Співідношення конкурентних та неконкурентних процедур за різні роки

24.01.2019 14:30

Що?

Співвідношення конкурентних та неконкурентних процедур за різні роки

Що робимо?

Досліджуємо співвідношення конкурентних та неконкурентних процедур за різні роки за певним кодом CPV

Чому це важливо?

Рівні правила гри мають бути для кожного. Деякі замовники дозволяють собі уникати тих типів процедур, які для них вже “не вигідні” або “занадто складні”, хоча раніше спокійно та, головне, чесно проводили конкурентні типи закупівель. Досліджуємо ринок, намагаємося тримати ситуацію в першочерговому стані та стимулювати замовників проводи конкурентні процедури навіть там, де є можливим підписати прямий договір


Постачальники постійно прагнуть досліджувати тенденції на ринку державних закупівель. Зокрема, важливої сферою дослідження є співвідношення конкурентних та неконкурентних процедур. На початку розвитку електронної системи PROZORRO, більшість процедур проводилося як конкурентні. Замовники не застосовували практик ухиляння від конкурентних процедур та змов з учасникам, а учасники отримали дійсно величезний відкритий ринок державних закупівель. Пройшли роки, замовники вже не так завзято проводять конкурентні процедури, намагаються знайти лаз і застосувати неконкуренту процедуру. Так це чи ні - ми зараз і перевіримо. 

Перш за все, оберіть код CPV, який відповідає вашій групі товарів чи послуг. Досліджувати краще в межах коду CPV через те, що вам варто дослідити загальну тенденцію сегменту ринку, а не окремого товару. Якщо ви продаєте ліки, вам потрібен CPV лікарських засобів, якщо батони - потрібен CPV код Продукції борошномельно-круп'яної промисловості.

На сторінці “Тендери/лоти” Публічного модуля аналітики ВІ вам необхідно знайти по “Класифікатор CPV” та обрати той код, який максимально підходить вашому товару. Якщо не знаете як визначити код CPV, наша інструкція вам допоможе.  

Після відбору коду, вам необхідно скористатися двома перемикачами: 

1.Вам необхідно відібрати рік, який ви досліджуєте.

2.Вам необхідно відібрати тип процедури - конкурентна / неконкурентна. 

Над таблицею ви побачите кількість процедур, їх очікувану вартість і інші показники, які дозволять зрозуміти співвідношення. Повторіть відбори спочатку за один рік, потім за інший, при цьому в кожному році вирахуйте кількість процедур за обома типами. При порівнянні співвідношень за різні року ви матимете змогу побачити динаміку по сегменту ринку товарів чи послуг, який ви обрали.

Відео-інструкція:

Ще інструкції, які допоможуть розібратись з тим, як шукати конкретні закупівлі в Публічному модулі аналітики:

Повний перелік інструкцій є на сторінці інструментів DOZORRO та Youtube каналі.

Задати питання можна в Facebook групі "Аналітичні інструменти ProZorro".

Останні події під час проведення закупівель. Панель керівних органів

Оцінка останніх подій під час проведення закупівель в Публічному модулі аналітики ВІ

01.08.2019 14:00

Панель керівних органів в Публічному модулі аналітики ВІ

Раніше в Модулі цю інформацію потрібно було збирати по різних листах і для кожного замовника окремо. Це потребувало багато часу і ускладнювало аналіз. Зараз ключові показники ефективності, фактори ризику та останні важливі події керівний орган може перевірити в декілька кліків. Додаток буде корисним не тільки керівним органам, але й постачальники і замовники також знайдуть цікаве для себе. 

04.07.2019 12:00

Число, місяць, рік - все про дати в ProZorro. Від Публічного ВІ нічого не сховати

Дата, строк і, взагалі, час вкрай важливий показник. Маючи дату і іншу інформацію з системи публічних закупівель ми завжди можемо проаналізувати що і коли було виконано в системі.

11.04.2019 12:59

Свіжі тендери або як зрозуміти що відбувається в системі саме зараз

Завжди важливо розуміти як працює система саме зараз. Саме зараз хтось вирішує  чи брати участь, можливо обирає нішу для свого бізнесу. Лист «Оголошення торгів» допоможе зрозуміти як система функціонує сьогодні.

28.03.2019 14:30

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері