Невидимі роботи: як на закупівлях прибирання можуть вкрасти мільйони

01.02.2019 11:19

В містечку Київської області Українка то туалети “ремонтують” вдвічі дорожче, то укладають договори на вже виконані роботи. Влада проводить щорічні закупівлі прибирання та озеленення міста, на яких знову можуть незаконно витратити кошти з бюджету.

У грудні 2018 року виконавчий комітет Української міської ради оголосив "євроторги" на послуги з прибирання міста, утилізацію сміття та озеленення на 23 млн грн. Однак всі закупівлі провалились або через допущення менше двох учасників, або через листа з прокуратури про не чітко виписане технічне завдання, яке могло привести до невиконання підрядником своїх обов’язків та розтрати бюджетних коштів.

Зараз міська рада Українки здійснює другу спробу. 25 січня оголосила повторні тендери на озелененняутилізацію та прибирання загальною вартістю 21 млн грн.

Тендерна документація прописана таким чином, щоб існувала можливість “попиляти” бюджет, а не забезпечити максимальну якість послуг за найкращою ціною. Період надання послуг починається з 1 березня 2019 року. Якщо не буде змін до тендерної документації, оскаржень і переможця оберуть одразу після аукціону - можливіть підписати договір з'явиться не раніше 10 квітня

Замовник, вказавши термін виконання робіт з 1 березня, залишив можливість вивести з бюджету міста гроші за фактично не виконані роботи.

Тож, маємо “інноваційну” схему розпилу бюджету:

1. Прописуємо в договорі зайві місяці, коли послуги не надаються

2. Здійснюємо оплату робіт, які не виконувались

За нашими підрахунками, це порушення може призвести до розтрати до 3 млн грн. з бюджету міста.

Громадська організація  «Трипільський Край» направила звернення до органів прокуратури та Державної аудиторської служби з вимогою оперативного реагування та запобігання розтраті грошей громади.

Оповідь про замовника, який знає все про "неправильний мед"

А поблизу хатки стирчав стовпчик, на якому була прибита поламана дощечка з написом. І кожен, хто хоч трохи вмів читати, міг на ній прочитати: "Стороннім В". Більше прочитати там не міг навіть найвидатніший грамотій. Алан. А. Мілн, «Вінні-Пух»

06.11.2019 09:18

Школи: харчові добавки замість здорового харчування

Сотні навчальних закладів по всій Україні купують харчовий розчин, збагачений Бета-каротином, вітамінами Е та К. Ніби й турбота про дітей, але дуже підозрілим є те, що постачальник – лише один

18.09.2019 08:10

Новий стадіон в Українці: 32-мільйонний тендер під "свого" підрядника

Третина річного бюджету міста – 32,8 млн гривень. Саме така очікувана вартість у закупівлі реконструкції міського стадіону міста Українка.

20.08.2019 07:13

"50 відтінків" дискримінації учасників: приклад Броварів

Відділ освіти у Броварах має неабияку фантазію для вигадування дискримінаційних вимог.

19.06.2019 19:59

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері