Яка потреба?
Знайти договори з високим ризиком невиконання.
Що робимо?
Визначаємо чи має замовник постачальників, які ось-ось припинять свою діяльність як юридичні особи.
Чому це важливо?
Завжди існує ризик невиконання договору. Однак якщо постачальник перебуває в статусі припинення своєї діяльності, банкрутства, або ж проти нього порушили справу про банкрутство, загроза зростає в рази. Отже, замовник може не отримати товар чи послуги вчасно. Згодом можливі й судові процеси щодо повернення коштів від постачальника, якого фактично вже не існуватиме.
Крок 1. Для того, щоб проаналізувати саме свої договори, ви маєте додати власний код ЄДРПОУ або назву у відбори. Перейдіть на лист «Організатори» у додатку «12. Етап закупівель» і знайдіть свою установу.
Крок 2. Далі треба зробити низку відборів, які допоможуть ідентифікувати небезпечні договори. Насамперед, це активні угоди, що підписані з постачальником, який знаходиться в ризиковому статусі (банкрут, припинена діяльність, недійсне свідоцтво). Для цього переходимо у вибірки у правому верхньому куті. Ставимо галочку біля «Показати поля». Для того, щоб обрати чинні договори, через пошук знаходимо «Підстатус договору (версія 2)» і клікаємо на «Активний».
Крок 3. Далі виділяємо постачальників у ризиковому статусі. Для цього в тих самих вибірках шукаємо «Статус юридичної особи» і обираємо такі опції:
Крок 4. Продовжуємо працювати з вибірками. Щоб обрати ті пропозиції, де ризиковий постачальник став переможцем і отримав договір, шукаємо «Статус цінових пропозицій». Тут обираємо тих, «Що виграли».
Крок 5. Виходимо з вибірок і переміщаємося на лист «Учасники». Це можна зробити за допомогою панелі у правому верхньому куті. Учасників сортуємо за спаданням кількості перемог – для цього треба натиснути на назву стовпчика. Так ми знайдемо, хто отримав найбільше договорів і кого треба перевіряти першочергово.
Якщо хочемо переглянути, по яких лотах є загроза невиконання - переходимо на лист «Тендери/лоти» і дивимося на договори, які в небезпеці.
Ще інструкції, які допоможуть розібратись з тим, як шукати конкретні закупівлі в Публічному модулі аналітики:
Повний перелік інструкцій є на сторінці інструментів DOZORRO та Youtube каналі.
Поставити питання можна в Facebook групі "Аналітичні інструменти Proяorro".
© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено