Співідношення конкурентних та неконкурентних процедур за різні роки

24.01.2019 14:30

Що?

Співвідношення конкурентних та неконкурентних процедур за різні роки

Що робимо?

Досліджуємо співвідношення конкурентних та неконкурентних процедур за різні роки за певним кодом CPV

Чому це важливо?

Рівні правила гри мають бути для кожного. Деякі замовники дозволяють собі уникати тих типів процедур, які для них вже “не вигідні” або “занадто складні”, хоча раніше спокійно та, головне, чесно проводили конкурентні типи закупівель. Досліджуємо ринок, намагаємося тримати ситуацію в першочерговому стані та стимулювати замовників проводи конкурентні процедури навіть там, де є можливим підписати прямий договір


Постачальники постійно прагнуть досліджувати тенденції на ринку державних закупівель. Зокрема, важливої сферою дослідження є співвідношення конкурентних та неконкурентних процедур. На початку розвитку електронної системи PROZORRO, більшість процедур проводилося як конкурентні. Замовники не застосовували практик ухиляння від конкурентних процедур та змов з учасникам, а учасники отримали дійсно величезний відкритий ринок державних закупівель. Пройшли роки, замовники вже не так завзято проводять конкурентні процедури, намагаються знайти лаз і застосувати неконкуренту процедуру. Так це чи ні - ми зараз і перевіримо. 

Перш за все, оберіть код CPV, який відповідає вашій групі товарів чи послуг. Досліджувати краще в межах коду CPV через те, що вам варто дослідити загальну тенденцію сегменту ринку, а не окремого товару. Якщо ви продаєте ліки, вам потрібен CPV лікарських засобів, якщо батони - потрібен CPV код Продукції борошномельно-круп'яної промисловості.

На сторінці “Тендери/лоти” Публічного модуля аналітики ВІ вам необхідно знайти по “Класифікатор CPV” та обрати той код, який максимально підходить вашому товару. Якщо не знаете як визначити код CPV, наша інструкція вам допоможе.  

Після відбору коду, вам необхідно скористатися двома перемикачами: 

1.Вам необхідно відібрати рік, який ви досліджуєте.

2.Вам необхідно відібрати тип процедури - конкурентна / неконкурентна. 

Над таблицею ви побачите кількість процедур, їх очікувану вартість і інші показники, які дозволять зрозуміти співвідношення. Повторіть відбори спочатку за один рік, потім за інший, при цьому в кожному році вирахуйте кількість процедур за обома типами. При порівнянні співвідношень за різні року ви матимете змогу побачити динаміку по сегменту ринку товарів чи послуг, який ви обрали.

Відео-інструкція:

Ще інструкції, які допоможуть розібратись з тим, як шукати конкретні закупівлі в Публічному модулі аналітики:

Повний перелік інструкцій є на сторінці інструментів DOZORRO та Youtube каналі.

Задати питання можна в Facebook групі "Аналітичні інструменти ProZorro".

Соціальна політика з присмаком тендерних махінацій

Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту провів перевірку закупівель департаменту соцполітики.

23.05.2019 16:18

Профіль замовника та учасника на порталі DOZORRO

Профіль - це відображення закупівельної історії замовника та відображення активності учасника.

16.05.2019 14:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері