Що?
Показник «Сума податкового боргу» в Публічному модулі аналітики ВІ
Що робимо?
Перевіряємо чи є у постачальника податковий борг станом на початок місяця
Чому це важливо?
Зверніть увагу, що відповідно до ст. 91 ПКУ в разі виникнення податкового боргу органом Державної фіскальної сліжби (ДФС) призначається податковий керуючий, який відповідно до цієї статті та Порядку №529 проводить опис майна (насамперед ліквідного) в податкову заставу. У першу чергу проводяться оцінка діяльності та аналіз специфіки функціонування підприємства-боржника, за результатами яких податковим керуючим обирається насамперед ліквідне майно, як правило, товари або продукція, які не мають ознак індивідуальності, визначених суттєвих відмінностей та найбільше реалізовуються підприємством при веденні своєї господарської діяльності. Відповідно до ст. 92 ПКУ платник податків зберігає право користуватися майном, що перебуває у податковій заставі, з урахуванням обмежень, передбачених цією статтею, та може реалізовувати його лише за згодою контролюючого органу, замінивши його на інше ліквідне майно такої або більшої вартості. У разі якщо податковим керуючим описано готову продукцію, то боржник має право відчужувати таке майно без згоди контролюючого органу за кошти за цінами, що не є меншими ніж звичайні, та за умови, що кошти від такого відчуження спрямовуватимуться в повному обсязі в рахунок виплати заробітної плати, ЄСВ та/або погашення податкового боргу.
Податковий борг є особливим параметром, який схиляє до недовіри. Відповідно до Закону, переможець повинен надати довідку з органів ДФС щодо відсутності заборгованості по сплаті податків перед державою. Багато замовників підробляють такі довідки, аби приховати заборгованість. Щоб вас не ввели в оману, ми інтегрували новий показник «Сума податкового боргу».
Щоб переглянути його, перейдіть на сторінку «Карточка учасника (пропозиції)» і в частині загальної інформації перегляньте чи є заборгованість у даного постачальника.
Будьте уважними, пильнуйте постачальників або потенційних переможців.
Ще інструкції, які допоможуть розібратись з тим, як шукати конкретні закупівлі в Публічному модулі аналітики:
Повний перелік інструкцій є на сторінці інструментів DOZORRO та Youtube каналі.
Задати питання можна в Facebook групі "Аналітичні інструменти ProZorro".
© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено