зараз міська рада Українки здійснює другу спробу. 25 січня оголосила повторні тендери на озелененняутилізацію та прибирання загальною вартістю 21 млн грн.

Тендерна документація прописана таким чином, щоб існувала можливість “попиляти” бюджет, а не забезпечити максимальну якість послуг за найкращою ціною. Період надання послуг починається з 1 березня 2019 року. Якщо не буде змін до тендерної документації, оскаржень і переможця оберуть одразу після аукціону - можливіть підписати договір з'явиться не раніше 10 квітня

Замовник, вказавши термін виконання робіт з 1 березня, залишив можливість вивести з бюджету міста гроші за фактично не виконані роботи.

Тож, маємо “інноваційну” схему розпилу бюджету:

1. Прописуємо в договорі зайві місяці, коли послуги не надаються

2. Здійснюємо оплату робіт, які не виконувались

За нашими підрахунками, це порушення може призвести до розтрати до 3 млн грн. з бюджету міста.

Громадська організація  «Трипільський Край» направила звернення до органів прокуратури та Державної аудиторської служби з вимогою оперативного реагування та запобігання розтраті грошей громади.

Стадіон так стадіон: громадські активісти зберегли Українці 10 млн грн

В м. Українка збираються будувати новий стадіон, на що були закладені 32,8 млн гривень. 

09.10.2019 14:30

Новий стадіон в Українці: 32-мільйонний тендер під "свого" підрядника

Третина річного бюджету міста – 32,8 млн гривень. Саме така очікувана вартість у закупівлі реконструкції міського стадіону міста Українка.

20.08.2019 07:13

Чому друзям не можна брати участь в одній закупівлі

Нерідко участь у закупівлях беруть компанії, які добре знайомі між собою.

07.08.2019 08:46

Озеленення Українки під загрозою через ігнорування владою законів

Озеленення міста Українка в Київській області може опинитись під загрозою через порушення правил проведення закупівель.

02.05.2019 13:39

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері