Вінниччина відмовилась від гарантійних листів в закупівлі ліків

31.05.2019 09:33

Гарантійні листи в медичних закупівлях – це не гарантія, а дискримінація. Ця тема вже неодноразово піднімалась експертами з публічних закупівель, як Тетяна Руденко. Вінницькі міська рада та обласна адміністрація сказали, що від гарантійних листів треба відмовлятись.

Таку позицію щодо гарантійних листів розділяють і на Вінниччині. Так, 29 березня 2019 року Департамент охорони здоров’я та Департамент економіки Вінницької міської ради за участі представників DOZORRO провели нараду для медзамовників. 

Вирішили рекомендувати дотримуватись принципу недискримінації і не вимагати від учасників гарантійні листи. 

Тим більше, що такі рекомендації підготовлені двома профільними міністерствами –  охорони здоров'я та економіки. З побоюваннями та застереженнями, але медзамовники прийняли рішення спробувати замінити гарантійні листи іншими вимогами в тендерній документації. Наприклад, штрафними санкціями за невиконання або неналежне виконання договору. За цей час жодних проблем в закупівлях через відсутність вимоги «гарантійних листів» зафіксовано не було.

Рівно за два місяця після міської ради, 29 травня, аналогічне рішення прийняли і на обласному рівні. Перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації провів нараду, на якій Департамент охорони здоров’я та департамент фінансів дійшли згоди, що від гарантійних листів варто відмовитись, аби забезпечити здорову конкуренцію. 

Учасники акцентували увагу на тому, що варто дуже ретельно готувати тендерну документацію, щоб убезпечити замовників від придбання неякісних ліків.

На цього проблема з гарантнійними листами не завершена. Владі спільно з громадськістю потрібно допрацювати вдосконалення тендерної документації та провести робочі зустрічі із замовниками для роз'яснення нового підходу.

Умови оплати в системі публічних закупівель та тип учасника

У Прозорро додано декілька нових полів інформації. По-перше, для аналітики доступно поля інформації, які стосуються умов оплати за договором, а також доступним є новий функціонал ProZorro поле “Тип учасника”.

30.05.2019 12:00

Соціальна політика з присмаком тендерних махінацій

Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту провів перевірку закупівель департаменту соцполітики.

23.05.2019 16:18

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері