Співідношення конкурентних та неконкурентних процедур за різні роки

24.01.2019 16:30

Що?

Співвідношення конкурентних та неконкурентних процедур за різні роки

Що робимо?

Досліджуємо співвідношення конкурентних та неконкурентних процедур за різні роки за певним кодом CPV

Чому це важливо?

Рівні правила гри мають бути для кожного. Деякі замовники дозволяють собі уникати тих типів процедур, які для них вже “не вигідні” або “занадто складні”, хоча раніше спокійно та, головне, чесно проводили конкурентні типи закупівель. Досліджуємо ринок, намагаємося тримати ситуацію в першочерговому стані та стимулювати замовників проводи конкурентні процедури навіть там, де є можливим підписати прямий договір


Постачальники постійно прагнуть досліджувати тенденції на ринку державних закупівель. Зокрема, важливої сферою дослідження є співвідношення конкурентних та неконкурентних процедур. На початку розвитку електронної системи PROZORRO, більшість процедур проводилося як конкурентні. Замовники не застосовували практик ухиляння від конкурентних процедур та змов з учасникам, а учасники отримали дійсно величезний відкритий ринок державних закупівель. Пройшли роки, замовники вже не так завзято проводять конкурентні процедури, намагаються знайти лаз і застосувати неконкуренту процедуру. Так це чи ні - ми зараз і перевіримо. 

Перш за все, оберіть код CPV, який відповідає вашій групі товарів чи послуг. Досліджувати краще в межах коду CPV через те, що вам варто дослідити загальну тенденцію сегменту ринку, а не окремого товару. Якщо ви продаєте ліки, вам потрібен CPV лікарських засобів, якщо батони - потрібен CPV код Продукції борошномельно-круп'яної промисловості.

На сторінці “Тендери/лоти” Публічного модуля аналітики ВІ вам необхідно знайти по “Класифікатор CPV” та обрати той код, який максимально підходить вашому товару. Якщо не знаете як визначити код CPV, наша інструкція вам допоможе.  

Після відбору коду, вам необхідно скористатися двома перемикачами: 

1.Вам необхідно відібрати рік, який ви досліджуєте.

2.Вам необхідно відібрати тип процедури - конкурентна / неконкурентна. 

Над таблицею ви побачите кількість процедур, їх очікувану вартість і інші показники, які дозволять зрозуміти співвідношення. Повторіть відбори спочатку за один рік, потім за інший, при цьому в кожному році вирахуйте кількість процедур за обома типами. При порівнянні співвідношень за різні року ви матимете змогу побачити динаміку по сегменту ринку товарів чи послуг, який ви обрали.

Відео-інструкція:

Ще інструкції, які допоможуть розібратись з тим, як шукати конкретні закупівлі в Публічному модулі аналітики:

Повний перелік інструкцій є на сторінці інструментів DOZORRO та Youtube каналі.

Задати питання можна в Facebook групі "Аналітичні інструменти ProZorro".

Як BI Prozorro може допомогти керівним органам?

Інструкція допоможе керівному органу ознайомитися з базовими функціями Публічного модуля аналітики ВІ

05.10.2020 14:44

Як розмістити інформацію про публічні закупівлі на своєму сайті?

Інформація про публічні закупівлі на сайті — це відкритість місцевої влади. Така новація має низку переваг. Ми розробили просту інструкцію, яка допоможе відобразити інформацію про публічні закупівлі за допомогою Публічного модуля аналітики ВІ лаконічно, інформативно, а головне — правильно .

19.08.2020 13:00

YouControl та ризик-фактори з Публічного модуля аналітики BI

У систему YouControl додалися чотири ризик-фактори із BI ProZorro. Дані про юридичну особу як учасника публічних закупівель доступні для користувачів YouControl

03.12.2019 08:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання